Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Elektryczne szyby N15

Moderator: sergiej

matioks12
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-25, 13:36
Lokalizacja: Opole

Elektryczne szyby N15

Post autor: matioks12 » 2016-04-02, 01:59

Witam, moja almerka z 97 roku z elektrycznymi szybami ma problem ... Nie działa szyba pasażera...a może inaczej, mogę szybę opuszczać w dół ale podnieść nie da rady.... dopiero po pół godzinie zabawy typu "a może teraz się uda", szyba się podciągnęła, i było to wtedy jak dałem minimalnie w dół i od razu po tym w górę ...nie wiem na czym może polegac problem ...silniczek niby sprawny bo skoro jednak da się podnieść to znaczy że działa. To raczej nie wina przycisku bo nie da się podnieść zarówno przyciskiem od kierowcy jak i od pasażera..jakieś sugestie z waszej strony ? może przekaźnik ? Dzięki za pomoc.
O dodam jeszcze jedno. Gdy silnik chodzi i podnoszę szybę od kierowcy to obroty spadają, gdy naciskam przycisk żeby podnieść od pasażera oborty dalej te same.
Ogór

Awatar użytkownika
garygary
fanatyk nissana
Posty: 724
Rejestracja: 2012-05-07, 11:33
Lokalizacja: WPR

Post autor: garygary » 2016-04-02, 10:43

Po pierwsze mogą być usyfione prowadnice szyby, w mojej setce na prowadnice ktoś nawalił smaru tyle, ze się z niego klej zrobił.
Szyba zaczęła chodzić ciężko, aż pewnego dnia. Tak jak u Ciebie szyba nie chciała się podnieść, po rozłożeniu mechanizmy i wyczyszczenie, dalej się nie chciała podnieść. Okazało się, że uzwojenie w silniczku dostało po dupie, i jak podnoszę szybę to silniczek robi się tak gorący, że aż parzy. Przez to jak mniemam szpilka z uzwojenie pachnie i blokuje się w obudowie silniczka.

Zdejmij boczek wymontuj mechanizm i sprawdź ocb.

Awatar użytkownika
falbinho
fanatyk nissana
Posty: 392
Rejestracja: 2009-12-09, 23:56
Lokalizacja: Marki/Wyszków

Post autor: falbinho » 2016-04-03, 22:16

U mnie w GTI wiązka w drzwiach coś nie łączy i tez czasem się tak dzieje ;) możesz zdjąć gumke i poruszać tam kablami w drzwiach kierowcy być może też to co u mnie ;)
Sunny 1.6 16V - był
Uno 1.0 gaz - był
Vento 1.9 TD - był
Primera 2.0 TD - była
Almera GTI - JEST ":D

viewtopic.php?t=18922&postdays=0&postor ... &start=120

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”