Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[A32] Migająca kontrolka o/d po przekręceniu kluczyka.

Moderator: janusz

zaba113
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-31, 16:53
Lokalizacja: Brzeg

[A32] Migająca kontrolka o/d po przekręceniu kluczyka.

Post autor: zaba113 » 2017-02-11, 11:57

Witam wszystkich.

Miał ktoś może problem z migającą kontrolką overdrive po przekręceniu kluczyka? U mnie miga 16 razy. Auto w zasadzie jeździ ok. ze dwa razy zdarzyło mi się tej zimy że rano nie przełączała w ogóle biegów jechała prawdopodobnie na 3 biegu - po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu biegi już zmieniała. Odkąd miga mi ten o/d biegi zmienia bez problemu.
Ostatnio wymieniałem zegary na inne ( w moich przestał działać prędkościomierz) - może to miało jakiś wpływ.
Maxima 3.0 automat USA rocznik 94.

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2017-02-11, 15:01

Zdarzają się takie problemy. Warto podpiąć kompa i zobaczyć jaki błąd wyświetli. W takim wypadku miałem ze wywalalo błąd solenoidow w skrzyni. W moich przypadkach był jedynie problem z przejściem sygnału przez kostkę to duża przy skrzyni ale u Ciebie juz może być coś z samymi solenoidami.
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

zaba113
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-08-31, 16:53
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: zaba113 » 2017-02-20, 10:18

Dzięki za podpowiedź. Na razie wszystkie objawy ustały, ale na wiosnę sprawdzę tę kostkę przy skrzyni. Być może po 23 latach trzeba by było przeczyścić styki :) W którym mniej więcej miejscu jest ta kostka?

[ Dodano: 2017-04-03, 11:30 ]
Wszystkie objawy zniknęły po wymianie zegarów na inne używane. Prędkość też wskazuje ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”