Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Qashqai] MONTAŻ GNIAZDA W BAGAŻNIKU J11

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

[Qashqai] MONTAŻ GNIAZDA W BAGAŻNIKU J11

Post autor: JACKO29 » 2014-04-30, 20:06

Mając dzisiaj wolny czas i potrzebne elementy do układanki postanowiłem zająć się montażem gniazdka w bagażniku.
Gniazdko kupiłem od Primki P12 jako że miałem kabelki z instalacji od Note i kostki do gniazda podchodzily.
Ale po kolei:potrzebne jest ok 6m przewodu linka 1.5mm/kw,w dwóch kolorach po trzy metry,lutownica ,scyzoryk,wkrętak płaski,drut miękki w otulinie ok 1mm (potrzebny do przeciągnięcia instalacji),izolacja,pisak(najlepiej biały) ,piórko stolarskie do otworów,wiertarka.
Zaczynamy od zdjęcia tyłu obudowy podłokietnika,wciskamy palce pod tył obudowy na tunelu i szarpiemy w tył,obudowa powinna lekko odejść.
Obrazek

Następnie zdejmujemy z progu wewnetrzną listwę plastikową wraz z uszczelką i odciagamy dywanik na taką odległość ,aby wsunąć rękę w kierunku tunelu.Od strony otwartego podłokietnika wpychamy ten 1metrowy drut w kierunku tylnych siedzeń,z tym,że koniec drutu należy zagiąć ,aby nie haczył o tapicerkę.Następnie wsuwamy rękę pod dywanik i wyciągamy ten drut .
Obrazek


Do końcówki drutu w podłokietniku mocujemy przewody i przeciągamy je.Następnie wyciągnięty drut wsuwamy pod tapicerką do bagażnika,w którym wcześniej musimy zdemontować plastikowy boczek z lewej strony,wewnetrzny pas plastykowy na zderzaku oraz częściowo odczepić górny plastik.Za pomocą przeciągniętego drutu wciągamy przewody do bagażnika.
Obrazek
Widać tutaj fragment mojego wygłuszania bagażnika :D
Następnie musimy wyciąć odpowiedni otwór pod gniazdko.Jeśli chodzi o to z P12 ma średnicę o 0.2mm mniejszą od 32mm więc spokojnie użyłem piórka do drewna o tej średnicy.Następnie wpasować gniazdko i zakreślić pisakiem miejsce na dwa wpusty stabilizujące.Zaznaczone miejsca wycinamy scyzorykiem.W wycięty otwór montujemy gniazdko i podpinamy przewody,pamiętajac o kierunku i kolorach + i - !!!Następnie montujemy wszystko tak jak fabryka poskładała,a w kabinie ścinamy izolację z przewodów(najlepiej do tej zabawy wyjąć bezpiecznik,bo mało miejsca i można sobie problem stworzyć,a po co? ) i zgodnie z kierunkiem lutujemy przewody.Ja najpierw zacisnąłem przewody paskami cienkiej blaszki mosiężnej a następnie całość zalutowałem
Obrazek
Następnie izolacja i zakładanie obudowy,należy pamiętać,że obudowę zakładamy najpierw górą ,a później dociskamy aż zaskoczą zatrzaski.A zamontowane gniazdko wygląda tak:

Obrazek
Aha! Całość zajęła mi ok 45 minut :D
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to Sam”