Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Wymiana sondy lambda

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

18almera2000
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-08, 16:27
Lokalizacja: Kraków

[N16] Wymiana sondy lambda

Post autor: 18almera2000 » 2014-11-11, 10:03

Witam

Otóż ostatnio moja almera 1.8 16v 114km z 2000r coś mi zaczęła świrować z mocą i obrotami. Jak dodaje gazu to samochód ma takie dziwne drgania. Po raz na jakiś czas udaje mi się, że dobrze chodzi.Poza drganiami są jeszcze spadki obrotów silnika po wciśnięciu sprzęgła spadają poniżej tych 750obr/min. Problem z drganiem i spadającymi obrotami występuje tylko na zagrzanym silniku. Jak odpalę na zimnym to dobrze chodzi.

Stosunkowo nie długo mam tą almere bo kupiłem ją na początku września. Myślałem, że może to mieć związek ze świecami więc je wymieniłem (bo po zakupie zapomniałem wymienić :D ). Nic to nie dało.

Ostatnio pojechałem do kolegi pod komputer i powiedział mi, że to może być wina sondy lambda, ponieważ wartości napięcia na pierwszej sondzie reagują na pedał gazu, zaś na drugiej stoją (to znaczy co jakiś czas zwiększy się napięcie z 0.750V na 0.760V).

Przedstawiając cała tą sytuacje chciałem wam jak najbardziej przybliżyć mój problem, bo może ktoś się już z tym spotkał.

Chciałem też zapytać jaka jest ta druga sonda lambda? 4 pinowa czy 3 pinowa? Pytam, bo mam dobrą sondę od astry 3 1.4 16v 2006r i może by spasowała. Ta sonda os astry ma 4 kable.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam

p.s

Dodam jeszcze, że czasem mi się udaje, że jadąc na tych drganiach silnik "sam się naprawi" i niema żadnych drgań a obroty nie spadają po wciśnięciu sprzęgła.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2014-11-11, 11:28

18almera2000 druga sonda lambda jest tylko diagnostyczna i nie ma wpływu na prace silnika. Co do drgań, to jest tyle tematów o tym, że wystarczy poszukać. Jak sie samo naprawia, to może cewki sprawdz czy sa dobrze założone.

Inne przyczyny:
- przepływka
- rozrzad

18almera2000
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-08, 16:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: 18almera2000 » 2014-11-11, 13:38

Dziwne, bo podczas diagnostyki jak autem drgało, nagle "puściło" i chodził dobrze to napięcie na tej drugiej sondzie zaczęło skakać tak jak napięcie na pierwszej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”