Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N13] Coraz wyraźniejsze szarpanie

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Janek8301
nowy na forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-03-18, 23:54
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

[N13] Coraz wyraźniejsze szarpanie

Post autor: Janek8301 » 2017-07-23, 20:44

Kilka dni temu w moim nissanie zaczęło nasilać się szarpanie. Czuć to szczególnie na 2 i 3 biegu. Zaczyna być to coraz bardziej dokuczliwe i utrudnia jazdę. Na piątym biegu przy wysokich obrotach nie jest to odczuwalne (samochód na ekspresówce czy autostradzie, przy wyższych prędkościach spisuje się bez zarzutu). Żaden z mechaników do tej pory nie potrafił zdiagnozować przyczyny, dlaczego podczas jazdy miejskiej samochód szarpie. Jedni wskazywali na zapłon, na skrzynię biegów, sprzęgło, jeszcze inny na gaźnik. Gaźnik był czyszczony 2,5 roku temu w ASO.
Macie jakieś przypuszczenia?
PS Jutro mogę wrzucić nagranie z jazdy.

Garrett
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-07-16, 06:17
Lokalizacja: Za górami za Lasami

Post autor: Garrett » 2017-07-24, 21:20

Jaki silnik jaka pojemność ??

Dokładnie zapłon ma duże znaczenie ale dodatkowo sprawdź podciśnienia
Rz-1

Janek8301
nowy na forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-03-18, 23:54
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: Janek8301 » 2017-07-25, 07:17

GA14S

[ Dodano: 2017-07-31, 22:50 ]
Mam założony nowy aparat zapłonowy i przewody podciśnienia. Szarpanie nieco się zmniejszyło, (całkiem nie ustało - nadal na niższych obrotach wóz nieco podskakuje i podszarpuje) ale mechanik stwierdził że cieknie z uszczelniacza i że on nic na to nie poradzi, bo takich uszczelniaczy nie ma, więc trzeba co jakiś czas czyścić aparat, żeby cieknący olej nie narobił szkód. Czytałem jeszcze, że to może być kwestia ustawienia zapłonu, przeczyszczenia gaźnika lub przepustnicy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”