Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Tino] Jakie płyny, filtry, oleje?

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[Tino] Jakie płyny, filtry, oleje?

Post autor: SnowLady » 2009-12-07, 17:36

Mam od niedawna almerę tino 1.8 i w związku z tym chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań:
1.olej do silnika 5w50 mobil 1 jest ok?
2.jaki płyn do wspomagania?
3.jaki płyn do chłodnicy?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olej wg producenta powinien być max 10W/40 czyli półsyntetyk!!! i ja taki leję i od początku serwis taki lał (wg książki serw.)Używam naszego Lotosa i myślę że jest OK, chwilami mam wrażenie że płaci się tylko za nazwę/markę. Jak miałem od nowości Poldka(1 autko)to laliśmy Castrol GTX jakiś tam (full wypas minerał) może to coś dało bo za 15 lat jazdy nigdy nie wziął oleju ale tak gdzieś ostatnie 5 lat laliśmy też Lotosa bo Castrol zaczął się jakiś inny robić (lany już w Polsce )
Olej ma spełniać zalecane normy i koniec kropka!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Olej lej taki jaki miales -jak miales 5W50 mobil1 to zalalbym tez takim pod warunkiem pewnego jego pochodzenia (oryginal) i pod warunkiem zenie bieze ani kropli. Jak bieze albo nie wiesz jaki byl wczesniej to lej 10W40 KONEICZNIE.
ad5. wg mnie najtanszy ktory ma sensowna gwarancje i masz sprawdzonego dostawce (zaufany sklepik w miescie) i oczuwscie wazny jest prad rozruchu (mniej istotna jego pojemnosc)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
zgadzam sie z przedmówcami, "trzymamy ciągłość zalewania tym samym olejem", i w myśl tego zalewam 10W40 Shell'a, bo właśnie takim był pojony od wyjazdu z salonu. Tu ciekawostka (już kiedyś wspominałem) w papierach dostałem broszurkę nissanowsko-shellowską, gdzie wskazanym dla Tino olejem jest 10W60, a 10W40 jest tylko opisany "przy gwiazdce", jako również spełniający wymogi.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tino”