Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Wprowadzenie ograniczeń dostępu do tematów

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2014-03-04, 21:21

Dorzucę swoje parę groszy. Widzę tu kilka ciekawych wypowiedzi. Co do pomocy i opisywania różnych sposobów to każdy ma rację, i z tym że nie chcą pomagać bo na tym zarabiają i dziękuję też tym którzy to rozumieją. Kij ma zawsze dwa końce. Ale powiem tez inaczej. Wielokrotnie się zdarzało że pomagałem czy to na forum czy to przez telefon, ale sytuacja jeśli komuś się pomoże przez telefon a później nawet nie podziękuje na forum tylko jeszcze napiszę cały szczęśliwy że udało mu się coś zrobić i działa wydaje się trochę bez celu. Oczywiście nie kieruje tych słów do tych którzy potrafią się odwzajemnić, wręcz przeciwnie - dziękuje. To samo tyczy się minusów kierowanych do konkretnych osób. Obiecałem Daro podesłanie filmów ze zlotu Dolnośląskiego i do tej pory ich ode mnie nie dostał - dałem dupy. I teraz nawet wstyd spojrzeć mu w oczy bo powiedziałem że podrzucę.
Jeśli ktoś prosi o pomoc a tą osobę znam to staram się poradzić co i jak. Ale jeśli ktoś pojawił się dopiero na forum i nie mam pojęcia z kim mam do czynienia albo już zasłużył na to że nie należy mu ufać no to mam nadzieję że mnie zrozumiecie ;-) A pisząc coś na forum, nie idzie to do wiadomości naszych forumowiczów ale wszystkich nawet z nim nie związanych.
To tyle ode mnie, dziękuję za uwagę i zrozumienie :)
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2014-03-04, 21:34

MacGayver, pomagasz pomagasz:)
za niedlugo swapy na VVL nie bedą żadną tajemnicą ani czarną magią, gdzie mechanikę można ogarnąć w miarę samodzielnie tak kabelkologia i strojenie wymaga już doświadczenia:)

a co do samych podpowiedzi, lepiej wiedziec i pomoc-jak się chce, lub nie wiedzieć i nic nie prubowac pomagac bo bedzie bigos

a co do Hąd, fakt, scena Hądy to totalny brak pomocy ludzi obeznanych:)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-04, 21:38

MacGayver, dlatego moim zdaniem niektóre działy powinny mieć blokade, że poniżej 100 czy 200 postów nie ma wstępu. Wtedy te ważniejsze informacje które ujrzały światło dzienne byłyby między nami. A te już kluczowe informacje o których wiedzą ogarnięci w temacie to już ich sprawa czy napiszą czy nie.
Co innego jak coś fajnego wymyśli koleś który i tak na tej wiedzy nie zarobi (bo zajmuje się czymś innym) a co innego jak ktoś z tej wiedzy żyje.

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2014-03-04, 21:42

o blokadzie działów pomyśli się jak bedzie już działało stowarzyszenie i będą dostępne tylko dla osób z opłaconą skłądką i aktywności powyżej jakieś tam ilości postów-wg mnie rozsądne rozwiązanie i od razu mamy gotową odpowiedź po co jest stowarzyszenie i opłacona składka klubowa:)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-04, 21:42

Limon pisze:Na strojenie możesz zawsze dojechać po swapie ;)
I tak trzeba będzie zrobić albo samemu się uczyć ale to jak buggy zrobie i jak już to na nim się będę uczył, nie będzie szkoda silnika :)
A tego VVLa ciągle odkładam bo zawsze jest coś co pochłania kase.
Ogólnie to jakiś mod powinien ogarnąć temat. Drugi stworzyć czy coś.

Awatar użytkownika
Dreams
fanatyk nissana
Posty: 2177
Rejestracja: 2011-04-29, 22:58
Lokalizacja: Sweden/Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Dreams » 2014-03-04, 22:17

zuh pisze: dlatego moim zdaniem niektóre działy powinny mieć blokade, że poniżej 100 czy 200 postów nie ma wstępu.
Jestem 100 % za bardzo dobra myśl :)

Awatar użytkownika
gwaltek
aktywny forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 2011-08-06, 12:17
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: gwaltek » 2014-03-04, 22:17

NissanDreams pisze:
zuh pisze: dlatego moim zdaniem niektóre działy powinny mieć blokade, że poniżej 100 czy 200 postów nie ma wstępu.
Jestem 100 % za bardzo dobra myśl :)
I na przykład mając 70 postów i będąc "trochę" obeznanym w temacie nie będę mógł się udzielać... nie trzeba mieć setek postów żeby mieć coś w głowie... ;)

Zgadzam się że powyżej wymienione osoby nie będą "zdradzać tajemnic zawodowych" i im się nie dziwie bo poniekąt wiem jak to działa ... :)
Ale średnio ogarnięty "dłubek" jest w stanie po przestudiowaniu kilkudziesięciu postów ogarnąć swap'a samemu, większość informacji sami autorzy podają ...
komp z tego, wiązka z tego, ecumajster tu i tu (przecież schemat jest w instrukcji), półosie tak czy siak, jak jest starszy komp z nowszą wiązką to kable się pinuje itp itd...
Ja jak zaczynałem planować swapa zbierałem te wszystkie info + ktoś coś podpowiedział i jakoś się udało QG na SR'a ...
więc nie ma co marudzić i czekać żeby na tacy wszytko podano ...
wydaje mi się że obierając taką drogę większa satysfakcja będzie po pierwszym odpale ;)

a teraz możecie mnie zlinczować za odmienne poglądy :P
pozdroo
Almera 2.2 Di - sold
Black Almera N16 2.0 VVL 224KM/228Nm
https://www.facebook.com/N16VVL

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2014-03-04, 22:44

gwaltek pisze:I na przykład mając 70 postów i będąc "trochę" obeznanym w temacie nie będę mógł się udzielać...
pisząc ten post miałeś 69postów-więc co sie udzielasz ziąą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zacznij spamować:D
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
gwaltek
aktywny forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 2011-08-06, 12:17
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: gwaltek » 2014-03-04, 22:52

Ad@mus pisze:pisząc ten post miałeś 69postów-więc co sie udzielasz ziąą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zacznij spamować:D
achhh racja zioom siedzem już cichaczem bo jeszcze mi się dostanie ;)
Almera 2.2 Di - sold
Black Almera N16 2.0 VVL 224KM/228Nm
https://www.facebook.com/N16VVL

Awatar użytkownika
hayboss
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-09-25, 20:11
Lokalizacja: BP

Post autor: hayboss » 2014-03-04, 22:56

Ad@mus pisze:
a co do Hąd, fakt, scena Hądy to totalny brak pomocy ludzi obeznanych:)
i tu sie nie zodze 6 lat dłubałem civica i tematy zrób to sam pekają w szwach od podświtelnia led wnętrza ze smakiem po hybryde skrzyni

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-04, 23:05

Nie mówie, że wiedze wyraża się w postach ale aktywność na forum. I przykładowo MacGayver, pisząc coś na forum co pomoże w rozwiązaniu grubszej sprawy wie, że trafi to do ludzi których już zdążył poznać na forum, właśnie między innymi poprzez te posty.
Nie wszystkie działy powinny mieć tą blokadę. Dlatego swapując QG na SR zbierasz sobie informacje i później w swoim temacie piszesz sobie o tym i tam Ci chłopaki podpowiadają lub nie. Przykładowo masz 3 posty i nie wiadomo co o Tobie myśleć i w ogóle. I wtedy pomoc jest bardziej ostrożna.
Nikt Cie nie będzie linczował za odmienne poglądy.
Wiadomo, że nie będziesz prosił o podanie wszystkiego na tacy. Zauważ, że jak coś się ruszy w projekcie to chłopaki podpowiedzą. Ale jak ktoś zaczyna temat swapa na VE pytaniem czy przy swapie trzeba koniecznie wykręcać rozrusznik no to podejrzewam, że ręce mi opadają nie chce się im podnosić tych rąk do klawiatury. Chociaż czasami mogliby więcej się udzielać :P ale oczywiście rozumiem dlaczego milczą.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2014-03-04, 23:15

Ci którzy już zdążyli przeczytać to moje zdanie znają, ale nie ma się co oszukiwać, te wszystkie posty wyżej nie są zbyt na temat i pewnie wylecą w niedługim czasie bo są "nie na temat", i wcale nie ma się co dziwić ;-)

gwaltek, nie do końca to co piszesz apropo swapa jest prawdą, ale to pogadamy jak będziesz miał 200 postów i usiądziemy przy flaszce :mrgreen:
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Awatar użytkownika
gwaltek
aktywny forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 2011-08-06, 12:17
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: gwaltek » 2014-03-05, 08:54

zuh pisze: Ale jak ktoś zaczyna temat swapa na VE pytaniem czy przy swapie trzeba koniecznie wykręcać rozrusznik no to podejrzewam, że ręce mi opadają nie chce się im podnosić tych rąk do klawiatury.
Zgadza się są też takie jednostki... I wynika to z ich lenistwa ;)
Ale nie zgodzę się że wyznacznikiem czyjejś wiedzy jest posiadanie 200 czy 300 postów...
Na pewnym forum Nissana Almery jest użytkownik Sa**hire (sorry kolego :P) on w krótkim czasie naklepał 700/800 postów ... takie bezproduktywne nabijanie postów też o niczym nie świadczy...
MacGayver pisze:gwaltek, nie do końca to co piszesz apropo swapa jest prawdą
ale w kwestii merytorycznej czy podejścia do swapa :-> ??
Almera 2.2 Di - sold
Black Almera N16 2.0 VVL 224KM/228Nm
https://www.facebook.com/N16VVL

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-05, 09:22

Jak ktoś nabija posty pisząc bez sensu to taki posty powinny być usuwane a jeżeli dalej to robi to ostrzeżenia i w końcu wyjazd z bazy. Jak już wcześniej pisałem ilość postów jest wyznacznikiem aktywności na forum a nie wiedzy.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8402
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-03-05, 09:39

Tylko weźcie pod uwagę to, że jak wprowadzimy ograniczenia to ludzie pójdą gdzie indziej. Co jednak nie zmienia faktu, że mogłaby istnieć strefa klubowiczów. Tam byłaby możliwość udzielania wskazówek na temat swapów etc. Czyli coś z cyklu "co, jak, dlaczego i po co". Tylko jest też druga strona medalu - czy ktoś nie zacznie na tym zarabiać, bo będzie znał już "chwyty na fujarkę".
Sam niezbyt chętnie dzielę się swoją wiedzą, z tego względu, że za długo na nią już pracuję. Jak mam komuś ją "sprzedać", kto zacznie jeszcze na tym zarabiać tak ad-hoc, to mi się odechciewa odpowiadać i udzielać wskazówek. Bez sensu. Ja haruję ileś lat, wydałem dużo kasy, żeby się nauczyć na własnych błędach, a tu przychodzi ktoś, dostaje info na tacy i jeszcze zaczyna zarabiać na tym.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-05, 10:22

Tu masz racje, co innego pomoc komuś i ten ktoś to wykorzysta dla siebie a co innego jak ktoś zacznie na tym zarabiać.

Na forum emzetki była grupa ludzi którzy mieli dostęp do pewnych tematów którzy inni użytkownicy nie widzieli tych tematów. A nowi użytkownicy nawet nie wiedzieli o takich działach. Nowych ludzi nie odstraszało to, że nie mają dostępu do niektórych działów bo nie wiedzieli, że takie istnieją.
Sprawa jest dosyć ciężka bo zawsze jest jakieś "ale"

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2014-03-05, 11:15

jak na razie swap z QG na SR jest tylko delikatnie muśniety, kiedyś prosiłem o pomoc w kompletowaniu gratów i otrzymałem odpowiedź bez odpowiedzi, z Macem gadałem coś podpowiedział, z Gwaltekiem gadałem coś podpowiedział
i zgadzam się że ta wiedza która zbieram to spora porcją minut przez telefon ale jak już wszystko ogarne to nie omieszkam zrobić pożądnego FAQ (o ile dzisiaj nie kupie top sporta i nie sprzedam olejożłopa) :mrgreen:
gwaltek pisze:Ale nie zgodzę się że wyznacznikiem czyjejś wiedzy jest posiadanie 200 czy 300 postów...
nie masz nawet tylu postów:) jesteś mega wyjątkowy, masz za dużo wiedzy i za mało postów, napisz do admina o powerup w postach, niech ci wykręci licznik na 201 postów i już bedziesz inaczej postrzegany :) hahaha

temat ilości postów jest mega śmiechowy ale czasem to sie sprawdza:)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2014-03-05, 11:29

Daleko przykładu szukać :D
Top Sport już sprzedany xD
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8402
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-03-05, 11:34

Powiedzmy sobie inaczej - ilość postów nie jest wyznacznikiem wiedzy. Są osoby, które logują się na forum, mają potężną wiedzę, jednak dostępu do działów nie będą miały, bo nie mają odpowiedniej ilości postów. Chcą się podzielić tą wiedzą, jednak nie mają gdzie - tworzy się błędne koło.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
gwaltek
aktywny forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 2011-08-06, 12:17
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: gwaltek » 2014-03-05, 11:36

Nie mieszczę się w wyznaczonych ramkach :P postowych ...
Ad@mus pisze:temat ilości postów jest mega śmiechowy ale czasem to sie sprawdza:)
Owszem ale nie możemy generalizować ...

ps: podyskutujemy jeszcze trochę i setka pyknie ;) :mrgreen:
Almera 2.2 Di - sold
Black Almera N16 2.0 VVL 224KM/228Nm
https://www.facebook.com/N16VVL

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2014-03-05, 11:58

Myślę, że największym wyznacznikiem wiarygodności, aktywności, a zarazem wiedzy forumowicza jest coś takiego jak punkty "Pomógł". Jakoś większość skupiła się na tych postach, a nikt za bardzo o tym wcześniej nie wspomniał.

Ja osobiście bardzo szanuję ludzi z wiedzą i doświadczeniem, bo sam wiem ile to kosztuje czasu, nerwów i wysiłku (o kasie już nie wspomnę i o popełnionych błędach). Ale najbardziej szanuję tych, którzy pomimo, że ta wiedza i doświadczenie pozwalają im się utrzymywać na codzień i tak się nią podzielą w pewnym stopniu - buduje to zaufanie i pozwala dokonać wyboru poszukując mechanika ;)

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2014-03-05, 12:02

gwaltek, w kwestii technicznej, ale nie ważne.

Zawsze wszystko ma swoje plusy i minusy, a każdy musi się znaleźć tam gdzie chce i gdzie może. Wszystkim się nie dogodzi. Co do pójścia gdzie indziej to raczej chyba nie bardzo jest gdzie iść. To forum jest coraz bogatsze w informacje i nie sądzę żeby ktoś kto ma nissana zrezygnował z korzystania z forum tylko dlatego że w tym momencie nie może czegoś zobaczyć - nie wiedząc de fakto o istnieniu tego :-P

[ Dodano: 2014-03-05, 12:28 ]
Wiooreck, to co zaznaczyłeś czyli "Pomógł" to też jest osobny temat. Gdyby to rzeczywiście działało to przynajmniej ja miałbym już ze 100 biorąc pod uwagę jeszcze np PW, ale to inna sprawa. Ludzie po prostu tu wchodzą, pytają, naprawiają sobie auta i znikają - w najlepszym przypadku. W najgorszym jeszcze napiszą że sobie poradzili, albo Cię pojadą na forum lub PW z obelgą że czemu jest tak a nie inaczej, albo coś źle zrobiłeś (w ich mniemaniu - jeden taki przykład mam)
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2014-03-05, 13:22

MacGayver, dlatego najgorzej jest rozmawiać z kimś, kto coś tam wie i uważa, że sobie sam poradzi, a później wychodzi inaczej. Tak jak piszesz:
MacGayver pisze:Ludzie po prostu tu wchodzą, pytają, naprawiają sobie auta i znikają - w najlepszym przypadku
, to tak rzeczywiście jest. Już parę razy dostałem na PW pytanie odnośnie IC, w sensie: "chcę wiedzieć wszystko, mieć jak najwięcej zdjęć i najlepiej odpisuj zaraz, bo mi to potrzebne na wczoraj", a później nawet ktoś mojej skromnej odpowiedzi nie odczyta. Tak, zalewa mnie krew w takim przypadku i pewnie "was" tym bardziej ;)
MacGayver pisze:albo Cię pojadą na forum lub PW z obelgą że czemu jest tak a nie inaczej, albo coś źle zrobiłeś
Oo tak, to jest najgorsze, nie docenianie pomocy...

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2014-03-05, 14:50

Punkty "pomógł" też nie do końca odwzorowują szeroko pojętą "wiedzę". . Sam mam kilka punktów za to , że pomogłem komuś wyszukać rozwiązanie (ucząc się sam przy okazji) ,.. nie jestem mechanikiem .. i pewnie nigdy nie będę dlatego może nie mam oporów dzielenia się wiedzą nabytą czy wyuczoną .. Rozumiem takie osoby jak nasi forumowi "mechowie" bo to ich/Wasza praca i "chleb"...
Co do samego "blokowania" dostępu - jestem za .. nie tylko jeśli chodzi o "dogłębne" tematy mechaniczne
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2014-03-05, 16:16

Z tymi punktami "pomógł" jest różnie. Często jest tak jak pisze scubzik, a często jest tak, że za pomoc ludzie nie dodają punktów. No i jeszcze jedna sprawa to, że nie zawsze można kliknąć "pomógł". Przykładowo ja zakładam temat no i powiedzmy nie dostaje odpowiedzi ale kolega X ma podobny problem a żeby nie zakładać drugiego tematu opisuje problem w moim temacie. Kolega Y mu podpowiada ale kolega X nie może dodać punktu "pomógł" bo to jest mój temat i tylko ja mogę dodawać punkty.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2014-03-05, 16:25

zuh, tutaj sądzę, że można odblokować opcję "pomógł" tak aby nie była powiązana wyłącznie z autorem posta, ale to kwestia do poruszenia w innym temacie :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Administracja Forum”