Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Wyłącznik prądu, hebel - 2000A za duży?

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Wyłącznik prądu, hebel - 2000A za duży?

Post autor: Matiz » 2017-07-06, 20:00

(Pozwolicie że skopiuje ;-) )

z prądu jestem słaby, sugerując sie sie wartością prądu rozruchowego 350-380A, wziałem "ten większy" wyłacznik ,czyli do 2000A chwilowe




wielkość fizyczna mi nie przeszkadza, bo i tak będzie pod maską (montuje go ze względu na przenosiny akumulatora i nie bedzie szybkiego dojścia do klemy)

Pytanie jest jedynie czy tak wielki skurczybyk nie będzie robił jakiś oporów?

Chodzi o to żę po odpaleniu będzie wracać przez niego ładowanie akumulatora. Inaczej mówiąc:

Aku->przewód 40cm ->Hebel -> przewód zasilanie rozrusznika + wtyczka na dwa grube plusy (jak mniemam jeden to alternator ,a drugi to głowny plus instalacji?)


coś mi tam świta- że jak będa za małe kable to sie spalą to wiem, nigdy nie wiem czy prądowi przeszkadza gdy ma coś nad wyrost... :huh:
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

VE Killer
fanatyk nissana
Posty: 914
Rejestracja: 2014-10-11, 17:54
Lokalizacja: z dupy
Kontakt:

Post autor: VE Killer » 2017-07-09, 10:36

Grubszy, większy w elektryce to mniejszy opór. Najgrubszy przewód w instalacji to +do rozrusznika bo tam występuje największe obciążenie przy roztuchu. Przewód ładowania ma chyba przekrój koło 3mm2wiec jest tylko nieco grubszy od reszty instalacji
XXX

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Post autor: Matiz » 2017-07-09, 15:24

Hej

dzięki za pomoc, wrzuciłem jednak, ojciec też wspomina że lepiej większy.

Przytoczył po raz kolejny historie z czasów PTHW- w zukach heble były troche za małe, lubiały sie grzać, a od nich zajmował sie fotel pasażera :-o :mrgreen:

/Mod
Możemy zamykać
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”