Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

1.5 dci wtryski ,, drgania ,, problem z paleniem

Moderator: mimier

tomaszp
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-08-19, 12:06
Lokalizacja: polska

1.5 dci wtryski ,, drgania ,, problem z paleniem

Post autor: tomaszp » 2017-10-28, 09:16

Witam

pacjent Qashqai 1.5 Dci problem taki że na biegu jałowym auto ma drgania oborty wpożądku wskazówka stoi stabilnie,
w samochodzie zostały zmienione wtryski ponieważ samochód kupiony został z uszkodzonymi wtryskami

i teraz pytanie wtryski były Continentala a wrzucone są wtryski siemensa, niby jak sprawdzałem po numerach starych wtrysków numery siemensa są zamiennikami,
auto jak zimne pali bez problemu, jak sie zagrzeje tzn chwile się pojeździ juz z tym paleniem mu ciężej , zakręcić muszę ok 5 sek zeby zapalił
nie są one zakodowane gdyz probowałem wbic kody za pomocą programu delphi i otrzymuje komunikat kody nieprawidłowe. zastanawia mnie to czy poprostu program nie da rade czy musi byc Consult do nissana czy tez przez to że jak jest osprzęt Continentala to wtryski tak samo a nie Siemens ( niby które są zamiennikami po numerach) to co zauważyłem to np wtryski Continentala mają kod wtrysku zaczynający się ja JG LUB JE ITP na J a Siemensa HF I czy to wina że komputer nie przyjmie kodów Siemensa?? ,, ogólnie podczas jazdy auto ma moc i sie zbiera itd,, tylko te drgania częśie jakby poducha silnika była uszkodzona,, i palenie. nie wiem za co jeszcze sie złapac czy to może pompa już może do wymiany?

Jeżeli ktoś miał podobny przypadek i objawy proszę o pomoc podpowiedź
Czy wogóle Jak jest osprzęt Continental czy mogą być te wtryski Siemensa ?? i co z tym paleniem i drganiami

Dodam jeszcze że przeskanowałem auto Delphim i nie ma żadnych błędów

Pozdrawiam

Tomasz

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-10-28, 09:38

Kiedyś miałem Clio III z tym nieszczęsnym silnikiem. Też się trzęsło na wolnych jak by gdzieś lewe powietrze w układzie było. Znajomy pompiarz zalecił mi wlanie dwóch litrów czystej nafty na jakieś pół baku paliwa. Po wyjeżdżeniu tej mikstury problem się uspokoił, i od razu opchnąłem to zakażenie dalej :cry:
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”