Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Z50] obejma półosi koła prawego - jak wymienić?

Moderator: azorek

marba1977
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-07-30, 16:30
Lokalizacja: Lublin

[Z50] obejma półosi koła prawego - jak wymienić?

Post autor: marba1977 » 2017-08-05, 12:41

Witam, od 7 lipca mam Murano Z50 z 2005 USA na LPG. Zauważyłem że po tych upałach na nadkolu prawym przednim mam plamy smaru z półosi. Podobnoć to normalne i mam się nie martwić za bardzo. Guma przegubu półosi jest ok, ale postanowiłem wymienić obejmy na półosi żeby były szczelniejsze. (W gre wchodzi jeszcze wymiana uszczelniacza) I tu moje pytanie gdzie mogę znaleźć instruktarz takiej wymiany? Nie powinna być to wielka filozofia ale kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-08-06, 08:33

Przecież to czysta mechanika w najprostszej postaci. Rozpinasz sworzeń dolny, końcówkę drążka, odsuwasz goleń i wyciągasz półoś. Podstaw czyste naczynie, bo może wycieknie trochę oleju ze skrzyni , to potem go z powrotem wlejesz.Uszczelniacz wydłubujesz śrubokrętem, a nowy zabijasz kluczem nasadowym o odpowiedniej średnicy, nie zapomnij posmarować go po zewnątrz żeby lekko wszedł. Co do opasek na przegubach , to kup od razu nowe gumy, będzie w nich smar i opaski , z drugiej strony nie słyszałem żeby komuś puszczało smar z pod opaski...albo go kiedyś nakiprowali za dużo, albo guma ma już małe pęknięcia i siła odśrodkowa go wywala.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”