Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Odbudowa podpory słupka, mocowania kołyski i wzm. prog

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Zlloty
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-25, 08:43
Lokalizacja: Kraków

[N14] Odbudowa podpory słupka, mocowania kołyski i wzm. prog

Post autor: Zlloty » 2017-11-30, 21:27

Witam,

Sunnego kupiłem parę lat temu, od tego czasu służył do zabawy. Któregoś razu podczas podnoszenia zauważyłem, że podnośnik się podnosi, ale auto stoi. Trzeba było zająć się blacharką.

nota techniczna: próbowałem umieścić zdjęcia tutaj poprzez hosting plików graficznych (pierwsze pięć)
https://zapodaj.net/b0d497607fc41.jpg.html
https://zapodaj.net/d412fa84142f6.jpg.html
https://zapodaj.net/538cdac627a05.jpg.html
https://zapodaj.net/b339a6549b2e6.jpg.html
https://zapodaj.net/88888f4e03446.jpg.html

niestety nie udało mi się uzyskać miniatur w poście (zdjęć jest w sumie 30). Gdyby ktoś mi podpowiedział, jak to zrobić, mógłbym umieścić cały przebieg prac. Doraźnie album ze zdjęciami i krótkimi komentarzami upubliczniłem na FB - Michał Zenit, album "Nissan Sunny blacharka".

Jeśli temat nie jest interesujący, bądź pomyliłem działy, proszę o informację.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-11-30, 23:46

Witaj. Dobrze ze ratujesz sunnego. Widać, duzo pracy wykonane. Niestety te auta gnija jak szalone.
Pytanie jak reszta budy- nadkola, kielichy no i blachy poszyc zewnetrznych?
Powodzenia i wytrwałości życzę:)

Zlloty
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-25, 08:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Zlloty » 2017-12-01, 08:30

NAdkola robiłem w zeszłym roku, ogólnie dało się ogarnąć temat. Kielichy robił poprzedni właściciel, obłożone blachą i obspawane, trzeba będzie to wzmocnić, bo ząb czasu już to lekko nadgryzł, ale do ogarnięcia. Nadkola do zrobienia, jeszcze się zastanawiam, czy zamawiać reperaturki, czy też klepać samemu.
Obecnie ściągam bitex z podłogi i odkrywam kolejne "atrakcje".

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-12-01, 21:56

Zlloty, atrakcje przed Tobą,skoro ktoś odbudowal kielichy nakladajac nowa blache na starą.
Nissany gnija w tych samych miejacach zazwyczaj. Srodek podlogi raczej bedzie git, tak samo podloga nad zbiornikiem i o ile lampy tylne byly szczelne to we wnece kola równiez powinno byc git. Reszta loteria, progi widziales. Obadaj jeszcze slupki no i podluznice, bo to co odkrylem.ostatnio w starym NXie troche mnie przerazilo...

Awatar użytkownika
beton88
stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 2013-02-05, 10:49
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: beton88 » 2017-12-02, 08:10

Zlloty, bez filozofii, wyczyść wszystko z rudej ile się uda pierw, wymaluj czymś na rdze profile zamknięte do których teraz masz dostęp (np rozrzedzoną tlenkową farbą Cekor w kopresor), nie baw się w żadne brunoxy ani inne pożeracze rdzy bo szkoda czasu (moje subiektywne zdanie przy takim projekcie, brunoxa można użyć doraźnie na codzień). Kup na złomie arkusz w miarę zdrowej blachy, docinaj kolejne puzzle i wklejaj spawarką na punkty na zakładkę ok 0,5-1cm (progi, podciągi, nadkola), Ciągiem lub punktami aż będzie spaw ciągły, spawaj wszystko co na podłodze (podłoga musi być jak miska bez dziury). Potem na wszystkie połączenia blach wyczyść druciakiem na diaksie, wetrzyj farbę pędzlem żeby wpłynęła najgłębiej jak się da lub kompresor, na koniec tak samo wetrzyj mastykę (potem podkład + lakier, czy baran). W progi profile zamknięte wpuść środek zabezpieczający, osobiście zastosowałem rozpuszczony w garze smar z olejem. Kupne środki są na bazie wosków itd wg mnie nie mają nic wiążącego rdze lub śladowe ilości (mogę się mylić).
Sunny N13 GTI SR20DE
viewtopic.php?t=21102

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-12-02, 08:17

beton88, wszystko git tylko czyszczenie rudej druciakiem podobno to kiepski pomysl. Ja do tego uzywalwm frezikow lub kamieni szlifierskich. Dodatkowo na żywą blache nigdy mastyki- najpierw podklad anty typu epoxyd. Sama guma na zywej blaszce nie zabezpieczy Ci jej przed rozwojem nowej rudej.
Pomysl z olejem zastosowałem w poprzednim nx'sie i o ile wiem,ze po blacharce wnetrze progow nie bylo niczym zabezpieczone,wlanie kilku litrow :) przepalonego oleju skutecznie je zakonserwowalo,bo po 8 latach od blacharki progów auto nadal szlo podnosci bez żadnych obaw.

Awatar użytkownika
beton88
stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 2013-02-05, 10:49
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: beton88 » 2017-12-06, 09:17

majchrzok, Ja całość u siebie czyściłem druciakiem :D nie miałem możliwości piaskowania i tylko to mi przychodziło do głowy jako w miarę szybkie i dobre rozwiązanie (stare bitexy, luźna rdza itd, same odpadały jak widziały diaksa z druciakiem hehe :D) dużym minusem jest to ze nie wszędzie da się podejść. Co do mastyki to napisałem pierw wetrzeć farbę potem mastykę :) Używałem cekoru bo jest na nie do końca oczyszczone powierzchnie i rdze (podłoga, blachy w środku spawy, wszędzie tam gdzie nie widać) nie stosuje się tego pod lakier.
Sunny N13 GTI SR20DE
viewtopic.php?t=21102

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”