Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Wymiana podświetlania/naprawa radia etc.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Jakob
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-09, 19:41
Lokalizacja: Niedośpielin

[P11/WP11] Wymiana podświetlania/naprawa radia etc.

Post autor: Jakob » 2010-01-09, 20:07

Witam. Mam kilka problemów związanych z elektryką.
1- Nie ma podświetlania przycisku spryskiwacza reflektorów oraz przycisków zmiany stacji w radiu. Jak to naprawić?
2- Nie ma podgrzewania prawego lusterka.
3- Radio gubi stacje, ścisza się, wyłącza się z trzaskami i po chwili włącza się. Wymieniłem antenę ( bat na nowy ) stary był uszkodzony. Nowy jest o połowę krótszy- czy to może być przyczyną ( prądy błądzące )?

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Re: Wymiana podświetlania/naprawa radia etc.

Post autor: waichwaich » 2010-01-09, 22:04

Jakob pisze:Witam. Mam kilka problemów związanych z elektryką.
1- Nie ma podświetlania przycisku spryskiwacza reflektorów
czy to oby na pewno jest P11 bo z tego co się orientuje w P11 takowych nie było. Co do radia nie podałeś nawet jakie to radio a oczekujesz pomocy wiecej informacji podaj bo watpie by ktoś był w stanie ci pomoc po tym co tu napisałeś.

Lusterko może nie być oryginalne znaczy się moze ktoś je kiedyś uszkodził i zastapił z innej primery bez opcji podgrzewania
Obrazek

Jakob
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-09, 19:41
Lokalizacja: Niedośpielin

Post autor: Jakob » 2010-01-10, 12:18

Lusterko jest oryginalne.
Jest to na pewno P11, a radio jest oryginalne.

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Re: Wymiana podświetlania/naprawa radia etc.

Post autor: waichwaich » 2010-01-11, 18:59

Jakob pisze:Witam. Mam kilka problemów związanych z elektryką.
1- Nie ma podświetlania przycisku spryskiwacza reflektorów oraz przycisków zmiany stacji w radiu.
Ja jednak dalej wnioskuję że nie jest to wersja P11 a P11.144 a to już jednak mała bo mała ale różnica. W przełączniku pewnie spaliło się podświetlenie to czesta przypadłość środkowej części deski rozdzielczej w primerce :) jest na forum konkurencji;) (czyt. nkp) jak to rozebrać w P11, pewnie w twojej będzie wyglądało to podobnie nie jest to trudne aczkolwiek wymaga sprytu :) wtedy bedziesz mógł sprawdzić co się poprzepalało i bedziesz miał laty dostęp do właczników itd ;).
Lusterko hmm jak masz miernik to proponuję zmierzyć sobie czy w ogóle dochodzi ci do lusterka prąd bo może gdzieś się coś zagieło albo jakimś cudem przerwało i prądu nie ma bo domyślam się ze drugie lusterko grzeje normalnie a jeśli jedno grzeje normalnie to i drugie też powinno jeśli prąd dochodzi to pewnie coś jest nie tak z ta całą matą grzewczą jeśli ci juz bardzo na tym podgrzewaniu zależy to możesz sobie poszukać na allegro mat grzewczych cena okolo 12 zł i samemu zainstalować ;) Radio się wyłącza mówisz ?? jak udało by ci się rozbrać srodkowa konsolę to sprawdz moze wtyczka jakaś nie łączy ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez waichwaich, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Jakob
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-09, 19:41
Lokalizacja: Niedośpielin

Post autor: Jakob » 2010-01-11, 19:55

Możesz kolego pomóc w szukaniu tego tematu o rozbieraniu deski?
Co do lusterka i radia. Sprawdzę to w weekend.

A mam jeszcze pytanie. Jak wygląda sprawa z wymianą radia w tym aucie? Radio jakby jest 'dedykowane' tylko pod ten model i chyba ciężko znaleźć nowe radio?

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2010-01-11, 21:02

http://allegro.pl/item860560421_radio_n ... zacji.html tu masz cała konsole z radiem ;) a tu samo radio http://allegro.pl/item870057870_nissan_ ... radio.html ;) co do instrukcji to tu masz
jak to rozebrać przy okazji mozesz sobie zarowki wymienić w liczniku na nowe jak masz przepalone jakieś ;) od siebie dodam tyle ze warto jest wsunąć na te nadmuchy dwie cienkie blaszki ktore odblokują zatrzaski bo śrubokrętem to se mozna rozwalić i podrapać cały panel i deske :/ ja za pierwszym razem rozbierałem to ze 3 godziny a za drugim sam demontaż zajął mi może ze 3 minuty a z zatrzaskami nie meczyłem się nawet minuty ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez waichwaich, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”