Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K12] Podgrzewane lusterka - dołożenie

Moderator: mimier

Poochini
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-03, 10:23
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

[K12] Podgrzewane lusterka - dołożenie

Post autor: Poochini » 2016-12-03, 10:29

Cześć.
Kupiliśmy Micre K12 z 2004r. Jestem mile zaskoczony tym autem. Przy zakupie postawiliśmy na stan auta i trafiliśmy wersje bez podgrzewanych lusterek. Są elektrycznie regulowane, ale niestety nie grzane.
Mam pytanie - czy jest szansa, że Nissan zostawił kable i wystarczy podmienić wkłady? Ew jak jest włączane grzanie lusterek - razem z ogrzewaniem tylnej szyby?
Instrukcji niestety nie mam. W jednym moim aucie grzanie lusterek jest włączane osobno, a w służbowym razem z tylną szybą.

Dzięki za pomoc
P

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-12-03, 14:14

Poochini, z tego co wiem, to jak w Nissanie lusterka były regulowane automatycznie to i od razu było ich podgrzewanie. Włącz ogrzewanie tylnej szyby i zobacz, czy lusterka zrobią się ciepłe :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Poochini
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-03, 10:23
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: Poochini » 2016-12-03, 16:45

Janusz, włączyłem grzanie tylnej szyby i niestety lusterka zimne jak dobra wódka :)
Zdjąłem wkład lusterka i niestety nie ma grzania i co najgorsze nie ma przewodów do podgrzewania :( Na wiosnę dołożę w takim razie instalacje + podgrzewane wkłady. Macie może schemat gdzie się wpiąć? Zakładam, że po przekaźniku i bezpieczniku ogrzewania tylnej szyby. Czy jakoś inaczej to zrobić?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-12-03, 17:04

Poochini, trzeba zobaczyć wiązkę, która idzie do drzwi. Może są w niej 2 wolne przewody, które są akurat do podgrzewanych lusterek. Wtedy wymiana wiązki drzwi i lusterek, oraz dołożenie bezpiecznika i może zadziała.

Zobacz, czy masz miejsce na bezpiecznik 10A od podgrzewanych lusterek i czy są wyprowadzone 2 piny.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-12-03, 17:46

Poochini pisze:Janusz, włączyłem grzanie tylnej szyby i niestety lusterka zimne jak dobra wódka :)
Zdjąłem wkład lusterka i niestety nie ma grzania i co najgorsze nie ma przewodów do podgrzewania :( Na wiosnę dołożę w takim razie instalacje + podgrzewane wkłady. Macie może schemat gdzie się wpiąć? Zakładam, że po przekaźniku i bezpieczniku ogrzewania tylnej szyby. Czy jakoś inaczej to zrobić?

Na wiosnę będą zupełnie nie potrzebne :-D . Na allegro masz maty po 10 pln, do tego zwykły przekaźnik, 3m kabla i sam to wykonasz, podpinasz pod ogrzewanie szyby, żadna filozofia i groszowe sprawy. jedyny minus, to że można potłuc szkła przy wyjmowaniu z ramki, trzeba je podgrzewać stopniowo opalarka, jak będziesz wybierał maty to też dobierz do kształtu lustra, bo maty nie przytniesz :-D


P.S Mi by się nie chciało.
ObrazekObrazekObrazek

Poochini
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-03, 10:23
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: Poochini » 2016-12-03, 19:55

Na wiosnę, żeby plastiki były miękkie :) Dobra, kupuje zaraz maty (chociaż znalazłem po 29pln/szt za nową). Najważniejsze - wiem już pod co się podpiąć.
Dzięki
P

marekmicra
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-10, 03:38
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: marekmicra » 2016-12-10, 03:47

Ja kupiłem lusterka / wkłady/ razem z mocowaniem .
Na allegro po 30 zł szt
Jak przeprowadzić przewody? Macie pomysła?
Chyba podepnę pod przekaźnik tylnej szyby o ile znajdę.

Poochini
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-03, 10:23
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: Poochini » 2016-12-10, 20:35

Najlepiej byłoby przez wiązkę w elastycznej osłonie w drzwiach. Przejdziesz od wnętrza, przez wiązke, pod tapicerką drzwi i do lusterek. Przy takim rozwiązaniu, zachowasz bezpieczeństwo kabli.

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-12-11, 21:57

Poochini, w sumie inaczej to bym nawet nie próbował przerzucać przewodów. :->
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Poochini
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-12-03, 10:23
Lokalizacja: Dąbrowa górnicza

Post autor: Poochini » 2016-12-12, 08:45

Jasne :)
Chociaż widziałem kiedyś na giełdzie samochód, gdzie kabel był puszczony pod maską samochodu i do lusterek :/

marekmicra
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-10, 03:38
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: marekmicra » 2017-01-21, 20:47

Radziłbym kupić wkłady lusterek od razu z matami i mocowaniem.
Zdejmujesz 2 boczki ,przeciągasz przewody do wiazki przy lewej nodze, małe lutowanko i hula jak tralala.

MPanek
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-09, 07:46
Lokalizacja: Kraków

K12 Ogrzewane lusterka - pytanie

Post autor: MPanek » 2017-04-09, 07:48

Hej, wszystko gdzie szukałem mówi o wymianie lusterek z manualnych na elektryczne. Moje są elektryczne lecz kable od lusterka idą 3. Dotarłem do wiazki elektrycznej od strony samochodu i doprowadzone do lusterek jest 5 kabli.
Podpowiedzcie, jakie kroki moge uczynic aby lusterka grzały. Nie chcę dokładać mat grzewczych - wolę kupić lusterka z piecioma pinami, co poza tym trzeba jeszcze zrobić?
Dzieki za pomoc!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”