Naprawa turbin Poznań

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Diuna
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-18, 08:33
Lokalizacja: Poznań

Naprawa turbin Poznań

Post autor: Diuna » 2016-08-23, 08:06

Witam serdecznie. Do naprawy mam turbinę do Nissana Almera. Turbina mocno dymi na czarno więc czas naprawę. Słyszałem jednak że naprawa turbin w Poznaniu się nie opłaca. Tak mówił mi mechanik. Stwierdził też że lepiej kupić używaną. Co według was powinienem zrobić? Chciałbym jeszcze moja Almerką pojeździć więc zależy mi na jakości. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-08-23, 08:24

Zalezy. Naprawa bedzie drozsza, ale jezeli jest wykonana prawidlowo wytrzymalosc bedzie miala podobną do tej, fabrycznie nowej. Uzywana, niestetynie masz pewnosci co trafisz, moze byc rownie zuzyta jak ta, która masz teraz zamontowana w aucie.

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2016-08-24, 07:23

Również jestem za tym aby regenerować. Masz gwarancję przynajmniej na rok (nie rozruchową, jak w przypadku używki). Koszty demontażu i montażu też musisz brać pod uwagę. W "zwykłych" warsztatach (również w ASO) zwykle mają wiedzę i zaufanie do określonych miejsc regenerujących turbiny i tam je wysyłają (sami przecież też odpowiadają za naprawę) - przepytaj.
LPG Lovato Smart

Saqu
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-01-25, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Saqu » 2016-08-27, 20:47

z kupnem używanej to gorzej niż kot w worku... bo nie wiesz w jakim stanie czy nie zatarta jakie ma luzy itp... przyjdzie, weźmiesz do ręki i się okaże, że śmietnik... albo założysz i po tygodniu zdechnie.

Jak mieliśmy jakąś turbinę do wymiany to woziliśmy do lubonia na regeneracje i nie mieliśmy z nimi problemów.

dużo się czyta, że ludzie nie polecają a pomyśl ile jest turbo silników w polsce i że połowa z nich ma regenerowane turbiny i jeżdżą.

ponior
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-14, 10:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ponior » 2016-09-14, 10:54

Ja też polecam regenerację. Zakup używki to z pewnością większe ryzyko niż naprawa turbo. Co do Poznania to może i racja, że taka sytuacja jest na tym rynku. Skoro tak, to pamiętaj, że możesz wysłać turbinę do regeneracji do innych firm w Polsce np. http://naprawa-turbosprezarki.pl Zamawiasz kuriera i on im dostarczy. Wiele poważnych firm ma taką opcję. Poszukaj i może na coś się zdecydujesz. Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”