Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Nadłamany kluczyk od samochodu - czy można dorobić?

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

Nadłamany kluczyk od samochodu - czy można dorobić?

Post autor: lamcpp » 2016-10-21, 08:10

Witam,
jestem posiadaczem Nissan Almera N16, 2003r,
wczoraj zamykałem drzwi kierowcy kluczykiem i kluczyk prawie się ułamał (był już lekko nadłamany). Duplikatu nie mam - zgubiłem.
Czy można taki kluczyk gdzieś dorobić (podejrzewam, że problemem może być centralny zamek). Jeśli można to czy znacie jakieś miejsca we Wrocławiu/jakie są koszta?

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-10-21, 08:15

lamcpp, podjedź do jakiegokolwiek punktu zajmującego się kluczykami i niech Ci po prostu dorobią grot na wzór tego, który masz obecnie i tylko grot wymienią. Wtedy koszty będą w granicach kilkudziesięciu złotych :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2016-10-21, 08:41

Wpisz na portalu aukcyjnym grot nissan i masz kilka wyników. Z takim grotem idziesz do warsztatu dorabiającego klucze i w 15 minut masz nowy kluczyk. Najtrudniej jest wyjąć transponder od immobilisera. Trzeba uważać, żeby go nie uszkodzić. Ja przeciąłem stary plastik, żeby go wyjąć. Jest wciskany, nie przyklejony. Uważaj, bo są 2 lub 3 wymiary grotów - różnią się długością i szerokością.
Może znajdziesz zakład, gdzie mają takie surowe groty na miejscu, ale raczej musisz zamówić.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

paweljk8
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-26, 15:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paweljk8 » 2017-11-25, 16:33

Cześć,

Mam pytanie czy ktoś jest posiadaczem tego wynalazku :



https://pl.aliexpress.com/item/jingyuqi ... eLevelAB=4



Mógłbym prosić o jakieś opinie?? Zastanawiam się czy będzie pasować ?? Niestety chyba będę zmuszony kupić takie cudo, bo niestety mój drugi kluczyk już tak się wygina, że masakra. Albo mają one tendecję do wyginania, albo ja jestem zdolny ... :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
socku
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-14, 11:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: socku » 2017-12-14, 11:43

Wynalazek? Zwykły kluczyk, bardzo często spotykany. Nie wiem tylko, jak z jakością z ali w takich przedmiotach.

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2017-12-14, 18:01

Kup taki kluczyk jaki Ci pasuje (aby grot pasował do Nismo), odezwij się na PW to dam Ci namiary na ziomka we Wrocławiu, który dopisze Ci kluczyk(i). Generalnie z immo nie ma żadnych problemów. Da się dopisać nowy kluczyk albo zrobić immo-off - kto jak chce. Chociaż jak ktoś ma tylko 1 kluczyk to od razu lepiej zrobić drugi niż się później męczyć z otwieraniem auta + zaprogramowaniem nowego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”