Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A34] Brak trzeciego biegu. Skrzynia automatyczna

Moderator: janusz

Dorian
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 16:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

[A34] Brak trzeciego biegu. Skrzynia automatyczna

Post autor: Dorian » 2017-01-19, 20:35

No to długo nie nacieszylem się autem.
W automacie zniknął mi trzeci bieg. Zamiast niego jest luz. Na wyświetlaczu pokazuje niby wbitą trójkę, ale nic się nie dzieję.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Dodam tylko że usterka nastąpiła bez żadnych symptomów zwiastujacych koniec skrzyni.
Po przeciagnieciu dwójki na tip tronicu, mogę przerzucić na czwórkę a potem nawet i piątkę i auto jedzie. Ale trójka pusta.
Warsztat z opisu przez telefon powiedział że koszt naprawy może wynosić od 1500 do 5tys... Czyli jestem załamany.
Ktoś coś może słyszał o takiej przypadłości? 😭

wkryntek
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-10, 23:42
Lokalizacja: poznan

Post autor: wkryntek » 2017-01-31, 22:00

Powiem ci tak każdy zasrany fachowiec skasuje cie na maksa a tak naprawdę nie jest to drogie jeśli się nie mylę w a34 jest skrzynia a5510n czy jakoś tak komplet elektrozaworów to koszt kole tysiąca złotych plus wyjecie wymycie całej skrzyni i poskładanie do kupy.Mowie tak dlatego ze z kolego w jego bmw 7 z 2005 roku wyciągnęliśmy wyczyszczona mechatronika tak na cacy poskładane nawet bez żadnej adaptacji i chodzi jak zloto następnego dnia trasa poznań berlin i spowrotem do dziś chodzi .A pan w serwisie z góry założył 5 tys.Wiadomo olej trzeba wymieniać w automacie ci co mówią ze nie trzeba to im zawdzięczasz brak 3 biegu.Ja mam maxi z 2006 roku i śmiga jak ta lala olej wymieniony raz teraz będzie drugi raz wymieniany. Pzdr

Dorian
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 16:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Dorian » 2017-02-07, 20:06

Dzięki za odzew. Tak się zniechęciłem tym tematem, bo fachowców właściwie wcale, albo tacy "janusze", że sam od nich uciekam... że auto wystawiłem na sprzedaż za pół darmo, byle się problemu pozbyć.

Rozumiem że sama płukanka plus nowy olej raczej nic tutaj nie pomoże?

wkryntek
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-10, 23:42
Lokalizacja: poznan

Post autor: wkryntek » 2017-02-23, 19:26

jEZELI SKRZYNIA MA BYC KAPUT TO NIC NIE SZKODZI WYCIAGNAC Z AUTA WYCZYSCIC ELEKTROZAWORY ITD POSKLADAC ZAMONTOWAC OLEJEM TYLKO ORYGINALNYM NA MIARCE MASZ JAKIM POWIENIENES ZALAC JA MAM NISSAN MATIC k I TAKIM ZALALEM I SMIGAM JAK STRZALA WIERNE AUTKO PONAD TRZY LATA JEZDZE I NIC SIE NIE DZIEJE A POPATRZ NA KONKURENCEJ W POSTACI AUDI BMW CZY MERCEDES LUDZIE W AUKCJACH PISZA ZE PO SERWISIE WSADZILEM 7TYS ABSURD JA W MOJA TO LACZNIE Z GAZEM PIONAD 3500ZL NIE WLOZYLEM WIEC WARTO DAC JEJ DRUGIE ZYCIE.pzdrA

[ Dodano: 2017-02-23, 19:28 ]
DODAM JESZCZE ZE Z TEGO CO SIĘ ORIENTUJE TO KOMPLET ELEKTROZAWORÓW DO TEJ SKRZYNI NIE PRZEKRACZA 800ZL.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”