Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Nawigacja PL

Moderatorzy: janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

[P12/WP12] Nawigacja PL

Post autor: jarkk » 2009-12-03, 12:12

Poszukuje płyty (kopii) CD lub DVD do nawigacji satelitarnej do samochodu Nissan Primera P12 w wersji POLSKIEJ!
Chodzi konkretnie o Nawigację na drogach Polski!
W zamian mogę pomóc z danymi technicznymi w miarę możliwości do Primerek.
Myślę, że nie koniecznie musi być od Primery-w końcu nawigacja to nawigacja i na moje powinna być pod typ auta a nie model.
___________________________________________________________________________

żeby działała w polsce, musi być w systemie dx. a ta navi w p12 chyba nie jest, więc powodzenia w szukaniu
___________________________________________________________________________

Na razie w necie znalazłem tylko nissan xanavi birdview navigaton x6.0 Europe 2004.
Właśnie ściągnąłem z netu navi do mojej P12. Po wypaleniu na płytkę DVD+R (troche musiałem obciąć bo się nie mieściło na standardowej płytce DVD - ma 5.15 GB- np Wielką Brytanię - bo tam chyba nie pojadę ze względu na ruch lewostronny). Włożyłem ją do czytnika DVD w samochodzie i navi ożyło. Co prawda nie ma mapy Polski - ale jest za to cała europa zachodnia - a czasmi jeżdżę po tamtejszych drogach.
___________________________________________________________________________

Navi do P12 jest firmy Zenrin.
___________________________________________________________________________

podejrzewam ze sprowadziłeś sobie P12 i masz dodatkowy
odtwarzacz dvd do mapy...ale niestety na terenie RP to nie działa:(
nie ma mapy Polski i koniec...jedyne wyjście...to co proponują
stacje autoryziowane to Palmtop...czy jak to tam sie nazywa
z mapą Polski i szczególowymi mapami dużych miast...
także z tą mapą Polski na dvd kicha
___________________________________________________________________________

Witam. Po wielu próbach poszukiwań mapy (i po wielu wypalonych płytkach) udało się znaleźć tę jedną działającą. Otóż do Nissanów z okolic roku 2002 pasują mapy z oznaczeniem Xanavi X6.0. Na emule istnieje taka wersja tej mapy z 2006 roku. Jest ona oczywiście uaktualniona, obejmuje nawet kawałek Polski, Jednak bez jej dróg, tylko z głównymi miastami zaznaczonymi i tylko do około połowy kraju (wzdłuż południków). Całość zajmuje 8,5 GB, co zajmuje jedną płytę dwuwarstwową, jest to płyta esperanza DVD+R Double Layer. Doszły także nowe państwa jak np. cała Skandynawia.
___________________________________________________________________________

Chyba ściągnołeś wersje 2002 ona miała po spakowaniu 2,14 GB ja właśnie ściągam wersję 2006 i ma spakowana 2,68 GB, a wersja x7.0 z 2006 r po spakowaniu ma 2,7 GB. Jak ją ściągnę i wypalę to dam znać czy chodzi. Dzięki Czerek za info co do płytki - kiedyś kombinowałem z różnymi płytkami DL - Samsung, Platinium i innymi - ale navi nie chciało mi zaskoczyć więc nagrałem wersje okrojoną na płyte 4,7 GB
___________________________________________________________________________

raczej nie bo po rozpakowaniu zajmuje ponad 8giga a wersja 2002 ma duzo mniej.a twoja moze ma dodana nowsza wersje programu?i dlatego wiecej zajmuje.x7.0 raczej nie podejdzie bo jest do innego auta
sorki wlasnie sprawdzilem ja mam wersje 2005 dlatego mniejsza
___________________________________________________________________________

Witam. Tak jest juz mapa DVD na Polske ale maja ja tylko niektore serwisy nissana, za plyte krzycza 1300zl w promocji,ale nie ma sensu tego ani kupowac ani przegrywac bo pytalem juz w paru serwisach i jest na niej tylko glownych 6 miast Polski a reszty niema , takze lepiej zobie odpusc z tym. No i nie ma gwarancji ze CI to pojdzie na navi jak samochod jest starszy bo to tez od czytnika zalezy. Jedynie jak chcesz sprawdzic to mozesz podzwonic po serwisach mi gosc powiedzial ze moze rozpakowac i zobaczysz czy chodzi u Ciebie w samochodzie,ale skoro tylko 6 miast Polski jest to sie z celem mija.
___________________________________________________________________________

Ja wypalilem juz ta 7.0 i niestety nic - primerka z 2002 roku. Coprawda nie jestem zbyt dobrym wymiernikiem bo zadnej innej wersji nawigacji nie posiadam wiec nie wiem czy 6.0 by mi chodzila. Moge zacytowac co mi napisalo urzadzonko w dwoch przypadkach - moze komus to cos powie:
1) plyta cd lub jakakolwiek inna wsadzona do nawigacji: Disc not accepted
2) plyta z wersja 7.0 - Disc error
Wiec przypuszczam ze jednak programowo cos nie pasi ale dobrze by bylo jakby ktos jeszcze to sprawdzil bo jak mowie - nie mam zadnej wersji wiec moze u mnie z nawigacja cos nie tak
___________________________________________________________________________

juz to kiedys gdzies na forum pisalem i nie tylko ja - wersja tylko z cyfra 6 jest do Primer i wersja 7.0 napewno nie bedzie pracowac w Nissanie Primerze , tą informacje mam z jakiejs strony internetowej poświeconej nawigacji Xanawi którą gdzieś tam dawno znalazłem.
___________________________________________________________________________

Witam koledzy. Mam chyba niemiłą informację. Mam x-traila z 2003r. w którym działa wersja x6.0 (mam nawet oryginalną taką płytkę z 2004r.). Wypaliłem ostatnia z muła wersję z 2006r. Xanavi x6.0. Płytka śmiga, ale z przykrością muszę stwierdzić, że z Mapy Polski jest dosłownie kilka głównych dróg w odległości ok. 10km od granicy z Niemcami (a pojawiająca się nazwa Wrocław, Poznań itd.jest tylko nic nie znaczącym miejscem, bez jakichkolwiek dróg-po prostu tylko napis). Także nie ma co niszczyć płytek DL, bo i tak nie jest ta wersja z 2006r godna żadnego zainteresowania... I bardzo żałuję, ale chyba dam sobie spokój z szukaniem, no chyba, ze jest ktoś w stanie w jakiś cudowny sposób wykorzystać mapy z wersji x7.0. Ale struktura plików w tej wersji jest inna. Także chyba nic z tego nie będzie...
Mimo to nadal obserwuję forum, a nóż widelec ktoś zdziała cuda.
___________________________________________________________________________

witam !
- a czy jest Xanavi 6.0 w jezyku polskim ?? jam mam w Deutsch i French ...
- czy moze zalezy to od oprogramowania kompa i wgrania opcjonalnego jezyka
- ja swoja nyske przywiozłem z Deutsch i polecenia w kompie mam po niemiecku lub French...
___________________________________________________________________________

-nie ma w jezyku polskim Xanavi 6.0
-nie ma tez zadnych map Polski na Xanavi 6.0

Powyzsze sprawdzone po bezposrednim kontakcie mailowym z firmami Zenrin i Xanavi
___________________________________________________________________________

wzialem sie panowie sotro do roboty i niestety, dostałem odpowiedź

Szanowny Panie,
przepraszam za długą zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi. Musiałem jednak
poczekać na odpowiedź działu posprzedażnego NSCEE. Niestety jest mi przykro,
że mam dla Pana niedobre informacje, mianowicie nawigacji z mapą Polski w
wersji 6.0 nie ma i nie będzie. W Polsce dostępna jest tylko od wersji 7,0.
Niestety nie ma możliwości taniego i łatwego upgradu z wersji 6.0 do 7.0
gdyż musi to wiązać się z wymianą całego sprzętu co jest bardzo kosztowne a
w przypadku P12 nawet nie możliwe.

Z poważaniem,

Zenon Izdebski
Szef Serwisu

ODYSSEY DEALER NISSAN

___________________________________________________________________________

witam kolegow potrzebuje konkretnej informacji poszukuje do primerki z 99 r nawigacji na cd na drogi polskie i i inne tzn europa ale przewaznie chodzi mi o polske i jeszcze w jaki sposob moge wprowadzic jezyk polski do nawigacji w aucie jesli ktos ma z was takie plytki lub wie jak mozna zdobyc takie programy to prosze o pomoc z gory dziekuje
___________________________________________________________________________

Nie ma takiej nawigacji dostepna jest na europe po angielsku ale bez polski.
___________________________________________________________________________

1.Jaka wersje trzeba sciagnac z emule?( bo nikt tego dokladnie nie powiedzial ,a wersji jest wiele jezeli chodzi o v6.0
2.Na jaka plyte powinno sie to wypalac?(chodzi czy na plusy czy minusy)
3.Jak to wypalic ?(chodzi o szybkosc wypalania i na jakim programie)


1. Do primery P12 sciagamy obojętnie jaką wersje v6. Najnowsza jest z 2006r, NIE MA na niej mapy Polski, za to w stosunku do 2002 dodano Czechi i cos jeszcze chyba.
2. Nie ma różnicy czy DVD+R czy DVD-R, należy pamiętać tylko żeby była to płyta DOUBLE LAYER (dwuwarstwowa) (co do tego czy + czy - nie ma roznocy bo obie u mnie działają)
3. Ściągamy z emule najczesciej obraz ISO lub inny format obrazu płyty. Więc zamontowanie jej w emulatorze i przeciągnięcie może spowodować, że płyta nie będzie bootowalna dla samochodu i dlatego większości nie działa. Ściągnijcie sobie jakis program d wypalania obrazów (np CloneCD, Alkohol120%, lub wtyczki do Nero ktore pozwolą obsłużyć ISO lub forma w ktorym sciągnęliści). Nagrywać z możliwie najwolniejszą prędkością na możliwie jak najlepszych jakościowo płytach (niestety lepiej na tych drozszych, a nie tych najtanszych DVD DL za 8zł bo jest duze prawdpodobienstwo ze naped w aucie nie bedzie dosc szybko czytał)
___________________________________________________________________________


źródło: NKP

ibiza
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-31, 20:00
Lokalizacja: wielka brytania

Post autor: ibiza » 2010-05-31, 20:16

jarkk, witam mam pytanie dotyczace nawigacji do primery p 12 rok produkcji 2002 .jest to angielska wersja .mam dvd pod siedzeniem tylko brakuje mi plytki .gdzie moge ja znalesc ?pozdrawiam i z gory dziekuje

Awatar użytkownika
Grimm
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2010-01-06, 12:38
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: Grimm » 2010-06-01, 12:45

Nie ma pełnej spolszczonej nawigacji do P12, jest tylko jakaś szczątkowa, plik do pobrania z opisem widziałem na NK.
Co do płytki to jej raczej w aucie nie znajdziesz, ściągnij obraz z neta i wypal w odpowiedniej formie.
patrzę w dół na góry

satlan
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-18, 08:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: satlan » 2012-07-18, 08:54

Jakiś czas temu pojawiła się nowa wersja "Navigation Birdview" (X6) - Europe 2012, która przynajmniej na mapce obejmuje Polske. W sekcji compability jest podana Primera, czy ktoś to zweryfikował?

http://www.navigation.com/Connect-Premi ... en_GB/GBP/

Pozdr

adam0705
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-08, 16:49
Lokalizacja: Pyrzyce

Mamy 2012 a tu dalej nic się nie zmieniło?

Post autor: adam0705 » 2012-09-08, 17:13

Tydzień temu kupiłem Primere 18 benzyne 2005 rok kombi. Jest to pierwszy Nissan w mojej nie dużej karierze kierowcy. Wnętrze fajne jak w samolocie. Tylko szkoda tej nawigacji... ja nie jeżdżę z byt często za granicę a czasami z żoną chciałbym pojechać tym autem w Polskę i ta navi wbudowana by się przydała.
Wiem, że są różne patenty. Kiedyś kupiłem najtańsza nawigację bo podpowiedział mi sprzedawac firmy lark i na necie znalazlem do niej oprogramowanie dzieki ktoremu moge wgrywać w nią każdą mapę.
Może w Primerach można również coś podziałać... Od kilku dni czytam tematy nawigacji w primerach i są same stare wątki... Można znaleźć pojedyncze wpisy o udanych zmianach mapy jak np że ktoś wgrał w primere P12 jakąś mape blaupunkta i mu dziala. Ale po tym jednym wpisie na zadne pytania czy na prosby o namiary na ta mape juz nie bylo...
Macie jakies nowe informacje moze? Czy temat mapy polski do primery jest zamkniety na amen?

Awatar użytkownika
klfsolec
fanatyk nissana
Posty: 1247
Rejestracja: 2009-12-04, 22:16
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: klfsolec » 2014-01-29, 10:22

Kolega kupił p12 i mam pytanie jest gdzieś mozliwość ściągnięcia polskiej mapy do nawigacji ?
Jeśli by gdzieś była albo miałby ktoś to proszę o kontakt
klfsolec KFSI blabla jesteś z Bydgoszczy lub okolic dołącz do https://www.facebook.com/EkipaKujawskaNz

Awatar użytkownika
HakeN
fanatyk nissana
Posty: 311
Rejestracja: 2014-04-02, 09:48
Lokalizacja: Wronki

Post autor: HakeN » 2015-06-25, 12:23

nadal lipa z nawigacja ? nie ma polskiej mapy ?
P10 CrashTest - corsa skasowana włącznie z słupkami drzwiami i szybą
P11 Skandynaw - na wiosnę ukończę
S13 200SX CA18DET - Driftcar w budowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Navi”