Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

POMOCY! Łożyska do skrzyni

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
tworeek
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 22:54
Lokalizacja: Ustka

POMOCY! Łożyska do skrzyni

Post autor: tworeek » 2017-03-10, 17:13

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem świeżym użytkownikiem Maximy i chciałbym doprowadzić ją do ładu i składu, bo troszkę była zaniedbana. Oczywiście cieknie mi olej ze skrzyni i po wymianie simeringów dalej to samo, więc diagnoza łożyska w skrzyni. Chciałbym prosić o podanie rozmiarów owych łożysk, gdyż jestem z Pomorza a Pan od skrzyń z pod Warszawy (Siedlce) i dawno nie robił Maximki żadnej i już nie pamięta jakie tam były łożyska, a jechać tam i dwa dni czekać aż łożyska przyjdą to trochę smutno.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-03-10, 18:38

Jak to nie tajemnica to kto tu na moim rejonie jest takim fachowcem ze ogarnie to od reki, a Ty aż z drugiego końca świata będziesz do niego jechał??
Jak 90-tych latach zmieniałem łożyska w swojej J30 , pamiętam że jedno było jakieś nietypowe i musiałem je nabyć w ASO na zamówienie chyba ze dwa tygodnie czekałem.
ObrazekObrazekObrazek

arczar
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2015-10-10, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arczar » 2017-03-11, 00:11

Mam komplet skrzynie i łożyska do J30. Z mojej dawnej Maximy. Łożyska nowe - faktura na wszystkie. Jak będziesz znał numery to mogę sprawdzić na fakturze jakie to. Może coś pasuje z J30 do A32. Kupowałem japońskie łożyska.
Moje ogłoszenie :
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-nissa ... 09719.html\

Daj znać jak już będziesz miał jakieś namiary
Hobbysta Japanista

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: POMOCY! Łożyska do skrzyni

Post autor: GRZECHu » 2017-03-11, 11:03

tworeek pisze:Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem świeżym użytkownikiem Maximy i chciałbym doprowadzić ją do ładu i składu, bo troszkę była zaniedbana. Oczywiście cieknie mi olej ze skrzyni i po wymianie simeringów dalej to samo, więc diagnoza łożyska w skrzyni. Chciałbym prosić o podanie rozmiarów owych łożysk, gdyż jestem z Pomorza a Pan od skrzyń z pod Warszawy (Siedlce) i dawno nie robił Maximki żadnej i już nie pamięta jakie tam były łożyska, a jechać tam i dwa dni czekać aż łożyska przyjdą to trochę smutno.
Mi robił na poczekaniu ze 3-4h mu wyszło, łożyska takie same idą do kliku róznych skrzyn w tym do alemry więc pewnie nie chciał ci podać. Na stanie ma wszystko na bank.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
tworeek
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 22:54
Lokalizacja: Ustka

Post autor: tworeek » 2017-03-11, 21:00

Mały v8, to żadna tajemnica : http://lukaszdmowski.prv.pl/ Polecali go na forum właśnie, że się zna, a u mnie tutaj nikt zbytnio się tego podjąć nie chcę, a jak chce to jakimiś podkładkami niwelować luz i wgl...

arczar, nie wiem jakie to są dokładnie, tutaj znalazłem coś takiego
:http://japancars.ru/index.php?route=cat ... blk_id=322

GRZECHu , mówił, że na poczekaniu właśnie robi, tylko ostatnią Maximkę podobno robił ok 6 lat temu. Ale od almery 2.2 nie pamięta czy pasują. I tak to wygląda.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-03-14, 09:45

tworeek pisze:Mały v8, to żadna tajemnica : http://lukaszdmowski.prv.pl/ Polecali go na forum właśnie, że się zna, a u mnie tutaj nikt zbytnio się tego podjąć nie chcę, a jak chce to jakimiś podkładkami niwelować luz i wgl...
A to wiem już kto, jak miałem pomoc drogową kilka samochodów tam woziłem. Gość gustuje w starych golfach pickupach :-D . A do tematu, ja bym tak łożysk na chybił trafił nie kupował. lepiej wynajmij sobie tu pokój, zostań spokojnie na noc, wszystko na drugi dziań przyjdzie takie jak trzeba.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
tworeek
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 22:54
Lokalizacja: Ustka

Post autor: tworeek » 2017-03-18, 19:41

Ogólnie na 12 kwietnia się ugadałem, udało mu się jednak znaleźć jakąś starą skrzynie od maximy w której były te łożyska i będzie działał, mam nadzieję ;-)

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2017-03-23, 19:43

tworeek, swapowałeś skrzynie z A/T?

Awatar użytkownika
tworeek
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-29, 22:54
Lokalizacja: Ustka

Post autor: tworeek » 2017-03-24, 16:28

Lombardo88 Nie wiem sam co tam siedzi dokładnie. Ale chyba oryginał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”