Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Cb radio - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Moderatorzy: janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Cb radio - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Post autor: jarkk » 2009-11-30, 11:14

Na co zwrocic uwage przy zakupie CB Radia?
Co ma duze znaczenie? a co niewielkie?
Jakie parametry sa optymalne?
Moze jakas marka?
Chce jak najtansze, do komunikacji krajowej, nie koniecznie z wbudowanym glosnikiem, najlepiej jak najmniejsze.

Polece Unidena 520 xl

Uniden 520XL jest radiem w 1000% the best chodź ja mam Presidenta, z którego jestem zajebiście zadowolony to gdybym miał kupić radio na dzień dzisiejszy a na Presidenta bym nie miał to wybór by padł oczywiście na Unidena 520XL do tego oczywiście przydałaby Ci sie jakaś antena i tu musisz sobie zadać pytanie czy chcesz antene na magnes (do szybkiego np. schowania jej) czy antenke montażową na uchwyt.
Anteny montażowe godne polecenia to Sirtel, Sirio bądź President.
Najważniejsze to nie oszczędzać na antenie !!!
Super stronka jeśli chodzi o CB itp. http://www.cb-radio.pl

Uniden i President to praktycznie ta sama firma z tym, że Uniden (popularny w USA) jest tańszy i robiony na podzespołach Presidenta, President (produkt na Europę) płacisz nie tak dokońca za jakość, co za LOGO firmy. Osobiście posiadam nowego Presidenta i jestem zadowolony (posiadałem też dużo starsze radia Presidenta, więc mam sentyment do marki).
Jeśli chcesz antenę na dziurkę do klapy (sedan) to ja Ci osobiście odradzam powód - słaba masa a w większości jej brak. Na klapę możesz kupić sobie uchwyt i go przymocować wtedy też będziesz mógł odkręcać antenę.
Magnes sprawdzałem na Willsonie i trzymał mi do 195 km/h zero porysowań.
Polecam Ci jakiś dobry sklep z CB tzn. radyjko kup na Allegro zaoszczędzisz trochę, ale antenę to w sklepie odrazu na miejscu Ci ją dostroją do autka...

Odnosnie anteny, to wreszcie jaki model najlepszy??
PRSEIDENT wszedzie mi polecaja

Antena im dłuższa tym lepsza.President ma dobre anteny ale niektóre są nieproporcjonalnie drogie do jakości.
Z anten magnesowych polecam sirio ML 145.Stawiasz ją na dachu i jest ok(ale rysuje dach).Uchwyt jest gorszym rozwiązaniem od magnesu mimo,że ma bezpośredni kontakt z masą(oczywiście magnes na dachu a nie na klapie).
Anteną którą będe zawsze polecał jest santiago 1200 - po prostu jest super, nawet na takim uchwycie na klapie dobrze sobie radziła.


Źródło:Nkp

Awatar użytkownika
szpara
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-10, 17:08
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: szpara » 2009-12-10, 17:26

Witam. Wszystko by się zgadzało poza małymi wyjątkami :-P .
Uniden (popularny w USA) jest tańszy i robiony na podzespołach Presidenta
Odwrotnie. To uniden jest producentem sprzętu telekomunikacyjnego a president odbiorcą.
Anteny montażowe godne polecenia to Sirtel, Sirio bądź President
Dodałbym jeszcze midlanda i lemm'a - oczywiście nie wszystkie modele.
Jeśli chcesz antenę na dziurkę do klapy (sedan) to ja Ci osobiście odradzam powód - słaba masa a w większości jej brak. Na klapę możesz kupić sobie uchwyt i go przymocować
Antena bezpośrednio w klapie ma gorszą masę niż uchwyt zamontowany w tej samej klapie?
Polecam Ci jakiś dobry sklep z CB tzn. radyjko kup na Allegro zaoszczędzisz trochę
A zaoszczędzone pieniądze wydasz na ponowne przestrojenie radia - duże prawdopodobieństwo w przypadku unidena :mrgreen: .
Anteną którą będe zawsze polecał jest santiago 1200
Tu się zgadzam. Używam od ok 18 lat.
[/quote]Uchwyt jest gorszym rozwiązaniem od magnesu mimo,że ma bezpośredni kontakt z masą(oczywiście magnes na dachu a nie na klapie)
Proszę uzasadnić dlaczego.
Polece Unidena 520 xl
Kiedyś tak. W tej chwili z tym radiem jest jak w lotto. Nie wiadomo co się trafi. W podobnej cenie dość dobrym rozwiązaniem na tą chwilę jest Lafayette atena(yosan pro120), yosan turbo czy midland 5001.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4154
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2009-12-10, 18:50

a ja tam jakis czas temu kupilem radyjko midland (jakis tam) + antenka magnes ML-145 tez midland ...po nastrojeniu zbiera az milo ... i cena nie taka straszna jak jakies tam presidenty ...predkosc 180 kmh tez wytrzymuje ...wiecej ciezko nismo rozpedzic :)

Awatar użytkownika
Ziutek
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2009-12-09, 19:08
Lokalizacja: Kozi Gród

Post autor: Ziutek » 2009-12-10, 19:28

Udało mi się kpić Uni520XL przestrojonego z wtykiem za 200. Do tego mam reanimowaną antenę Hustler100 i powiem wam że w porównaniu do Lafayette Zeus to Uni gra na medal. ANL bardzo skuteczny a zamiast kręcić SQ reguluję RFgain i miodzio. Antena siedzi na magnesie i jak dotąd nie spadła.
Nowa strefa, stara szata :-)

Awatar użytkownika
szpara
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-10, 17:08
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: szpara » 2009-12-10, 20:35

Co do midlandów typu 101 itp to problemem w nich jest źle działający SQ. A dokładnie wartość potencjometru i jego charakterystyka nie jest prawidłowa. Jeżeli ktoś nie używa funkcji rf gain to można zamienić przewody i pod tym potencjometrem zrobić sq. Następnie wyregulować odpowiednim peerkiem i będzie ok.
Robiłem ostatnio kilka unidenów i każdy działał inaczej :mrgreen: .
czasami dłubię w radiach cb

Awatar użytkownika
Andrzej
fanatyk nissana
Posty: 478
Rejestracja: 2009-12-09, 06:55
Lokalizacja: Bolechowo k/Poznania

Post autor: Andrzej » 2009-12-10, 21:26

Z nowych modeli to moim faworytem w cenie do 350zł jest Yosan Turbo -super filtry i mnogość funkcji, minusem (subiektywnie) drewnopodobny panel. Antenka magnesowa "na miasto" to Wilson Lilte albo Sirio AS100 -kompromis miedzy parametrami a wygodą użytkowania/demontowania.

Awatar użytkownika
szpara
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-10, 17:08
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: szpara » 2009-12-10, 21:45

Andrzej pisze:Yosan Turbo
Andrzej pisze:Sirio AS100
Bardzo fajny zestaw zarówno w miasto jak i na trasę.
czasami dłubię w radiach cb

Awatar użytkownika
hochoł
fanatyk nissana
Posty: 815
Rejestracja: 2009-12-08, 22:36
Lokalizacja: 3 City

Post autor: hochoł » 2009-12-16, 21:13

Ja tam jestem przyzwyczajony do "starych" sprzętów :-)
Mam Alana 18od ponad 15 lat i nigdy mnie nie zawiódł :-) (poza wymianą "kartofla").Do tego antena Alan9 na uchwycie montowany do tylnej klapy (wcześniej była poczciwa DV).Ściąga aż miło,żadnych praktycznie zakłóceń od samochodu-chyba że jednocześnie do jednego gniazdka zapalniczki mam podłączoną navi i CB :-)
micra K10 1,0 lx 89r R.I.P.
Primera P11.144 2,0 TD kombi 2000r R.I.P.
Primera P11 2.0 TD hb 1997 R.I.P.
http://www.drezyny.pl/
W TRASIE ZAWSZE NA "DZIEWIĘTNASTCE"

Awatar użytkownika
p'xxl
fanatyk nissana
Posty: 593
Rejestracja: 2009-12-09, 17:42
Lokalizacja: Wrocław/Wałbrzych

Post autor: p'xxl » 2009-12-16, 21:26

President Johnny II + Sirio Omega 27 na magnesie. Taki zestaw jeździ u mnie a Almerce.
Presiednt presidentem ale antena jest po prostu w cyc. Polecam.Ja dałem niecałe 200 za antenę. Niecały metr długości. Kompromis swego rodzaju. Najważniejsze to to, że jest zginana i żadne parkingi podziemne i garaże nie są straszne.
Primera P11 GT do kupienia w dobrych pieniądzach. Info na PW

Awatar użytkownika
Wolfshade
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2010-03-29, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolfshade » 2010-04-19, 14:29

Radyjko najlepiej President, nie należą do tanich ale są bardzo selektywne, dobry odsłuch w FM, nie tylko Am. Antenę Siertel Santiago 1200 lub 600 polecam.

pozdrawiam,
Wolfshade
Mój GT Top Sport VVL N1: viewtopic.php?t=2033

Awatar użytkownika
szpara
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-10, 17:08
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: szpara » 2010-04-19, 19:39

Wolfshade pisze:Radyjko najlepiej President, nie należą do tanich ale są bardzo selektywne
Co przez to rozumiesz? Czym różni się selektywność wyrobów marki President od innych na naszym rynku?
czasami dłubię w radiach cb

Awatar użytkownika
Wolfshade
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2010-03-29, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolfshade » 2010-04-19, 22:50

szpara, W Presidencie, np ja miałem Herberta, selektywność była o wiele większa niż przy Alanie 48+, 78+ czyli, nie zbiera tyle przesiewów po kanałach z innych stacji bazowych np z mocnym sygnałem których w mieście jest sporo, jak i odsłuch w presidencie w FM i AM jest o wiele bardziej czytelniejszy. Jeśli nie słyszysz tej różnicy w aucie tak mocno, to wystarczy podłączyć pod bazę i wtedy wszystko wychodzi :) Zresztą porównując podobnej klasy radyjko Alana 87 z SSB z Jacksonem, czy też Grantem(uboższa wersja Jacksona -3 bandy) i ich pracę, odsłuch zobaczysz różnicę :) Jeszcze taka ciekawostka, jakiś czas temu bawiłem się ręczniakami : Alan 42 i Intek H-520 przyznam że w pracy o wiele przyjemniejszy jest ten Intek a w wyglądzie Alan ;) W zasadzie wszystko zależy od tego co dany użytkownik oczekuje od takiego radyjka ...;)


pozdrawiam,
Wolfshade
Mój GT Top Sport VVL N1: viewtopic.php?t=2033

Awatar użytkownika
szpara
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2009-12-10, 17:08
Lokalizacja: Tarczyn

Post autor: szpara » 2010-04-20, 10:59

W starych presidentach takich jak jackson czy lincoln montowane były inne filtry na p.cz. więc stąd ta selektywność. W nowych tego już nie ma. Wszystko jest szerokie jak stodoła. Jeśli chodzi o starego herberta to w nim są bardzo 'mocne' NB i ANL jednakże wycinają sporo sygnału użytecznego.
Tak jak napisałem. Kupując obecnie presidenta nie mamy co liczyć na dobrą selsktywność podobnie jak i w innych radiach z 'tej epoki'.
czasami dłubię w radiach cb

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2010-04-21, 07:53

Otóż to. Poczciwe konstrukcje jeżeli są zadbane, stoją sztywno w częstotliwości, co nie pozwala odebrać sygnałów o lekkim odchyleniu (zazwyczaj zniekształcony). Nowy President to porażka, użytkowałem Harry II/III, Johny II/III. Miałem okazje przez jeden dzień eksploatować Walker'a - i nad nim się zastanawiam (Obecnie Herbert w mobilu, Alan 87 na bazie).
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
p'xxl
fanatyk nissana
Posty: 593
Rejestracja: 2009-12-09, 17:42
Lokalizacja: Wrocław/Wałbrzych

Post autor: p'xxl » 2010-04-21, 20:50

W służbówce jeżdżę z Intekiem m490+ Radio bardzo dobrze sie sprawuje jednak jak na mobila jest przekombinowane. Za dużo bajerów, Dual Watch, Truck mic gain i inne bajery i przyciski po prostu są niepotrzebne. Poza tym gabaryt duży. Dlatego, jeżeli ktoś nie ma miejsca, żeby je zamontować tak, żeby sprawnie korzystać ze wszystkich funkcji i nie ma odpowiedniej anteny to lepiej kupić coś mniejszego i mniej absorbującego podczas jazdy.
Primera P11 GT do kupienia w dobrych pieniądzach. Info na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”