Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[X-trail II] wymiana palnika ksenonowego

Moderatorzy: bonzo, azorek

robol
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-06, 20:38
Lokalizacja: ulsteinvik

[X-trail II] wymiana palnika ksenonowego

Post autor: robol » 2014-04-06, 20:49

Witam czy ktoś z posiadaczy x-triala sam wymieniał palnik ksenonowy ? Czy lepiej zrobić to w warsztacie chociażby ze względu na gwarancję no i cenę palnika

Awatar użytkownika
ija-francja
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2012-08-18, 18:25
Lokalizacja: FR

Post autor: ija-francja » 2015-10-24, 19:36

Ja w lagunie 2 wymieniałem sam, ba nawet całą przetwornicę wymieniłem. Nie ma z tym problemu tylko trzeba pamiętać o tym, by nie dotykać żarówki rękoma, bo się natłuści i przepali. Ja do tego celu mam cienkie bawełniane rękawiczki (malarskie). Jak mi padła przetwornica w jednej lampie, to nie byłem pewny i przełożyłem żarówki miejscami, czyli dotykałem przez rękawiczki obie i do dziś świecą a minął już dobry rok, więc nie ma strachu.

Przy okazji pytanie dotyczące xenonów w T30. Czy reflektory zaopatrzone są w mechanizm samo poziomowania ? Ja mam w zasadzie najbogatszą wersję ale po włączeniu świateł, nie zauważam zmiany wysokości plamy światła (jak to mam miejsce w lagunie mojej żony). Co więcej, po ilości kabli też jakoś nie podejrzewam, aby lampy były w to wyposażone a i w kabinie nie ma nic do ich regulacji. Zastanawiam się, czy po podłączeniu przyczepy na hak, nie zacznę oświetlać księżyca ?? A może mam auto niwelator tylko nie działa ? Może jakiś bezpiecznik padł ? Hmm ...
Był:
Renault Scenic RX4 1.9dci 105KM
Terrano wd21 2.7TD 100KM ... gdzie on nie wjechał ;)
Subaru Forester AWD 2.0 125KM
Jest:
T30 2.2dci 136KM jeszcze nie zepsuty przez Renault

ODPOWIEDZ

Wróć do „X-trail”