Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Licznik z ECU Bosch do ECU Zexel - P11 2.0TD

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Pokemon
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-11-26, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz

Licznik z ECU Bosch do ECU Zexel - P11 2.0TD

Post autor: Pokemon » 2017-04-04, 21:35

Witam

Czy możliwe jest założenie i użytkowanie zegarów z wersji przedliftowej prawdopodobnie na osprzęcie Boscha do auta na gratach Zexela? Udało się upolować licznik z pełnym komputerem,wisiał w dziale giełda długi okres czasu.Po wpięciu wtyczki jest ciemno,na oko widać że pinout jest inny i ścieżki z pinami się mijają. Almera jest na Zexelu i jakiś tam komputerek też występował. Przerabiał już ktoś temat? Czy pozostaje mi analiza schematów Almery i Primery żeby to złożyć w całość, wyśledzić co wychodzi z ECU Zexel w Almerze i wpuścić to w zegary Primery na Boschu.Bo jak żyję to serwisówki do Primery na Zexelu nie widziałem,a na temat innych wytworów Nissana z CD20T/Cd20E internet milczy

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2017-04-05, 12:20

Zakładasz ten licznik do primery czy almery w końcu?

Awatar użytkownika
Pokemon
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-11-26, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Pokemon » 2017-04-05, 13:14

Zakładam do Primery,a Almera była na Zexelu , miewała komputer pokładowy i są do tego dostępne schematy.Do Primery na Zexelu serwisówek nie widziałem


Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu Primera/elektryka

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2017-04-07, 08:31

Nie jestem do końca pewien, czy diesle z początku produkcji, właśnie na zexelu, miały komputer. Wychodziły w wersji SE, a one były troszkę później.

Też z kopaniem w almerowskim manualu byłbym ostrożny, bo to juz inne auta. Poszperaj na zagranicznych forach, może gdzieś znajdziesz manuał do zexela. Ew. odezwij się do Janusza, może o coś ma.

Awatar użytkownika
Pokemon
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-11-26, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Pokemon » 2017-04-07, 12:59

Chodzi o almerę n15 po lifcie z silnikiem CD20E na osprzęcie Zexel. Pompa wtryskowa jest taka sama i można ją tanio wyrwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”