FORUM NISSAN ZONE Strona Główna
GłównaStrona główna RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[P11] Kity obniżające
Autor Wiadomość
typowy_sebaa 
nowy na forum

Nr rejestracyjny: EBR
Model: Primera P11
Wysłany: 2016-10-26, 16:20   [P11] Kity obniżające

Witam, rozglądam się za krótszymi amorkami od seryjnych i jakimiś sportowymi sprężynami. O ile co do sprężyn sprawa jest w miarę jasna (eibachy) to gorzej z tymi amortyzatorami. Czy są do dostania w Polsce, miał ktoś styczność z czymś takim? Na jakie firmy zwrócić uwagę?
Jedyne co znalazłem to jakieś sportowe Technixy ale trochę się obawiam o ich jakość.
Od razu mówię, że na najtańszy sensowny gwint (ISC 3600zł) mnie raczej nie stać, a chciałbym zejść trochę niżej niż -35 ze sprężynami.

Edit:
Bo nie wiem czy dobrze rozumuję...
http://tuning-online.pl/s...e-sportowe.html

Taki zestaw obniża o 35mm przód i 20mm tył, jak dołożę eibachy -35mm to zejdę jeszcze niżej? Czy te springi w zestawie będą miały podobną charakterystykę do eibachów?

Pozdrawiam! :)

NissanManiak :)

Nr rejestacyjny: NZ rox
Model: Nissan

bombel 
Administrator
Skarbnik Stowarzyszenia

Model: IS300 SC
Wysłany: 2016-10-26, 16:50   

typowy_sebaa, Eibachy prawie nowe ma na sprzedaż Seba WWA, wiec pisz do niego. Co do amorków to KAYBA AGX. To najlepszy set, który każdy Ci poleci. Jaka felge masz/planujesz, bo -30 jest optymalnie, by nie ocierało

Tani Gwint sobie odpusć.

typowy_sebaa 
nowy na forum

Wysłany: 2016-10-26, 18:56   

bombel napisał/a:
typowy_sebaa, Eibachy prawie nowe ma na sprzedaż Seba WWA, wiec pisz do niego. Co do amorków to KAYBA AGX. To najlepszy set, który każdy Ci poleci. Jaka felge masz/planujesz, bo -30 jest optymalnie, by nie ocierało

Tani Gwint sobie odpusć.

Co do felg to w tej chwili mam 17", 7,5" szerokie, ale chcę wsadzić 8" z przodu i 9" z tyłu, oczywiście jestem świadom, że będzie obcierać, jednak jakoś się z tym uporam, mam spawarkę, szlifierkę i wolne coraz dłuższe wieczory, więc dam radę. Ale do rzeczy...
Przy obecnym kole, mierząc prześwit między oponą, a błotnikiem, jest dużo przestrzeni, te 3cm po założeniu samych eibachów nie zniwelują całkowicie tej luki.
Szukam rozwiązania, którym zejdę w dół jakieś 5-6cm, dlatego sportowe amortyzatory i sprężyny (może custom) wydają się najlepszą opcją. Slyszalem dużo dobrego o Kayabach właśnie. Jak to jest, jak amortyzator ma krótszy skok i jest twardszy to jest też fizycznie krótszy czy to jest bardziej związane z tym czym jest wypełniony, pytanie być może oczywiste, ale nie dla kogoś kto swoją przygodę z mechaniką dopiero zaczyna. :D

Puchacz 
fanatyk nissana

Nr rejestracyjny: N0 BUDDY
Model: P11 GT Top Sport
Wysłany: 2016-10-26, 18:56   

eibach -40mm plus Bilstein b6 - ja mam taki set u siebie. Z tym że trzeba je skrócić bo fabrycznie sa do - 30 mm w zerkopolu robią takie coś za 200z; sztuka. mam na sprzedaż sprezyny i tylne amory. jak coś pisz pw

P11 GT Top Sport
P11 GT
P10 2.0 Invitation
P11 1.6 SLX

typowy_sebaa 
nowy na forum

Wysłany: 2016-10-26, 19:41   

Ooo kolego nawet nie wiesz jak dobrą nowinę mi niesiesz. Sprawdziłem ich stronę i generalnie to jest to czego szukam. Zaraz napiszę na priv. :) dzięki Panowie @Puchacz @Bombel za pomoc!
Ostatnio zmieniony przez mimier 2016-10-26, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu