Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Problem z Xenonem

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

chrisv84
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 15:15
Lokalizacja: Dortmund

[P/WP11.144] Problem z Xenonem

Post autor: chrisv84 » 2014-10-09, 11:28

Witam wszystkich,mam Primerę WP11.144 1.8 16 V 2001. Pojawił się problem z gasnącym i migającym xenonem z prawej strony (str pasażera),zapala się z opóźnieniem,następnie gaśnie,po wyłączeniu i ponownym zapaleniu działa chwile (czasem dłuższą) i gaśnie znów i miga nie mocno ale miga. Przejrzałem już wszystkie fora i możliwości i nie mogę uporać się z tym problemem,dodam ze przetwornica,palnik,starter jest ok bo zamieniałem strony przepinałem na drugą str itd...czy jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za to i gdzie mógłbym go znaleźcć,przychodzi mi do głowy jedynie rozpinanie całej wiązki i szukanie po przewodach,próbowałem też zresetować kompa gdyż pomyślałem ze to mogło by pomóc i że problem tkwi w sterowaniu bo kiedy zmieniałem palniki nie odpiąłem klemy...
Przosze o pomoc.

NEO NFS
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2014-09-05, 08:33
Lokalizacja: Józefów

Post autor: NEO NFS » 2014-10-09, 12:15

A wpinałeś się multimetrem pod piny zasilania lampy/przetwornicy by upewnić się czy masz straty w napięciu, bo jak nie masz to przetwornica już ledwo zipi i tyle(bo palnik przekładałeś, ale nie lampy!)
WOLNOŚĆ -TO WSZYSTKIE ZIELONE ŚWIATŁA NA DRODZE!!!

chrisv84
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 15:15
Lokalizacja: Dortmund

Post autor: chrisv84 » 2014-10-09, 15:07

Własciwie nie sprawdzałem ubytków napięcia, bo nie posiadam żadnego miernika,podpinałem właśnie ową lampę (nie sam palnik tylko calą lampę!), na drugą stronę pod kostki od lampy na stronie od kiery i działa normalnie nic nie mrugało i odrazu wystartowała,czyli wiem ze jest napewno ok.Zacząłem dziś grzebać przy przekaźnikach, dzeszcz mi to nieco utrudniał i długo to nie trwało,niestety na deklu od puchy nie mam rozpiski bo ktoś ją tak pucował ze sie zmyły napisy i nie mam pojęcia który przekaźnik jest od czego, ale wydaje mi sie ze odpowiedzialny jest za to któryś z przekaźników ,albo coś w kablach, zaczałem pukać i ruszać nimi i lampa zaświeciła się a przekaźnik zaczą piszczeć ale lampa dalej mruga.

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2014-10-09, 15:36

Jak dla mnie to do wymiany żarnik zamień samymi stronami palniki , bo w pierwszym poście tak napisałeś że każdy myślał że zamieniałeś stronami żarniki .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

NEO NFS
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2014-09-05, 08:33
Lokalizacja: Józefów

Post autor: NEO NFS » 2014-10-09, 15:43

No to do D...robota bez miernika- w elektryce to podstawa, kup w market. Łatwo byś sprawdził gdzie strata na( + )czy na masie(-)i ew.dokoptować dodatkową mase z aku na lampy. Ale teraz jak chcesz to na farta wymień piszczący(?)przekaźnik i oczyść uprzednio jego styki, sprawdz połączenie. I tu w sumie trzeba bby sprawdzić miernikiem czy prawdłowo ma zasilanie(+ i -), oraz bezpiecznik.
P.s.nice-wawa słusznie wytropiłeś, tylko że jeśli przekładał całą lampe na strone to pewnie razem z żarnikiem-i pisze że było ok.
WOLNOŚĆ -TO WSZYSTKIE ZIELONE ŚWIATŁA NA DRODZE!!!

chrisv84
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-21, 15:15
Lokalizacja: Dortmund

Post autor: chrisv84 » 2014-10-09, 18:08

pierwsza rzecz jaką zrobiłem to zamiana palników stronami :-> .Jutro jak znajde chwile to ogarne sprawe z miernikiem ale wydaje mi sie jednak ze to gdzieś na wiążce mi ucieka, przekazniki zamieniłem miejscami bo są tam 3 takie same sztuki 25230 9F920...niezbyt to pomogoło.jutro wypne puszke i zobacze co tam sie dzieje od spodu i sprawdze miernikiem wartości...aczkolwiek nadal nie wiem który przekaźnik jest od czego,podejrzewam właśnie te niebieskie
Mam nadzieje ze jutro juz bnd wiedział wiecej.Dzięki za sugestie panowie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”