Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[J10] Listwa bagażnika

Moderator: mimier

AdiG85
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-12, 06:41
Lokalizacja: Katowice

[J10] Listwa bagażnika

Post autor: AdiG85 » 2017-04-03, 09:01

Cześć,

Niestety jakiś czas temu urwałem zaczepy z lewej strony z listwy w której są lampki oświetlające rejestrację, kamera cofania i przycisk do otwierania bagażnika. Jeździłem tak jakiś czas aż w końcu urwały mi się kolejne zaczepy. Wie ktoś może jak ten element się nazywa? Jak tego szukać? Gdzie to kupić no i najważniejsze jak to wymienić? Zdjęcie elementu chciałem dać w załączniku ale niestety limit załączników na forum jest osiągnięty i nic się nie da wrzucić. Wrzucam zatem link, mam nadzieje, że będzie działać. Z góry dzięki

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... BqdHVqRnZB

Adrian

SuperBe
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-16, 18:48
Lokalizacja: Stargard

Post autor: SuperBe » 2017-04-06, 21:27

To jest "blenda". :roll:

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-04-07, 06:08

AdiG85, mozesz tez dac ten element do magikow od spawania plastików. Dorobi nowe uchwyty i będzie git. O ile nie trzyma sie na samych wciskach, od strony wewnętrznej mogą byc dodatkowe śruby. Trzeba by ściągnąć tapicerkę i sprawdzić dokładnie jak to wygląda ze strony bagażnika.

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2017-04-07, 11:44

AdiG85, jest tego pełno na alledrogo, dobierzesz nawet pod kolor - ale po pewnym czasie będzie to samo (pękają słabe uchwyty). Jeśli chcesz sam poprawić fabrykę - masz PW.
LPG Lovato Smart

Zbynio
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-09, 20:30

Re: [J10] Listwa bagażnika

Post autor: Zbynio » 2018-12-09, 20:40

miałem ten problem jak coś piszcie pomoge

Zbynio
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-09, 20:30

Re: [J10] Listwa bagażnika

Post autor: Zbynio » 2018-12-09, 20:41

powiem że distal i małe gadżety ze sklepu elektrycznego i cud trzyma że nie da sie oderwać choć musze powiedzieć że zamienniki z allegro wyglądają na solidniejsze jak oryginały

Ernest80
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-09-06, 18:11

Re: [J10] Listwa bagażnika

Post autor: Ernest80 » 2021-09-13, 10:50

Standardowa usterka w QQ. Miałem to samo, kupiłem zamiennik wyglądem nie różniący się od oryginału. Moja dobra rada!!!!!
Otwieramy klapę zwalniając delikatnie przycisk i NIE PODNOSIMY KLAP ZA BLENDE. Po wymianie mojej blendy, zwalniam przycisk a klapę podnoszę łapiąc od spodu - problem z urywającą blenda na razie z głowy.

Wacek_Chl
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-23, 18:18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [J10] Listwa bagażnika

Post autor: Wacek_Chl » 2022-08-23, 19:07

Naprawiłem blendę za ok. 5 zł. i mam spokój na lata a może i wieki :) Wystarczą 4 śruby 6mm, dług. min. 5,2 cm, podkładki, nakrętki i plastykowe kapselki na główki śrub. W przypadku mojego QQ pasowały białe bo i białe auto jest. Otwory w blendzie przepaliłem (nie chciałem ryzykować pęknięcia podczas wiercenia) na wylot, przełożyłem śruby przez stare otwory w klapie, przykręciłem i po kłopocie. Blenda trzyma się bardzo mocno, można otwierać bagażnik dowolną techniką, ręką, stopą czy nosem :-D nic się nigdy nie urwie i nie połamie. Dodam że blenda teraz fajnie wygląda, ludzie się mnie pytają co to takiego, bo kapselki kojarzą im się z czujnikami cofania (które to mam w zderzaku) więc jest zagadka :->
Jak coś tapicerka klapy mocowana jest na jednej śrubie (krzyżak), znajduje się ona w zagłębieniu uchwytu wewn., po jej odkręceniu trzeba wcisnąć palce w szparę pomiędzy tapicerką a klapą i energicznie, zdecydowanie szarpnąć w dół przy otwartej klapie, chyba że się ma zestaw plastykowych narzędzi do ściągania tapicerki i dużo czasu by bawić się z każdym kołkiem z osobna :)
fotka mojej blendy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”