Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Nierówne obroty przy postoju.

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Eleir
nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-10-11, 14:46
Lokalizacja: Kraków

[N15] Nierówne obroty przy postoju.

Post autor: Eleir » 2014-10-11, 15:00

Witam, posiadam od wczoraj Almere 1.4 GX 98r. Sedan. Auto ma pewien problem, gdy jest na luzie lub na wciśniętym sprzęgle to to ma niskie i nierówne obroty. Jest to benzyna + "podtlenek lpg" i na samej benzynie obroty są wyższe i w miarę stabilne, ale też są skoki. Po przełączeniu na gaz obroty są niższe 500-700 i się wahają. Zauważyłem też (chyba nie zawsze) ale, gdy np. jechałem pomału na dwójce i dodawałem minimalnie gazu to auto tak jakby szarpało (skakało) delikatnie ale jednak. Z tego co wyczytałem może być to problem z zapchaną przepustnicą. Jeśli coś przeoczyłem to przepraszam ale chciałem założyć temat, by się coś mniej więcej dowiedzieć. Auto tak czy siak pojedzie we wtorek do gazownika lub do mechanika. Albo do obu. Co to może być i ile mniej więcej może wynieść naprawa. Poza tym, gdy auto już jest w trakcie jazdy nie zauważyłem żadnych niepokojących rzeczy. Auto przeszło przegląd tydzień temu. Po przekręceniu kluczyka słyszę też takie brzęczenie gdzieś koło silnika przez parę sekund i świeci się "Check engine" na pomarańczowo, akumulator na czerwono i olej na czerwono. Po odpaleniu wszystko znika. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
amnesia
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2014-04-23, 10:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: amnesia » 2014-10-11, 17:01

jeśli chodzi o brzęczenie to jest to ABS z tego co mi wiadomo, a świecenie się kontrolek przed zapłonem to norma ;)

Obroty na benzynie powinny być około 800rpm (na temat gaz się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem)

Eleir
nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-10-11, 14:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eleir » 2014-10-11, 17:29

No a są gdzieś 700-1100 i nie trzyma ich równo. A jak jeździłem na gazie to potrafił mi zgasnąć gdy stałem na wciśniętym sprzęgle na światłach.

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2014-10-12, 12:43

Czyszczenie przepustnicy, silniczka krokowego, przepływki i odpowiednie ustawienie TPS'u powinno pomóc. Temat przerabiany już pare razy. Sam to robiłem w N15 z tym samym motorem.

W moim przypadku po czyszczeni również przestał przygasać na gazie przy dojeżdzaniu do skrzyżowania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”