FORUM NISSAN ZONE Strona Główna
GłównaStrona główna RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lancia Ypsilon 1.3 JTD '06
Autor Wiadomość
Fogo 
stały bywalec

Model: Almera N16
Wysłany: 2016-12-12, 15:48   Lancia Ypsilon 1.3 JTD '06

Almera zmieniła właściciela. My natomiast staliśmy się posiadaczami małego miejskiego popierdzielacza jakim jest Lancia Ypsilon z 2006 roku z silnikiem 1.3 JTD.
Czy szczęśliwymi posiadaczami to czas pokaże.
Auta szukaliśmy wspólnie z żoną i jakoś tak wyszło, że trafiła na ogłoszenie z Lancią.
Co prawda miała być benzyna i 2006 to było najstarsze co chcieliśmy, ale jakoś tak wyszło, że kupiliśmy właśnie to autko.
Co by o nim powiedzieć. Jest ładne i dość przestronne w środku. Zarejestrowane na cztery osoby i mało pali.
Na wyposażeniu ma klimatyzację, radio na cd, ustawiane elektrycznie lusterka i opuszczane elektrycznie szyby.
Ze śmiesznych rzeczy to zegary są na środku, białe z zielonym podświetleniem.
Według licznika przejechane ma 150k km. Malowany był dach i maska. Auto mało pali około 4.9 w cyklu mieszanym plus 100km po autostradzie z prędkością około 140-150km/h.
To właściwie tyle jeśli chodzi o ten samochód. Jeździ się nim trochę nijak w porównaniu do Almery, fotele chyba tez nie są aż tak wygodne, chociaż robią dobre pierwsze wrażenie. Zero kopa, chociaż po kilku przelotach po obrotomierzu jest jakby lepiej. W sumie to chyba bardziej podoba się żonie niż mi :)
Tak czy inaczej jest i przez przynajmniej dwa lata pewnie z nami zostanie.
Poniżej dwa zdjęcia (więcej nie udało się ogarnąć.

Dlaczego nie micra? W sumie to nie wiem, ale pewnie chodziło o to, że u nas w mieście jeździły tylko w szkołach jazdy. Dlaczego nie coś innego? Bo duże auto nie było nam tak potrzebne, chociaż myśleliśmy nad Primerą p12 jednak opinie nieco mnie odstraszyły, a budżet nie pozwalał na sensowny egzemplarz. To samo dotyczyło Mazdy 6.
W sumie to chyba dobrze, że wzięliśmy Lancię, bo mogła być Panda :P

Do tej pory w aucie zostały wymienione opony na zimowe (nowe Continentale) i czujnik ciśnienia doładowania/atmosferycznego, no i oczywiście olej i filtry, ale to raczej normalne :)

NissanManiak :)

Nr rejestacyjny: NZ rox
Model: Nissan

Ad@mus 
Moderator Grupy

Nr rejestracyjny: SMI
Model: p11.144
Wysłany: 2016-12-12, 16:08   

Fajne autko-żonka szczęśliwa zapewne :)
Z dieslami często tak jest, że ludzie jeżdżą nimi jak dieslem (stereotyp mulenia do 2tysi).

Miałem to samo jak kupiłem Fabie 1.9tdi 101ps. Na początku jakoś nijak, po pierwszej wymianie oleju połączonej z płukanką silnika i dodatkami czyszczącymi układ paliwowy i wtryski było już lepiej. Niestety silnik zagnojony bo 282tys zrobił na 5w30 castrola, wynieniany po 15tkm. Obecnie 5w40 zmieniany po 10tkm, i to już sporo daje jeśli chodzi o popuszczenie mechaniki.

Generalnie polecam wszelkiej maści płukacze i czyszczacze w turbo dieslach. Od paliwa po silnik wszystko zachemiować i naprawdę czuje się wtedy różnicę. Ostateczna wisienka na tort do jakiś wirus i można się cieszyć ;)

450zł-info w giełdzie i na PW

bombel 
Administrator
Skarbnik Stowarzyszenia

Model: IS300 SC
Wysłany: 2016-12-12, 17:49   

Miałem ten silnik w Astrze 3 i było mu cięzko. Tu lżejsza buda wiec powienien zasuwać :)

Bziuk 
Moderator Grupy
zBZI(U)Kowany

Nr rejestracyjny: KR69
Model: P11.144 Daily / N14 LB "dziadziuś"
Wysłany: 2016-12-13, 07:34   

Lancia od paru dobrych lat kojarzy mi się z gratami fiata lekko przekombinowanymi włożonymi w ładniejsze, a na pewno ciekawsze opakowanie :) Dziewczyna kumpla takim popitala i powiem szczerze, że urocze autko ;) Jakoś tak nie potrafie się na niego nie popatrzeć przechodząc obok :)

Ad@mus 
Moderator Grupy

Wysłany: 2016-12-13, 09:28   

Postaw obok Muwika i powiedz teraz: na które popatrzysz ? :)

Fogo 
stały bywalec

Wysłany: 2017-01-02, 13:53   

Ypsilon jest sympatyczny i faktycznie jest to fiat trochę ładniej zapakowany i trochę lepiej wykonany zwłaszcza przy wyższych wersjach wyposażenia.
Lancia jest nietypowa i pewnie gdybyśmy mieli trochę więcej grosza to zdecydowalibyśmy się na Deltę, bo ma bardzo ładną sylwetkę i robi wrażenie :)
Plusy są takie, że auto nie jest przesadnie przekombinowane i części są prawie o połowę tańsze niż to miało miejsce w przypadku Almery :)

edit:
kolejne kilometry za mną. Spalanie jest całkiem spoko bo w okolicach 4.2-4.5 litra na sto w cyklu mieszanym.
Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
- kiedy wymienić rozrząd, teoretycznie jeszcze długo nie muszę, ale w praktyce bywa różnie,
- nie wiem czy nie spierdziela mi płyn chłodniczy i czy nie ucieka do silnika... mam nadzieję, że się mylę, ale muszę obserwować ilość płynu i oleju silnikowego (mam wrażenie, że oleju jest jakby więcej niż przed nalaniem, ale może tylko mi się wydaje).

Jakieś rady jeszcze macie? Silnik pracuje raczej normalnie, spalanie też ok, pali bez problemu, więc nie wiem, czy po prostu jestem przeczulony, czy faktycznie coś jest nie tak.

Rysiu83 
fanatyk nissana

Model: Z19DTH
Wysłany: 2017-01-02, 18:17   

Auto ma DPF-a? jeśli przybywa oleju to może być znak że paliwo się do niego dostaje,stąd wyższy poziom - kwestia porządnego wypalania filtra - o ile jest.

Fogo 
stały bywalec

Wysłany: 2017-08-11, 12:29   

nie ma dpfu a tylko egr. Nie wiem, czy z tym olejem mi sie nie przywidzialo, bo przeciez nie tak latwo chyba rozwalic uszczelkę?

wczoraj po deszczu udało mi się ogarnąć całe dwa zdjęcia :D
tak obecnie wygląda nasza Lancia:

a od pewnego czasu jeździ z nami taki mały ziomek:

Niedawno wymieniłem w aucie egr na nowy. Koszt w sumie nie był porażający bo z robocizną wyrobiłem się poniżej 600zł.
Na liczniku stuknęło niedawno 167 tysięcy, czyli od zakupu przejechaliśmy już prawie 20 tysięcy zrobione tym małym autkiem.
Nie jest złe, ale czeka mnie trochę wymian pewnie w najbliższym czasie (hamulce przód i amortyzatory z tyłu, bo mi się nie podoba jak pracują)
Przy ostatnim 1000km na komputerze średnie spalanie wychodziło 3.4 litra na 100km, a rzeczywiste spalanie wyniosło około 4 litrów. Przy zatankowaniu do pełna weszło nicałe 41 litrów :)

majchrzok 
fanatyk nissana

Nr rejestracyjny: PWA
Model: 100 NX, Micra K10, Almerka N15
Wysłany: 2017-08-11, 12:54   

Spalanie marginalne,wręcz bym powiedział. Fajnie ze auto sie spisuje,bo rozne opinie slyszalem na temat tego silnika. Kolor auta pod kolor paznokci -bardzo ladny:)
http://nissanzone.pl/viewtopic.php?t=6859
http://schody-debowe.pl/index.html

NissanManiak :)

Nr rejestacyjny: NZ rox
Model: Nissan

Ad@mus 
Moderator Grupy

Wysłany: 2017-08-16, 09:16   

Mam dizla 1.5dci. Spalanie pokazuje 4-4.2l a realnie pod dystrybutorem wychodzi 5l. Z tym że nie mule i większość prędkości pozamiejscowych to 110-130kmh. Więc nei ma źle ;)

ps - foty mi nie banglają

Fogo 
stały bywalec

Wysłany: 2017-10-13, 09:37   

Auto jest z nami prawie rok ;)
Podsumowując co zrobiliśmy od tego czasu nieco się nazbierało ;)
Na dzień dobry wymiana oleju i filtrów plus padnięty czujnik podciśnienia.
Jakiś czas później wywalił egr i kolejna wymiana oleju i filtrów, okazało się później, że tylne hamulce się rozsypały i trzeba było wszystko wymienić.
Po kolejnych kilku tysiącach umarł akumulator (był od nowości, więc miał prawo).
Całkiem niedawno "wyszły" przednie klocki i przy okazji mechanik poinformował mnie, że tylne amory są troszkę zjechane i trzeba je wymienić, co nastąpiło wczoraj (wleciały KYB excel-g, bo ultra sr nie robią do tego modelu).
Niedługo, czyli na początku miesiąca czeka mnie wymiana oleju i filtrów.
18 tysięcy km strzeliło nawet nie wiem kiedy.
Jak widać nie takie fiaty straszne jak je malują. Poza rzeczami eksploatacyjnymi nic się nie działo poważnego.
No i kolejny raz sprawdza sie powiedzenie "jak dbasz tak masz".

Odpowiedz do tematu