Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

almera n15 gti abs / problem z odpowietrzeniem

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Gość

almera n15 gti abs / problem z odpowietrzeniem

Post autor: Gość » 2013-05-25, 10:32

Witam,

Problem niby banalny a jednak jest (almera n15 gti ABS) :

Zmienione zaciski przednie na dwutoczkowe z mitsubishi oraz tarcze od clio 280mm.
Zaciski szczelne po regeneracji nic nie cieknie wszystko szczelne i gładko pracuje - jedyny problem to dość mało miejsca i tarcza z klockami jest nieco na styk, kto wkładał ten wie :)

Przed odkręceniem zacisków starych przewody z przodu zaciśnięte po podłączeniu nowych nie były od razu odpowietrzane tylko na sam koniec roboty.

Więc hamulce złożone i zaczęło się odpowietrzanie > najpierw standardowo , silnik zgaszony pompujemy i odpowietrzamy od najdalszego koła > efekt pedał w pół twardy po zapaleniu silnika kapeć. Płyn już przelatywał nowy, ciśnienie w zaciskach bardzo mocne strumień płyny na pół metra :P

No to odpowietrzanie na zapalonym silniku > efekt to samo , odpowietrzanie samowolne zero powietrza w układzie > efekt taki sam.

Pewnie kwestia ABS > nie zaszkodzi spróbować > aku odłączone zaczynamy odpowietrzać kilkakrotnie pierwszy zacisk przy pompie abs itd. > Efekt zerowy

Aktualnie nadal jakby był zapowietrzony przód > zapalamy samochód pedał do podłogi wpada i nic jak jedziemy i szybko zahamuje dwa razy za pierwszym mieki za drugim mieki ale przy końcówce załapie i koło zblokuje. Podczas odpowietrzania efekt taki > za pierwszym razem pedał w podłogę za drugim już twardy , za trzecim twardy itd. wystarczy odczekać 10 sekund i przy pierwszym w ciśnięciu pedał w podłogę póżniej twardy .....

Problem może być nadal z zapowietrzoną pompą ABS, problem może być z przednimi zaciskami chociaż wszystko wygląda dobrze podczas nabierania ciśnienia widać że chcą pracować i są szczelne. Pompa raczej ok > wcześniej działała i cisnienie jest a raczej za słaba nie będzie. Sam już nie wiem ... :/ może problem tkwi w braku miejsca pomiędzy klockami i tarczą co skutkuje że tłoczek nie może się wysunąc jakkolwiek. JAKIEŚ POMYSŁY ??

Awatar użytkownika
TREPA_PL
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-11, 17:57
Lokalizacja: Pomorze~Somonino

Post autor: TREPA_PL » 2013-06-05, 14:25

możesz spróbować pod pompować i popuszczać przewody przy pompie ABS przy rozłączonym akumulatorze, jeśli to nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem będzie udać się do warsztatu i specjalistycznym urządzeniem powinni Ci układ odpowietrzyć.

Ja sam nie miałem ABS-u i przekładałem wszystkie elementy (pompę ABS, zaciski od GTI całą belkę tylną) i zapowietrzone było wszystko ;) więc zrobiłem tak jak w instrukcji czyli po przekątnej PT,LP potem LT,PP i pompę ABS-u odpowietrzałem tak jak wyżej oczywiście na rozłączonym akumulatorze taką kolejność powtórzyłem kilkakrotnie i wszystko działa.

makaww
nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-17, 21:45
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: makaww » 2015-12-03, 00:55

Jak zakonczyl sie ten problem. Rozwiazany ? ;P Mam to samo z tym ze new tarcze, klocki oraz reg. zac Pozdr ;)iski tyl. Tez wydaje mi sie ze tloczek nie ma jak sie poruszac bo jest styk .. Mecze sie juz z tym 3 dni. Uklad odpowietrzony plyn krysztal a pedal mieknie po odpaleniu i jak hamuje jakby przy koncu blokuje. Pomocy co moge zrobic. :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”