Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Uchwyt na napoje

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

[P11/WP11] Uchwyt na napoje

Post autor: Zielkq » 2013-01-15, 17:33

Cześć, wracając do pomysłu, który już jakiś czas chodzi po mojej głowie i który poruszony był też tutaj viewtopic.php?p=257520 , czas zbliżać ku realizacji, która kiedyś nastąpi. Tak to jest, jak ma się dziesięć pomysłów na minutę, a czasu i pieniędzy na realizację wszystkiego ciągle zbyt mało... ;-)

Trochę wstępu:
P11/WP11 z mojej wiedzy ma jedynie uchwyt w podłokietniku do przednich foteli (a i to nie zawsze). Jego (nie)poręczność znana jest chyba wszystkim użytkownikom :D Ciężko z niego coś wyjmować, łatwo zaczepić łokciem, a butelka 0,5l to już czarna magia w tym miejscu. W sumie za często nie wożę napoi w samochodzie, ale można by było coś w tej materii poprawić nie ograniczając się jedynie do przednich foteli. Jeżeli mamy kanapę z podłokietnikiem to tam sprawa jest prosta - wyciąć kawałek podłokietnika, wstawić uchwyt z czegoś innego i odpowiednio całość zabezpieczyć (nie spotkałem się, aby w tym podłokietniku w P11/WP11 był fabryczny uchwyt - najwyżej mnie poprawcie, to wtedy jeden problem mniej). U mnie i tak nie ma podłokietnika z tyłu, także ten sposób odpada i pozostaje szukanie czegoś innego. No właśnie, czego?

Jak?
I tutaj pojawia się kwestia, co, z czego i jak. Jedyne rozwiązanie jak do tej pory, znalazłem u forumowego kolegi Truszczu, który zaadoptował uchwyt z Mondeo MK3:
Obrazek
(zdjęcie z jego tematu). Może jednak ktoś też już otworzył drzwi w inny sposób i nie trzeba będzie ich wyważać?
Koncepcji jest kilka i mam nadzieję, że ktoś spojrzy na to ze swojej perspektywy i znajdzie problemy, których ja nie dostrzegam, a które pewnie wypłynęłyby przy realizacji.

Najtańszym i najprostszym wyjściem byłoby zakupienie uchwytów za kilka złotych na allegro i montaż na wszystkich drzwiach (zaczepia się je za krawędź drzwi-szyba, - 4 uchwyty prostym i tanim sposobem, jednak gorzej z estetyką i moim zdaniem wytrzymałością takiego rozwiązania. Bądź zaczepienie ich mniej więcej jak kolega Truszczu, na tunelu środkowym, czy nawet na kratkach nawiewów (będa przeszkadzać w ich nakierowywaniu...)Są to chyba jedyne rozwiązania nieinwazyjne we wnętrze nie licząc adaptacji części z... Porsche (cena przeraża, a ciężko z dostępnością na rynku wtórnym, ale proste i ciekawe rozwiązanie ala schowek na okulary)

Drugim pomysłem jest przerobienie boczków drzwi (przednich), a dokładniej schowków w nich.
Obrazek
zdjęcie z internetu, patrzeć na kieszenie w drzwiach - wyraźne zaznaczenie miejsc na butelki/kubki. W Primerze trzeba by było trochę poszerzyć kieszenie i odpowiednio je wyprofilować. Czyli żywica, włókna i szpachla - czym zrobić jednak oryginalną fakturę plastiku tam użytego?

Lecą dalej można zastosować pomysł kolegi Truszczu. Schowki ładnie chowane w tunelu środkowym i wysuwane na boki. Trzeba by było tylko sprawdzić jak z poręcznością i czy nie będą zbytnio przeszkadzać (zwłaszcza od strony kierowcy)

Dalej myślę o konsoli środkowej i zabudowaniu czegoś w schowku pod obsługą nawiewów. Tutaj finalnie też włókno, żywica, szpachla, etc. aby całość jakoś współgrała. Pytanie jak wyżej o fakturę. Pozostaje kwestia możliwości przeszkadzania w operowaniu dźwignią zmiany biegów. Myślałem o uchwycie z Almery N16(?) - podwójny wysuwany schowek, tylko nie ma podstawki (tam jest wykorzystywany tunel środkowy, który ma odpowiednio płaską powierzchnię dokładnie pod wysuniętym uchwytem. Jednak nie problem znaleźć coś, co będzie miało już wbudowane podstawki, które również wysuwane ze schowkiem ;)
Ewentualnie hardkorowa wersja wykorzystanie całego miejsca 1DIN i zamiast radia adaptacja np. uchwytu z amerykańskiej wersji mondeo mk1(?) (plusem jest, że dostajemy jeszcze wysuwany schowek na drobne w tej wersji :D)

Jeżeli odejdziemy od założenia, że z przodu muszą być dwa uchwyty, to myślę o wykorzystaniu miejsca obok przycisku awaryjnych (swoją drogą, czy tam w jakiejkolwiek wersji coś było?) na kształt Subaru Forester (ono co prawda ma w pionie, ale poziome też gdzieś widziałem). Obecnie mam tam wsadzoną diodę sygnalizacyjną kierunki, ale przecież idzie ją przełożyć z racji wielkości. Pozostaje kwestia czy wystarczy miejsce zrobić przelotowym i jak bardzo je powiększyć (kwestia znalezienia jak najmniejszego wymiarowo uchwytu wysuwanego) i ewentualnie jak uzyskać fakturę plastiku po większym rzeźbieniu.

Jeszcze jednym miejscem, które znalazłem przeglądając internet jest przód fotela pasażera.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Co prawda jak to określa sam autor pomysłu, jackuno z forum modeoklubpolska (i jego autorstwa też jest zdjęcie)
Żonka stwierdziła, że dla faceta to jeszcze ok tak między nogami, ale gdy kobieta będzie w spódnicy to zonk :(
nie jest to zbyt dobre miejsce. Pewnie część będzie widzieć sytuację z drugiej strony i im kobieta w spódnicy nie będzie tam przeszkadzać :-P , ale może nie brnijmy w to dalej.

W przypadku pasażerów na kanapie, widzę dwa rozwiązania. Schowek wysuwany "z kanapy" w miejscu środkowym w stronę tunelu środkowego (patrz punkt o Almerze i podobnych wyżej), albo tam samo, ale z tunelu środkowego w stronę tyłu samochodu (czy będzie tam wystarczająco miejsca? - trzeba by montować poniżej schowka w podłokietniku, aby całość zmieścić, ale tam też znajduje się centralka od poduszek - ma ktoś może zdjęcie jak tam sytuacja wygląda po ściągnięciu tunelu środkowego? Jeszcze nie miałem okazji sam tam zaglądać.


A może ktoś ma inne, ciekawsze pomysły? Będę wdzięczny za każde porady/rady/plusy/wady powyższych pomysłów. :)
Pozdrawiam[/quote]
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

gazz
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-07-13, 13:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: gazz » 2017-10-18, 17:51

Cześć, od jakiegoś czasu też się interesuje stopniowym upiększaniem i uzdatnianiem "najtańszego" GT. Przy okazji poszukiwania świateł na amerykańskim eBayu (fajne te JDM, szkoda że u nas nie dopuszczone), natknąłem się na taką nakładkę do panelu środkowego. Zamiast popielniczki ma właśnie miejsce na kubek. Czy to może pasować do naszych primerek? Bo jest z g20. No i czy przypadkiem to nie jest wersja dla automata..

https://m.ebay.com/itm/99-00-01-02-Infi ... Ciid%253A4
__________________________________________________jedziemy poziomo______________

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2017-10-18, 18:35

gazz, ale temat wykopałeś! Z realizacji moich pomysłów nic nie wyszło ;)
Element, który wrzuciłeś, powinien bez problemu pasować. Zostanie Ci najwyżej wisząca żarówka od podświetlenia popielniczki. To co wrzuciłeś, to jednak bardziej z automatu - patrząc na kształt samej ramki:
Obrazek
Obrazek
Powodzenia ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”