Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Terrano II] Pedał sprzęgła

Moderatorzy: bonzo, azorek

macieklipno
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-19, 17:37
Lokalizacja: Lipno

[ Terrano II] Pedał sprzęgła

Post autor: macieklipno » 2017-11-19, 17:51

Witam wszystkich.
Od roku jestem uzytkownikiem terrano 2.7 tdi i od samego początku irytuje mnie skrzypiacy pedał sprzegła. Narawiałem kilkanascie razy tzn. wymiana wszystkich tulejek plastikowych smarowanie itp włącznie z wymiana kompletnego pedału. Nadal skrzypi. W związku z tym faktem mam pytanie do forumowiczów czy możliwe jest aby to pompa sprzęgła skrzypiała?

Awatar użytkownika
akara
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2010-08-16, 21:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: akara » 2017-11-20, 21:45

Miałem podobny przypadek. Skrzypiał niby pedał sprzęgła nie pomogły żadne zabiegi z smarowaniem, olejeniem itp. Mocowanie pedału było prawidłowe i blacha do której jest mocowany nie miała pęknięć, a on sobie dalej skrzypiał. Po jakimś czasie w końcu wylazło szydło z worka. Wcisnąłem pedał sprzęgła i już tak pozostał. Okazało się, że bolec popychacza przebił łapę sprzęgła. Odchyl gumę i zajrzyj do łapy sprzęgła czy tam się coś nie dzieje. Ja zastosowałem lusterko którym staram się sobie pomóc przy takich oględzinach.

piter731
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-27, 21:13
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: piter731 » 2018-01-27, 15:38

U mnie jak skrzypiał pedał, tak samo jak u kolegów, zabiegi smarownicze na samym pedale i łapie nie pomogły. Rozwiązaniem było przesmarowanie wysprzęglika który wychodzi ze skrzyni biegów. Teraz raz na pół roku nurkuję pod auto ze smarem w aerozolu, dobrze spryskam pod gumową osłoną i jest spokój.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Terrano”