Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Murano Z50 zerwany łańcuch CVT

Moderator: azorek

milanoss89
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-05, 11:59
Lokalizacja: Kalisz

Murano Z50 zerwany łańcuch CVT

Post autor: milanoss89 » 2017-02-05, 12:18

Witam.

Przeszukałem forum ale nie znalazłem odp. na moje pytanie. Od 1,5 roku jestem posiadaczem amerykańskiej wersji Murano 2004. Samochód nie był bity (mam zdjęcia potwierdzające). Rok temu samochód dał mi popalić. Problem był taki że gdy dodawało się gazu to obroty wzrastały a samochód nie chciał jechać. Od poprzedniego właściciela wiedziałem że samochód nigdy nie miał problemów z CVT. Dałem go do mechanika automatycznych skrzyń. Werdykt: wytarty łańcuch CVT. Naprawa około 5 tyś. :-|

Teraz historia z poprzedniego miesiąca. Jedziemy w góry i po przejechaniu 20 km samochód przestaje jechać. Obroty wzrastają a samochód stoi w miejscu. Na lawecie pojechał do tego samego mechanika. Okazało się że łańcuch CVT po przejechaniu 10tyś km od ostatniej naprawy rozerwał się. Mechanik mówi że to wada fabryczna tego łańcucha. Z tego co wiem to łańcuchy same z siebie tak sobie nie pękają. Czy jest możliwość, żę skrzynia została źle poskładana? Czy ktoś miał już taką sytuację?

Pozdrawiam

KKrzysztof
wiem o czym pisze
Posty: 81
Rejestracja: 2015-11-01, 15:52
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: KKrzysztof » 2017-04-01, 13:56

chyba, że nowa część miała wadę fabryczną, ogólnie słyszałem, że te stożki i łańcuchy kosztują około 4500 pln a TY zapłaciłem 5 tyś za całość to ogólnie dziwnie tanio.
Moja przygoda z Murano i cudowne ozdrowienie CVT
viewtopic.php?f=12&t=23622&p=444558#p444558

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-04-01, 15:01

A był zmieniony olej w skrzyni po całej naprawie? Co było wlane do skrzyni? Oemowy olej czy coś innego?
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”