Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[PRIMERA]Show must go on! BALERON GT

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2016-09-28, 09:47

Ad@mus, uważam tak samo dlatego pomimo przelotu postanowiłem zostać przy 55mm czyli niby przy seryjnej średnicy dla GTka chociaż jak szukałem na wielu aukcjach to do 2litorwek były też takie co miały 50mm a na łukach zwężenia do 45mm nawet. Ta rurę co wziąłem to specjalnie przed kupnem pomierzylem i spodobało mi się że na całej długości ma 55mm nawet na kolankch :-) . sam wydech z siebie jest cichy i polecam firmę RMMotors bo porządnie zrobione tłumiki a jeden powiększony środkowy z dwoma sercami dodatkowo wyciszajacymi daje radę i nie męczy w trasie.

[ Dodano: 2016-10-28, 14:20 ]
Dawno nic nie działo się w temacie więc tylko taki mały UP. Baleron jeździ dzielnie, spisuje się znakomicie żadnych awarii czy problemów.
Doszło parę zabawek mianowicie:
Kupiłem drugą przepływkę od GTka i zrobiłem sobie drugą wersję dolotu ze stożkiem simoty w airboxie i w sumie wyszło fajnie bo mam teraz dwa dolotu P&P na podmianki jak coś ;-) Prima odżyła trochę w od 6000rpm ;-).

Obrazek

Oraz bylemz wizyta u Bodka w Boca Motors i tam zrobiony został mod rozrządu bodek przy okazji wyprzedzil odrobinę zapłon ;> teraz ładnie to idzie :-D oraz zmieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów, uszczelkę w aparacie zapłonowym, uszczelniona i wyczyszczona została miska olejowa. Przy okazji zmiana oleju bo było już 5k km przejechane :-). Wybrałem 5W40 Millers EE longlife z Nanodrive :) .

Obrazek

A tu grzecznie stoi na parkingu i czeka na jutrzejszą trasę w Bieszczady do rodzinki ;-).

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-10-29, 08:06 przez michalinio22, łącznie zmieniany 1 raz.
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2016-10-28, 17:55

Nooo to proszę ja Ciebie aparat weź i z Bieszczad do kalendarza materiał przywieź, pora roku baśniowa.

Mody jak zwykle na plus, pozdrówka i najlepszego Michał :]

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2016-10-28, 18:09

Mówiłem wielokrotnie, że ta Simota to dobry bajer do SR-ek :)
Trzymam kciuka za kolejne mody.
yo!
rzy

ŁUKASZ21
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-03-01, 11:45
Lokalizacja: 21-400 ŁUKÓW

PRIMERA

Post autor: ŁUKASZ21 » 2016-10-28, 23:06

Napisałem ci coś na pw .

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2016-10-29, 08:19

LUKASZ21, odpisałem :-)
Foo, rz dzięki za miłe słowa ;-), Foo zobaczę może coś się uda skleić, ale ja niestety nie mam nic wspólnego z robieniem zdjec, jak znajdę scenerię która Mnie urzeknie i będzie dobre światło to walne fotki ;-)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-01-10, 23:24 ]
UP!
No dawno nic nie pisałem w temacie. Baleron dzielnie jeździ po Wawie i zdziwił już niejednego :-P . Z rzeczy, które się stały to >> zgubiłem jedną zaślepkę halogenu :cry: a były takie ładne malowane przez Foo!! ale od razu znalazłem na aukcji i kupiłem dwie w idealnym stanie więc na wiosne się założy znowu pomalowane na czarno bo pasuje mi ten motyw.
250km temu zmieniłem olej bo millers szybko się zabrudził i kontrolka się długo świeciła przy rozruchu, wpadł specol 5W40 i na razie nie moge nic złego o nim powiedzieć na razie jest jeszcze świeży więc zobaczymy później ale czuje, że silnik jeździł jakby lepiej na Millersie jednak jest o klasę wyżej(ale cenowo o 2-3 klasy).

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Mamy również nowy rok więc plany na 2017 są następujące:
-poli na główne gumy tylnej belki + reszta gum w tylnej belce
-na wiosne zrobić konkretny dolot i w sumie z modów to tyle bo silnik zbiera się ładnie może pojadę i go zhamuje
dalej to mody ogarniające ogólnie balerona do stanu, ,,nie ma się do czego przyczepić,,
czyli >> wymiana przewodów hamulcowych na miedziane
- sprawdzić na jakim poziomie zużycia na lato będą heble jeśli w bardzo średnim to wpada cały nowy zestaw na P+T
- odświeżenie lakieru na zderzakach i dokładkach i polerka całego lakieru :)
-wymiana światła stopu na tylnej szybie bo obudowa spękana, uszczelka puszcza i zbiera się tam wilgoć >> mam już ogarniętą lampę
-jeden wentylator na chłodnicy > słychać że łożysko dogorewa > na lato podmianka i też już jest i czeka ;)
- kupiłem nowe wnętrze od użytkownika Łukasz21 i na wiosne podmienię fotele(fotel kierowcy i tak pójdzie do gruntownej renowacji zapewne żeby był perfect stan :oops: )
- rozrząd zaczyna się odzywać coraz bardziej... więc zobaczymy zapewne na sezon letni będę musiał szukać części łańcuch+napinacz i prowadnice > czy ktoś wie jaki byłby koszt w ASO? miałby ktoś namiar na napinacz z drobnym zębem?

aaaa i może niedługo uda mi się mojego ojca przeciągnąć na jasną stronę mocy zdradzi niemieckie plewo :P i zakupi coś ze stajni Nissana :).

Pozdrawiam wszystkich
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Post autor: PrzeRuSco » 2017-01-11, 09:46

Up
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2017-01-11, 11:00

Piękne plany, ależ ma dobrze ten GT'tek u Ciebie :]

Jak czujesz, że motorownia chodzi gorzej na Specolu to ja bym w niego nie brnął dalej...

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-01-11, 11:41

Na wiosnę-lato wrócę do 5W50 lub 10W50 nawet na razie jest dobrze rozruch lepszy niż na Millersie. W przypadku tych mrozów naprawdę świetnie, kontrolka gasła od razu ;-).
Mi najbardziej zależy na ogarnięci u rozrządu porządnego nie chce robić tego na jakiś struclach...
A tak to Primerka klepie kilometry aż miło bez zajakniecia :mrgreen:
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2017-01-11, 12:55

Mam takie same odczucia jak Michalina :) Złego na temat tego oleju nie powiem ale mam pełną świadomość tego, że olej za 200zł+ renomowanej firmy będzie teoretycznie lepszy. Na 5w40 przelatałem 10tkm i było wporzo, po przebiegu 7tkm silnik ciachciał głowicą, ale to normalne, ze w tego typu układzie rozrządu nigdy ciszy totalnej nie będzie.
Natomiast jest ciszej i jakby stabilniej na 10w50 również tego samego producenta, więc musiał bym powiedzieć, że 5w40 to syf a 10w50 to malina? Nieeee, po prostu to inny olej.
Wychodzę z założenia, że lepiej przelatać 5-6tkm i wlac nowy olej niż przeciągnąć interwał do 15tkm olej millersa.
w50 ogółem prowduje lepszą kulturkę
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-01-11, 14:04

Olej jak olej. Millers jest dobry ale wydaje mi się, że SRy nie potrafią wykorzystać wszystkich super NANOtechnologii zawartych w nowych olejach z kategorii top of the top. Specol za tą cenę nie ma się co przyczepić ;) uratował mojego SRa od suchych rozruchów w te mrozy (pewnie każdy inny świeży olej też by to zrobił no ale ja taki mam teraz zalany i o nim mowa)
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Post autor: PrzeRuSco » 2017-01-11, 21:39

michalinio22 pisze: miałby ktoś namiar na napinacz z drobnym zębem?
Tu na pewno był z drobnym zębem.

Możesz też spróbować tu bo jest taniej ale musisz zadzwonic czy na pewno jest z dronym.
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-01-11, 23:12

PrzeRuSco pisze:
michalinio22 pisze: miałby ktoś namiar na napinacz z drobnym zębem?
Tu na pewno był z drobnym zębem.

Możesz też spróbować tu bo jest taniej ale musisz zadzwonic czy na pewno jest z dronym.
Dzięki! Rozumiem, że prowadnice i łańcuch do SR20DET ze sklepu z pierwszego linka też podpasują do DEH-a?
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Post autor: PrzeRuSco » 2017-01-12, 07:56

Tego to ja ci już nie potwierdzę
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-04-01, 21:47

Witam, dawno nie było żadnego UP-a więc tak:

Primera ciągle jeździ bezproblemowo ;-). Od ostatniej aktualizacji został zmieniony rozrząd na nowy na zamiennik dokuji(w porównaniu do inncych z allegro po wypakowaniu wyglądał o wiele lepiej niż inne a trzymałem w ręku co najmniej trzy różne zestawy ;-) ale za to na OEMowym napinaczu z drobnym zębem ;-). Tak wiec mam na oddanie/sprzedaz napinacz z tego zestawu. Zamienik na grubym zebie.

Obrazek

Wymienione zostały też wszystkie możliwe gumy w tylnej belce :-). Wpadła też nowa oliwa, z filtrem i korkiem magnetycznym. Nie sądziłem że takie mogą być efekty ale wybrałem topowa półkę tym razem i jestem wręcz przerażony tym jak silnik genialnie i soczyście chodzi :mrgreen: coś pięknego może uda mi się jutro nagrać film jak to chodzi i wrzucę link z filmem :-)

Obrazek


Pozdrawiam.
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

arczar
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2015-10-10, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arczar » 2017-04-01, 23:18

Wymieniłes tylko łańcuch i napinacz? Czy koła i ślizgi też? Sam o tym myślę, wiec pytam
Hobbysta Japanista

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-04-01, 23:24

Wymieniłem wszystkie koła(od razu mod rozrządu zrobiony) jeden ślizg, drugi był w dobrym stanie, łańcuch no i napinacz :-) ale powiem Ci że największą robotę zrobił napinacz bo reakcja na gaz jest bardzo dynamiczna i równo się wkręca na obroty :-) a potem dzieła dokończył olej, który po dzisiejszym konkretnym palowaniu nic sobie z tego nie robił :-) więcej informacji przekaże po większej ilości kilometrów.
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2017-04-02, 11:27

Sam olej silnika nie naprawi ;) Robote zrobił nowy rozrząd i jego mod ;) Olej utrzyma silnik w dobrej kondycji i ochroni przy pałowaniu.
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2017-04-02, 11:41

Dźwięk sprężysty i soczysty daje motor zajebis%$ :D

Brawo TY :]

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-04-02, 12:36

@Adamus uważam tak samo z enie naprawi ale na pewno ochroni właśnie i może nie naprawi ale zmiejszy ryzyko. :-) Na poprzednim rozrzadzie reż był mod więc chyba główna rolę odegrał napinacz :-). Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić filmik jak to lata :-)

Edit: dzięki Foo ;-)

[ Dodano: 2017-04-02, 21:17 ]
Ciężkie te P11-stki a moje 100kg nie pomaga :P ....

https://www.youtube.com/watch?v=YcRF_NkmKKQ

https://www.youtube.com/watch?v=oryYfw8OaRw
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2017-04-03, 10:20

No całkiem spoko :) Na youtube jest też total seria Baleronika to można porównac jak coś, tyle za tam kierowca i operator i bagaj szmelcu :D

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-04-03, 13:06

Porównywalem i jest lepiej od 60km/h w gore. Oraz elastyczność z 80 do 120 i wyżej o wiele lepsza :-).
To jest na tym dolocie Simoty a cała zimę przelatałem na seryjnym dolocie rozwierconym do 77mm, i nie wiem czy nie lepiej ciągnie na tym seryjnym dolocie. Muszę wyczyścić wkładkę K&N i porównać. Najlepiej by było to wystroić i wtedy na hamowni sprawdzić na którym dolocie lepiej jeździ ale to ma być nie jakaś maszyna do ,,klepania,, innych spod świateł, ma sprawiać mi przyjemność po prostu czasem gdy będę chciał wdepnac lub dojechać gdzieś dynamicznie :-).

Dalej w planach poprawić hamulec bo puchnie szybko ale to tylko przednia oś. Na tyle zmienię tylko klocki bo i tak tam zaciski do wymiany/regeneracji bo jeden nie zawsze odpuszcza do końca.
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2017-04-03, 18:05

Prawy zacisk miałeś założony nowy JParts, jak już coś to lewa strona tam bruździ, reszta wszystko nówki tam szło, no jakkolwiek, jak prawy klęknął za moich czasów to na lewego też już może być pora, no i tam pasuje dorwać oem blaszki bo jednej nie było i dorabiałem ze stali jaka znalazła się pod ręką, trochę rdzy i mogła zacząć ciężko "chodzić" w strzemieniu.

Heble w nissanie z tamtych lat to temat rzeka, tak na dobrą sprawę to pasowałoby co pół roku rozebrać minimum do tych klocków, oczyścić blaszki i prowadnice, przesmarować i złożyć.

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-05-05, 20:37

okej mały up ;) >> mam czas tylko w weekendy więc ostro Baleron dostaje po pupie w soboty wieczorem lub piątki. > podczas ,,ostrzejszej jazdy" urwał mi sie króciec z wodą i wywaliło płynu spro na szczęście przy stacji benzynowej więc zjazd czekamy aż ostygnie zakładamy króciec na ten kawałek plastiku co został zalewamy wodę i dojeżdżamy do domu. >w majówkę wymieniłem chłodnice bo oprócz króćca plastikowego sama chłodnica dostała ostro i się rozszczelniła.



Zmieniony również został tłumik na komorowy z kwasiaka od kolegi zielas87 za co bardzo dziękuje! i przepraszam, że nie ma filmiku porównawczego ale jest jeszcze czas bo tłumik nawet nie jest nawet dopalony :-o . Na dniach wpadnie nowa końcówka buzzera więc... foo wróciłem do tego co było od początku :-P no ale człowiek dorasta i uczy się na błędach :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

kilka słów o oliwie >> top of the top, praca jest jest naprawdę gładka i szybko osiąga temperaturę roboczą ale ten olej pokazuje swoje prawdziwe oblicze gdy obrotomierz non stop przy czerwonym polu ;-) polecam! chociaż cena masakryczna.

Pozdrawiam serdecznie!
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
KTR
fanatyk nissana
Posty: 695
Rejestracja: 2009-12-11, 13:12
Lokalizacja: lubelskie piaski

Post autor: KTR » 2017-05-05, 20:55

Ziom weź ten tłumik jakoś doprowadź do ładu spasuj.. dobrze spoleruj i daj sobie spokój z jakimiś końcówkami :roll: nie ma nic lepszego jak polerowany oem look 8-) :)
P10eGT->N14GTi 5d
OCTAVIA 1RS oem+

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-05-05, 21:35

Mam inne zdanie :) ja nie pasowałem tego... niestety lepiej się nie dało spasować na chwilę obecną ale sądzę, że nie jest źle. Jeśli miałby być pełny Oem look to musiałby być komin w dół :P. Najfajniejszy byłby taki > http://www.ebay.com/itm/Nissan-Primera- ... Mz&vxp=mtr

Podwozie samochodu widzi tylko podłoże i mechanik od czasu do czasu :) zamontuje ładną końcówkę, która jest widoczna. Blacha wydechu nie musi być spolerowana... bez przesady ;-) .
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

Awatar użytkownika
KTR
fanatyk nissana
Posty: 695
Rejestracja: 2009-12-11, 13:12
Lokalizacja: lubelskie piaski

Post autor: KTR » 2017-05-05, 23:26

A ja dalej przystaje przy swoim :P oem miałem na myśli prostą fife, tak jak to wygląda we wszelakiej maści hundach, ale każdy robi jak chce ;-)
michalinio22 pisze: Blacha wydechu nie musi być spolerowana... bez przesady ;-) .

ale może :mrgreen:
P10eGT->N14GTi 5d
OCTAVIA 1RS oem+

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8402
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2017-05-06, 00:01

KTR, a może takie coś jak ja mam :]

Obrazek
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
KTR
fanatyk nissana
Posty: 695
Rejestracja: 2009-12-11, 13:12
Lokalizacja: lubelskie piaski

Post autor: KTR » 2017-05-06, 07:21

O właśnie o takie coś mi się rozchodzi ;-)
P10eGT->N14GTi 5d
OCTAVIA 1RS oem+

michalinio22
stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 2014-08-09, 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michalinio22 » 2017-05-06, 08:50

Będzie to poprawione przy montażu końcówki, lepiej się spasuje obiecuję :-). Kolega Janusz też ma ścięta widze ;-).

[ Dodano: 2017-05-20, 17:51 ]
Nakładka dospawana i lepiej spasowana.

Obrazek

Obrazek


Dźwięk jest naprawdę fajny szczególnie z nowym dolotem :-> . Wróciłem ostatnio do seryjnej puchy z rozwierconym wlotem i K&N w środku ale ponieważ lubię grzebać to mając wczoraj czas wyczyściłem filtr simoty z Airboxa i zacząłem główkować jak by tutaj to poprawić. Od razu sprawdziłem jak ten ,,airbox,, z carbonu izoluje temperatury i.... ch&^%a nic nie izoluje pucha się nagrzewa i temperatura w środku rośnie i filtr wręcz wciąga podgrzane powietrze więc pomyślałem, że wykorzystam panel odbijający ciepło który montuje się za grzejnikami w domach. Efekt? W teście polegającym na ogrzewaniu powierzchni puszki suszarką temp pozostawała taka sama ścianki nadal chłodne, 100% izolacja. SUKCES!! więc poleciałem dalej i owinąłem część rury dolotowej wraz z przepływką i rurę CAI któej odcinek jest w komorze silnika. Aha i z jednej strony nie pozostawiłem otwartą puszkę bo ten wlot 77mm ograniczał dostęp powietrza dla stożka co było bezsensem przy tym filtrze. Po dzisiejszym testach w 30C po jeździe po Wawie nie było czuć żeby się mulił i nie chciał jechać czyli musi działać. Lepiej na obroty wchodzi no i dźwięk jest naprawdę konkretny :) . MOD na duży +++.

Obrazek
Obrazek


Poza tym chciałem poprawić hebel i myślałem czy to by nie serwo zmieniać, pompa itp. ale ogólnie Nissan bardzo dobrze hamował tylko po paru mocnych dohamowaniach tarcze i klocki puchły oporowo więc uznałem że pójdziemy po najprostszej linii oporu i założę konkretny set klocki+tarcze na przód. Tarcze bozarto+ klocki Mintexa które mają dobre opinie wśród moich znajomych + sam byłem świadkiem jak na torze po ostrym katowaniu klocki po prostu się paliły ale nadal kleiły jak szalone. Zobaczymy jak to będzie w tym przypadku. Niech się dotrą tylko :evil: . Zakupiłem też standardowo nowe blaszki, zmieniłem smar w prowadnicach jarzma oraz nakleiłem na klocki gumy antywibracyjne od firmy EBC zobaczymy jak się będzie sprawować ot taka ciekawostka ;). Wszystko wyczyszczone i przesmarowane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jakoś w późniejszym czasie zajmę się tyłem. Tam wpadną tylko nowe klocki Ferodo+ ori linki recznego w świetnym stanie. I zaciski muszę dokładnie przejrzeć...
Pozdrawiam
SR20DE screaming> I'm Burning Up For You!
Zobacz balerona z bliska> http://www.fotosik.pl/u/michalinio2293p ... 7?noMobile

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2017-05-20, 17:17

No i fajnie :)

Ile to już, hmm rok, dwa, trzy - śmiało możesz płyn hamulcowy zmienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”