Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Wycieraczki - problem

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

tompatrz
stały bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 2015-05-08, 22:15
Lokalizacja: Poznań

[P/WP11.144] Wycieraczki - problem

Post autor: tompatrz » 2017-08-11, 06:14

Witam,

Mam taki mały problem z wycieraczkami. Zbierają dobrze ale podczas jazdy chyba obijają o słupek z lewej strony(wycieraczka kierowcy).Gdy jadę wolno albo stoję w miejscu problem nie występuje dopiero gdy jadę trochę szybciej. Jak poruszam wycieraczkami to nie wiem czy powinny miec taki jakby luz?
Czytałen temat o wycieraczkach i teraz moje pytanie, czy to oznacza że mam do wymiany te trzepienie trójkątne?

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2017-08-11, 07:55

Prawdopodobnie tak ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-08-11, 08:30

Czy trzpienie są do wymiany to wystarczy nacisnąć ramię na jego zgieciu. Jeśli pracuje góra dół to znaczy ze jest do wymiany. Najszybciej to zauważyć nawet nie dotykając na wycieraczce kierowcy, w skrajnych przypadkach opiera się o maskę i ociera.
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

tompatrz
stały bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 2015-05-08, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tompatrz » 2017-08-11, 14:17

MacGayver pisze:Czy trzpienie są do wymiany to wystarczy nacisnąć ramię na jego zgieciu. Jeśli pracuje góra dół to znaczy ze jest do wymiany. Najszybciej to zauważyć nawet nie dotykając na wycieraczce kierowcy, w skrajnych przypadkach opiera się o maskę i ociera.
wycieraczka nie obija się o maskę tylko o słupek gdy jadę z prędkością już ok 40km/h . czyli tak jakby opór wiatru był większy i się ona bardziej wychyla i odbija o słupek kierowcy. Czy trzeba komplet wymienić (2 strony) czy można tylko jedną stronę? Na alle widzę że kosztuje to ok 80 zł.

Nie wiem czy dobrze ale jak duszę na wycieraczkę tam gdzie piszesz to się ugina, jak na filmiku który nagrałem...

https://youtu.be/eHQIqYlF-So

Lepiej wymienić kompletne jak na tej aukcji
http://allegro.pl/primera-p11-mechanizm ... 99908.html
czy wystarczy tylko to
http://allegro.pl/sworzen-wycieraczek-n ... 86937.htmlhttp://allegro.pl/sworzen-wycieraczek-n ... 86937.html

Choć opcja pierwsza wydaje mi się korzystniejsza.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-08-11, 19:51

tompatrz, ujme to tak. Jeśli wycieraczka dotyka Ci o słupek to może być kwestia samego przestawienia wycieraczki. Jeśli jest jakiś luz to już kwestia właśnie mechanizmu. Co do wyboru to decyzję zostawię w razie czego Tobie mimo że ten drugi za 92zł to moja produkcja. Niby mniej korzystna bo przecież bez środka ale moja produkcja i znam ją na wskroś, a sam środek nie jest potrzebny bo po wyczyszczeniu zakłada się swoje, ori środek lepszy. Element zew jest oemowy wadliwy. Ta pierwsza to chińczyk kwestia ile wytrzyma. Także sprawdź co jest uszkodzone i podejmuj decyzję co robić dalej :)
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

tompatrz
stały bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 2015-05-08, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tompatrz » 2017-08-11, 20:27

Dzięki za info. Zdejmę jutro wycieraczkę i założe troszke niżej może problem zniknie. A jeśli nie to pomyśle nad wymianą. Skoro to twoja produkcja czy łatwo się to demontuje i zakłada spowrotem ten bolec od wycieraczki?

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-08-12, 10:54

Jak juz masz w reku trójkątny element to już żaden problem. Problem pojawia się zwykle wcześniej czyli sam demontaż z auta. Zwykle nakrętki się obracają i trzeba ciąć flexem.
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

tompatrz
stały bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 2015-05-08, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tompatrz » 2017-08-12, 14:21

Spoko. Ja już to demontowałem do wymiany silniczka wycieraczek. Mam wprawę.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-08-12, 23:06

Wo wymiany silniczka wycieraczek nie trzeba demontowac trójkątów
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

tompatrz
stały bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 2015-05-08, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tompatrz » 2017-08-16, 11:26

MacGayver pisze:tompatrz, ujme to tak. Jeśli wycieraczka dotyka Ci o słupek to może być kwestia samego przestawienia wycieraczki. Jeśli jest jakiś luz to już kwestia właśnie mechanizmu. Co do wyboru to decyzję zostawię w razie czego Tobie mimo że ten drugi za 92zł to moja produkcja. Niby mniej korzystna bo przecież bez środka ale moja produkcja i znam ją na wskroś, a sam środek nie jest potrzebny bo po wyczyszczeniu zakłada się swoje, ori środek lepszy. Element zew jest oemowy wadliwy. Ta pierwsza to chińczyk kwestia ile wytrzyma. Także sprawdź co jest uszkodzone i podejmuj decyzję co robić dalej :)
Zamówiłem 2 te twoje mechanizmy i wymienię. Mam nadzieję że będzie potem dobrze.

PS. Na jaki smar najlepiej to poskładać?

[ Dodano: 2017-08-25, 20:46 ]
Dzisiaj wymieniłem.Nie ma już takich luzów jak miało, miejmy nadzieję że teraz gdy pojade będzie dobrze.
Temat można zamknąć. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toshiba
fanatyk nissana
Posty: 453
Rejestracja: 2011-04-10, 18:43
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Toshiba » 2018-02-10, 19:18


ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”