Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

One Hundred Twenty Five "p" - BANDZIOR Jaśka

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

One Hundred Twenty Five "p" - BANDZIOR Jaśka

Post autor: foo » 2013-07-09, 23:25

Rocznik: 88’
Marka: FSO Fiat 125p 1500
Kolor out/in: szary/czarny
Inne info: seria z LPG
Właściciel: Jasiek

Autko kumpla, w pierwotnym planie - przyjechał w sumie na jakieś duperele, podpięcie halogenów na zderzaku, łatkę na błotniku i zamocować jakąś listewkę drzwi... jednak halogenów na dziś dzień jeszcze nie zdążyłem podpiąć, a już jakiś czas minął ;) Bardzo zadbany egzemplarz, motorownia po remoncie, zawias, heble, instalka BRC świeżynka itd., no nie ma czego szukać w mechanice nawet na siłę. Wóz na tyle ciekawy, że PRL'owskich wynalazków co raz mniej na drogach, a szkoda, bo całkiem wdzięczne wozidła. No i... tyle wspólnego z niektórymi nissanami, że zacny driftowóz - zimą ;)

Bliższe oględziny kasty, podłogi itd. i okazało się, że ostatni dzwonek by zacząć ratować auto nim ruda nie zeżre podłogi - stwierdziwszy, że albo robimy całość, albo w ogóle i się zaczęło...

Enjoy i pozdr,
foo


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i taaa daaa, burdello, 1cm konserwacji z każdej strony itd. itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze, w sumie jak na te lata, to w przyzwoitym stanie.

Obrazek
Obrazek

Demontaż czas zacząć ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Znaczki, sru do spa.

Obrazek

Bagaj.

Obrazek

I kupa szmelcowni wszelkiej maści, wszystko wylądowało w woreczkach/pudełeczkach, część gdzieś pojechała, cześć upchnięta po kątach w tym malutkim pierdolniku ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po oglądnięciu od spodu podłogi, okazało się, że jest co robić przy niej, a samo nadkole to pikuś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Demolka się rozkręca...

Obrazek
Obrazek

A drobiazgi wracają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasem, pozdr,
foo
Ostatnio zmieniony 2014-12-30, 21:01 przez foo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-07-10, 05:33

Będę obserwował, bo lubię duże fiaty :D

Awatar użytkownika
*Kazik*
fanatyk nissana
Posty: 440
Rejestracja: 2010-03-09, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Kazik* » 2013-07-10, 07:23

to się nazywa mega klasyk, jestem ciekawa dalszej obróbki :-)
Patrol GR Y61 2.8TDI
Primera P11 2.0SLX
Primera P11 2.0 SLX+T(spalona)

Awatar użytkownika
Chemik
fanatyk nissana
Posty: 844
Rejestracja: 2009-12-09, 14:32
Lokalizacja: Osieciny-Włocławek

Post autor: Chemik » 2013-07-10, 07:34

Fajnie,bardzo lubię motoryzację z okresu prl-u,sam kolekcjonuje i mam kilka moto z tamtego okresu,może kiedys przedstawie,chyba że powstanie temat nasze moto :-)dobre sprzęty xD,bede obserwował temat

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2013-07-10, 08:53

Jak ze stajni foogarage to bankowo bedzie grubo :)

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2013-07-10, 09:03

Jedno z moich największych marzeń czyli "Kredens" :D trzymam kciuki za projekt :) szkoda że coraz mniej ich widać na drogach.
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2013-07-10, 09:47

foo, fajoski kant .. już drugi na forum :)
Ciekawe jak w tej budzie sprawowałby się sr20 :)
a poważnie . to jakie plany .. ori ? czy gleba i szeroka stal ?
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2013-07-10, 10:43

Bandzior jak się patrzy :D
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
Tomek g35c
fanatyk nissana
Posty: 806
Rejestracja: 2012-04-25, 21:38
Lokalizacja: Płock / Warszawa

Post autor: Tomek g35c » 2013-07-10, 11:21

Już jestem pod wrażeniem... będę obserwował i kibicował Projektowi... <brawo>
...Biała Strzała ^ VQ35DE po drodze mknie...kto dogoni mnie? pewnie już nikt bo sprzedany :) ...
...a pewnie to będziesz Ty - blabla ... bo teraz rodzinne kombi mam i to diesel'a ;)

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2013-07-10, 15:03

@bombel
:)

@*Kazik*
Dokładnie, to tak jak ja ;) Niektóre rozwiązania techniczne to miazga, przy rozbieraniu, to praktycznie cały czas nauka i ogromna cierpliwość, bo urwać tam coś to nie problem.

@Chemik
Pakuj opis w tym dziale, może ktoś też opisze jakiś inny motor, a kiedyś władni forum stworzą dział ;)

@rz
Oj tam oj ;)

@Sajmooon
Do it! To prawda :)

@scubzik
Drugi?? Wklejże linka pliss bo normalnie gdzieś mi umknął :D Około seryjny, tu raczej wygląd będzie się zmieniał, wszystko jest w trakcie dyskusji i w głowie właściciela :)


Kurcze, ale fajnie, że jest pozytywny odzew z Waszej strony :) - duch w narodzie jednak nie ginie ;) Co do planów, to Jasiek rozważa kiedyś tam powrót do pierwotnej skrzynki z 4 biegami, obecnie siedzi tam 5. Swego czasu auto robiło dziennie 200km na trasie Tarnów - Kraków, stąd gigant butla lpg itd. Po od rudzeniu i lakierowaniu, autko będzie garażowane i traktowane bulwarowo, z niską dupą i szeroką stalą. Zobaczymy też na ile budżet pozwoli, bo właściciel rozszalał się z detalami o których już niebawem.

Oki. Taaaaak, czy pamiętacie jak fiaty, polonezy i inne "zemsty komuny" ;) typowo były konserwowane do tego stopnia, że na słońcu aż ciekło z nich? Nie inaczej jest i w tym przypadku... A jakoś pasuje zaglądnąć, czy konieczny będzie demontaż silnika, czy jest ok i komorę można zostawić w spokoju. Rozpoczęło się niekończące się mycie i dalsze rozbieranie z osprzętu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne dziury...

Obrazek
Obrazek

I mycie bagażnika z konserwacji, oraz demontaż tyłu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Komora po kolejnych myciach.

Obrazek
Obrazek

Prześmieszny jest patent z mocowaniem lamp, w pasie przednim są otwory, w nim wielkie klosze, na nich kolejne klosze ustalające kąt świecenia i dopiero właściwy klosz oprawką żarówki i szkłem... masakra hyhy, a wszystko było zatopione w konserwacji. Jedyny plus z tego, że praktycznie cały przód w śladowych nalotach rdzy.

Obrazek
Obrazek

Strasząca kabelkologia, niby niewiele przewodów, a jak są upaprane brudem, to strach ich dotykać ;)

Obrazek

Mycie bagażnika i nadkoli, wnęk, hehh będzie można dokonać oględzin i zdecydować co dalej. Warto wspomnieć, że Jasiek - cały czas wolny poświęca by na równi walczyć z tematem, jest to o tyle fajne, że na bieżąco decydujemy co i jak zrobić, a dwa brudząc sobie ręce tnie koszty, przyspiesza prace, no i pewnie w przyszłości będzie dbał jeszcze bardziej o wozidło ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W międzyczasie zdemontowaliśmy szyby wraz z uszczelkami starym sposobem "na gwoździe", ktoś kojarzy o co kaman? ;)

Obrazek

Po umyciu wnęk, okazało się, że są tam fabryczne szpary i otwory na zewnątrz, które były zalane konserwacją. Postanowiliśmy zostawić jeden z otworów odpływowych, a resztę zabezpieczyć/zatkać matą szklaną i epoksydem. Szkoda tego ruszać, skoro jest zdrowe. To samo z drugą stroną.

Obrazek
Obrazek

Praktycznie cały tył auta zdrowy, jedyne miejsce gdzie rdza się dostała, to fragment wnęki lekko perforowany na długości 11cm. Spawanie w tym miejscu wiązałoby się z demontażem baku, podniesieniem auta, plus kilka dni zabawy, tak, że postanowiliśmy wesprzeć się matą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powrót do przodu, dalsze mycie i czyszczenie, powoli zaczyna to jakoś wyglądać.

Obrazek
Obrazek

I zamknięcie tematu podłogi, w sumie wyszło 9 łatek.

Obrazek
Obrazek

W między czasie zdemontowaliśmy drzwi, kolejne mycia ich z konserwacji, czyszczenie z rdzy, wstępne szlifowanie. Generalnie w bardzo ładnym stanie każdy z elementów, na jednych drzwiach jakieś naloty i nadjedzenie, ani to spawać bo za mało zjedzone ;) ani szukać innych drzwi. Tak, że jak wyżej, włókno i epoksyd.

Obrazek

Powrót do bagażnika, po wyschnięciu, odmalowany lowikorem i nawierzchniową.

Obrazek
Obrazek

To samo z podłogą i wnętrzem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Next up, niebawem, pozdr,
foo

Awatar użytkownika
Boro1989
fanatyk nissana
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-01-16, 12:15
Lokalizacja: Kętrzyn/Giżycko

Post autor: Boro1989 » 2013-07-10, 15:14

kolejny piękny klask odratowany :)) kurde pamiętam jeszcze jak mój Tata miał dużego fiata, ale to była bryka, kupe miejsca w środku i wygodne ;) aż szkoda że mama tak cofała że bagażnik znalazł się na tylnej kanapie pasażera ;) ,

liczę na kolejny updejt ! u mnie w NKE też taki 125 jeździ odratowany :)

i to na prawdę kawał dobrej roboty !
viewtopic.php?t=4676 - Moja Ruda <3 "Kiedyś będę piękna"

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2013-07-10, 15:32

Najlepszy polski wózek, nieśmiertelny Kredens :D Temat bomba, zawsze miałem do nich sentyment :) SWAP silnika, hmm może i profanacja, ale ja bym się zdecydował, jednak bardziej pasuje chyba gruby wolnossak niż turbo :) Niecierpliwie czekam na efekt końcowy i wiem, że się nie zawiodę :]
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-07-10, 15:44

Wywal silnik. Jak robić to konkretnie

Awatar użytkownika
Boro1989
fanatyk nissana
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-01-16, 12:15
Lokalizacja: Kętrzyn/Giżycko

Post autor: Boro1989 » 2013-07-10, 15:45

ja to bym go odrestaurował na ideał , czystą piękną serię, i zapodał coś męskiego pod maskę :D
viewtopic.php?t=4676 - Moja Ruda <3 "Kiedyś będę piękna"

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2013-07-10, 15:54

foo pisze:Drugi?? Wklejże linka pliss bo normalnie gdzieś mi umknął
viewtopic.php?t=10083
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2013-07-10, 17:00

Dobry kredens! 8-)
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2013-07-13, 09:59

Thx, za dobre słowo - sugestie przekazuje właścicielowi :) Podejrzewam, że póki tego silnika nie zajeździ, co może potrwać jakiś czas, to niewiele się zmieni. Tyle wiem, że ziomuś Jaśka - ponoć dość znany w świecie tuningowym fiata - Wiktor - ma przeprowadzić modyfikację i regulację gaźnika, tak, że okolice 90KM mają być, no zobaczymy hehe :D

Prac blacharskich ciąg dalszy, czyli odbudowa prawego błotnika, zejścia do progu, oraz dolnej części grodzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wyschnięciu podłogi, ponowne oględziny i domalowanie szczegółów.

Obrazek

Powrót na przód i walka z brudem, kolejne mycia nitro i pucowanie szmatami. Rzuciłem hasło, że malujemy komorę :D Jasiek podchwycił od ręki, a ja że żartowałem. Oczywiście nie dał się później już jąć i upierał przy swoim hehe. Trochę się głowiliśmy co robić, czy wydzierać motorownię, czy nie... Dyskusja trwała jakiś czas, a nadworny lakiernik - Piter - odwiedził nas jak idą prace. Gadka szmatka i sprzedał patent jak to się robiło za czasów PRL'u bez wyciągania silnika... Sposób banalny, a efekt jak się później okazało przerósł nasze oczekiwania.

Papierek i matowienie. Wszystkie otwory zostawiliśmy jak fabryka, tak samo jak zgrzewy i przetłoczenia. Jasiek stwierdził, że nie ma to być typowy clean gdzie w/w są zaspawywane, szpachlowane i na gładko itd., tylko i wyłącznie zmiana koloru, bo a nóż się mu odwidzi za jakiś czas :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żmudne bo mega precyzyjne oklejanie komory tejpem malarskim i decyzja, które szczegóły malować, a które w ori.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I dumny właściciel mieszający farbię pod pistolet. Lakier to czerwień z palety FSO z małego Fiata :) Piter w tym czasie przygotował swoje zabawki lakiernicze i wygonił nas... Pył lakierniczy opadł, szybkie foto i niech schnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stay tuned ;)
foo

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2013-07-13, 10:05

Będzie polska Ferrarka 8-)
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

arrow76
wiem o czym pisze
Posty: 54
Rejestracja: 2010-05-04, 19:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: arrow76 » 2013-07-13, 10:07

ładnie pracy włożonej :), gratulacje może i ja się terminu doczekam :)
było 130KM teraz troszkę więcej :)

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2013-07-13, 12:49

aż się prosi.. Obrazek
a koszta mizerne bo sami ogarniacie ;)
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

Awatar użytkownika
Niedział
aktywny forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 2013-03-01, 07:06
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Niedział » 2013-07-13, 18:50

fajny projekt, ale przydałoby się coś więcej pod maską :D

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2013-07-16, 11:51

@vixo
;)

@arrow76
Będzie i zabudowa audio u Ciebie w P11'ce, doczekasz się, jeszcze troseczkę cierpliwości.

No to up :) Ile było zabawy z oklejaniem, tyle samo zabawy z odklejaniem/zrywaniem... Ale, jakoś poszło :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Połowa prac za nami. Można wchodzić w komorę z porządkowaniem i poprawianiem elektryki, peszelki, tasiemki, nowe złączki/oczkowe/wsówki itd. - no niektórym się po prostu już powoli umierało, a skoro jest okazja coś poprawić, to why not.

Obrazek

Mocowania amorów, sru do spa - tak, tak, tu się będzie działo, dlatego też i swap, to nie przy tej okazji, niech fiacik pojeździ póki co z tym co ma i cieszy oko ;)

Obrazek

I on board.

Obrazek

To samo z regulator i zakikotka przekaźników.

Obrazek

Frajda jak nic składać tak ładne detale, ale też i ostrożność, wszystko w białych rękawiczkach :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sterczące custom kolce, to pomysł Jaśka, ma być EVIL :D

Obrazek

I strona pasażera zakończona, taaa daaa ;) Oj, naprawdę, obrazki ogląda się lekko, ale czasochłonne to wszystko okrutnie.

Obrazek
Obrazek

Pozdr,
foo

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2013-07-16, 12:15

Bajecznie ; )

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-07-16, 14:55

Przekaźniki nawet w chromie :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek g35c
fanatyk nissana
Posty: 806
Rejestracja: 2012-04-25, 21:38
Lokalizacja: Płock / Warszawa

Post autor: Tomek g35c » 2013-07-16, 22:56

Piękny klasyk się szykuje... :shock: jestem pod wrażeniem... :-o gratki wykonu...
...Biała Strzała ^ VQ35DE po drodze mknie...kto dogoni mnie? pewnie już nikt bo sprzedany :) ...
...a pewnie to będziesz Ty - blabla ... bo teraz rodzinne kombi mam i to diesel'a ;)

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2013-07-19, 13:36

@Ryba
;)

@DubSon
Oj tam, kilka detali ;) ale faktem jest, że kawał detalingu wsadzone będzie w tym projekcie. Ja tu kiedyś widzę jakąś Z31, albo coś w ten deseń na wysoki połysk.

@Tomek g35c
Taki klasyk namaszczony mocną wizją właściciela :) Dzięki piękne, staramy się jak możemy, w tych raczej skromnych warunkach, może dla tego też taka radocha z tego :D


Oki, błyskotek ciąg dalszy, tym razem obejma cewki w chrom, a łapka chłodnicy pójdzie w kadm na żółto.

Obrazek
Obrazek

Ukulturalnienia elektryki ciąg dalszy. Niby kilka kabelków w tym fiacie, ale dwie taśmy i 6m peszli na komorę poszło.

Obrazek

Rzut oka na Jaśkowe nakrętkośrubki :D

Obrazek

Poglądówka o co kaman z nimi.

Obrazek
Obrazek

I odkryta przy czyszczeniu rynienek kolejna buba :D

Obrazek

Prace przyspieszają, praktycznie wszystko gdzie jest sens, zdarte do gołej blachy, więcej dziur nie stwierdzono.

Obrazek

Wgniotki dachu wypchnięte i szlifnięte. Zemsta komuny: rynienki dachowe na które nachodzą listwy... masakra dopieścić te zakamarki z rudą, ale jakoś poszło.

Obrazek

Progi, pas tylny, również zdarte z baranka.

Obrazek
Obrazek

Etapowe robienie ma to do siebie, że wymaga zabezpieczenia tego co się zrobiło wcześniej przed rdzą, tak, że "Halo, Piotruś, wpadaj coś popryskać." Well done!

Obrazek
Obrazek

Strona kierowcy, nadkole + podłoga i część grodzi - prace zakończone.

Obrazek

I niespodzianka ze strony Piotrka, wygrzebał na strychu, można powiedzieć w opłakanym stanie znalowo-blaszane lusterka. Jasiek miał fabrycznie plastikony - jak te zobaczył, to już wiedziałem co się będzie działo. Rozebranie z zegarmistrzowską delikatnością i sru do spa.

Obrazek

Za jakiś czas wróciły i miazga po całości, frajda jak 150KM z litra pojemności :D Zostało odwiedzić szklarza na docinkę lustra. Ciekawe, czy będzie jeździł w pionie z nimi, czy w poziomie :lol:

Obrazek
Obrazek

Pozdrowiszon,
foo

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2013-07-19, 13:46

Fiaton będzie bajka :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-07-19, 14:26

Chrystusie niebieski, weź mojego sunnego na taką obróbkę :shock:
To chyba będzie najlepszy bandzior jakiego widziałem :!:

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2013-08-15, 17:22

@scubzik
:D

@DubSon
Zapraszam, ale terminowo to przyszły rok ;) W tym roku, to cisną mnie zaległe rozpóreczki, no i sobie jakiegoś nissanka ogarnąć.


Oki, dwa dni wcześniej Piotrek dał znać, że ma chwilkę wolną, więc pocisnęliśmy temat maksymalnie do przodu i odczyścić resztę kasty pod reaktywny grunt. Pas za zderzakiem, jakiś taki pod męczony, to 15 minut z młotkiem i breszką - wyprowadzony. Wozidło wyjechało z garage, zostało umyć, odtłuścić i okleić gdzie trzeba.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Buba na rancie odbudowana na płask, troszkę było z tym zabawy, ale dałem radę.

Obrazek

Cały pas przedni, progi zdarty do gołej blachy z baranka... się Jasiek namachał włosami murzyna ;)

Obrazek

Malunek zabezpieczający - dwie warstwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fiatolot schnął, to zajęliśmy się osprzętem: 4 drzwi, maska i klapa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powrót na chwilkę do kasty i po krótkiej "naradzie", postanowiliśmy dodatkowo rzucić z obu stron każdego błotnika po kawałku maty i epoksydu.

Obrazek
Obrazek

Na deser - dach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A gracioły wracają ze spa, fifunia wydechu odratowana, zaś same jej mocowania w kadm na żółto.

Obrazek
Obrazek

W kadm poszły też mocowania logo i jakiś inne drobiazgi, oraz garczki/pierścienie ustalające kąt świecenia lamp i ich śrubki.

Obrazek
Obrazek

Lekki wypełniacz, docierania i inne zabawy przed położeniem podkładu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Korzystając z długiego pasma pięknej pogody, oraz, że Piotruś znalazł chwilkę, padła decyzja o podkładowaniu, co trzeba oklejone, kasta odtłuszczona.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Psst raz,

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Psst dwa...

Obrazek
Obrazek

A skoro pierwsze prawdziwe podkłady położone, nie wypadało nie zrobić szkiełka ;) Oczywiście na jednym się nie skończyło :D

Obrazek

Oki, kilka dni później, bo zrobiliśmy się wszyscy na perłowo i jakoś tak nie paliło się do dłubania hehe... Poskładanie garnczków reflektorów to iście wkurwiająca robota... jak ktoś planuje robić fiata, to tak to ma wyglądać, by wszystkie 4 lampy świeciły prawidłowo. Skompletowanie która spinka gdzie i jaka śrubka, a jak obrócić garnczek, a jak pierścień... no makabra :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podpinka lampionów, doszła masa aku, oraz docinka gumowej podstawki bateryjki bo ori rozpadła się.

Obrazek
Obrazek

Delikatna przeróbka węży miksera, gazownicy chyba po złości je puścili centralnie nad silnikiem. Dla przypomnienia ;)

Obrazek

I odwrócone. Generalnie jak dla mnie to w ogóle obecność LPG w tym aucie to porażka, no ale ;)

Obrazek

I kolejny mały, ale myślę dobrze wpływający na temperaturę w komorze silnika mod, czyli podkładki pod łapki chłodnicy. Lekko pod kątem i coś tam powietrza dotrze i pod maskę.

Obrazek

Jasiek w tym czasie zaczął przywracać do stanu używalności zakurzone elementy wnętrza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli składamy, postanowiliśmy, że nie będziemy lawetować fiata do komory lakierniczej - pojedzie o własnych siłach, a co :D

Obrazek
Obrazek

Tylko tyle przedłużek do nasadki i śmiało można próbować przykręcić kanapę przy tej krowiastej butli lpg :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne części układanki dochodzą, osłona aku standardowo - chromik, oraz Jaśkowe nakrętki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszelkiej maści opaski też wróciły.

Obrazek

Obudowa i podstawka termostatu również w chromie, ale z zachowaniem oryginalnej struktury, oraz Jaśkowe zakikotka ;)

Obrazek
Obrazek

I taaa daa ;) Mad Fiat :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A widział ty smoka?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Póki co, to jedynie przymiarka obudowy do komory, bo czekam na uszczelkę pokrywy zaworów ;)

Obrazek
Obrazek

Puszka odmy, czy jak kto woli ogniowa, wyszła tak:

Obrazek

Pozdr,
foo

destroyer
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-10-09, 00:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: destroyer » 2013-10-16, 21:39

Witam serdecznie.
Dziękuje za zainteresowanie projektem "Bandzior" który jest już ukończony w 90% czekamy na resztę klamotów które muszą wyjść ze SPA hehe myślę ze się spodobają tak jak i efekt końcowy.
Wielkie podziękowania należą się całej ekipie która bierze w tym udział i wielu znajomym trzymającym kciuki za efekt który będzie robił robotę.
Jak na dzień dzisiejszy to czekamy na części i pogodę żeby Wam zaprezentować efekt końcowy z tego projektu.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Marki Aut”