Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Almera nie odpala, nie świecą się kontrolki

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

[N16] Almera nie odpala, nie świecą się kontrolki

Post autor: lamcpp » 2016-01-26, 08:55

Trzy dni temu próbowałem odpalić swojego Nissana Almerę N16 (był wtedy duży mróz). Niestety się nie udało. Kontrolki się paliły, było słychać że próbuje odpalić ale się nie udało.
Wyciągnęłem więc akumulator, wyczyściłem klemy, akumulator postał w cieple, próbowałem podładować go prostownikiem z 30 minut (ale prostownik pokazywał że był naładowany).
Następnego dnia podłączyłem akumulator i samochód ruszył. Przejechałem 60 km, pierwszy raz gdy wracałem do domu przełączyłem auto z gazu na benzynę.
Następnego dnia próbuję uruchomić samochód i zero reakcji, żadna kontrolka się nie pali, po przekręceniu kluczyka kompletnie nic nie słychać, nawet drzwi się nie chcą zamknąć (są cały czas otwarte:(
Odłączyłem więc akumulator i podłączam pod prostownik...jednak znów pokazuje mi że jest naładowany do pełna. Godzinę trzymałem go mimo to podłączonego do prostownika. Następnie zamontowałem do Alemry ale dalej nic...żadna kotrnolka się nie świeci, zero reakcji na kluczyk:(
Od czego mógłbym zacząć diagnozowanie usterki? co to może być? Akumulator? Bezpieczniki?
ps. dzisiaj kupię miernik napięcia i pomierzę na akumulatorze. Ktos wie jakie powinny być prawidłowe wartości?
Ostatnio zmieniony 2016-01-26, 09:44 przez lamcpp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: osiak_89 » 2016-01-26, 12:28

jak dla mnie to akumulator się wyszmelcował :D albo alternator nie ładuje w ogóle i dlatego padł do końca akumulator..

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: lamcpp » 2016-01-27, 14:14

Sprawdzałem akumulator miernikiem napięcia i niestety jest 0,00 :(
Tylko teraz pytanie czy to wina alternatora, czy jednak akumulator sam z siebie padł
bo nie wiem czy kupić akumulator i to rozwiąże problem, czy jeszcze w alternator inwestować

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2016-01-27, 14:37

Odpal na kable od kogoś, zmierz ładowanie i będziesz miał odpowiedź.

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: lamcpp » 2016-01-29, 19:00

Napięcie wyniosło 0,00 więc kupiłem nowy akumulator.
Samochód odpala dobrze ale teraz szukam przyczyny, dlaczego się rozładował.
Opiszę swoje przypuszczenia w nowym temacie, jako że ten jest już rozwiązany - samochód odpala, wymieniony akumulator.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”