Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Konserwacja podwozia

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2011-05-12, 10:39

Tak myślę, że cały ten wątek to reklama środków konserwujących. :mrgreen:

khamul
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-12-20, 06:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: khamul » 2011-06-05, 19:21

Witam,

nie znalazłem innego bardziej pasującego wątku, a nowy temat byłby chyba wprowadzenien zamieszanian więc napiszę tu:))

Sprawa jest krótka i prosta (ew. szczegóły potem, teraz to bezcelowe): mój znajomy się "wykruszył a warsztatom/firmom...nie ufam. Szukam kogoś kto podjął by się przeprowadzenia konkretnego zabiegu konserwacji podwozia w Maximie. Poznań i okolice.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-05, 20:21 ]
Witam,

nie znalazłem innego bardziej pasującego wątku, a nowy temat byłby chyba wprowadzenien zamieszanian więc napiszę tu:))

Sprawa jest krótka i prosta (ew. szczegóły potem, teraz to bezcelowe): mój znajomy się "wykruszył a warsztatom/firmom...nie ufam. Szukam kogoś kto podjął by się przeprowadzenia konkretnego zabiegu konserwacji podwozia w Maximie. Poznań i okolice.

Pozdrawiam

dualowiec1111
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2010-02-09, 20:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dualowiec1111 » 2011-06-05, 22:36

Chłopie nikt lepiej nie zrobi Ci tej konserwacji jak Ty sam. Kup sobie .
1. szwajcarski podkład epoksydowy Brunox - najlepszy , lub nasz cortanin F 400 ml
2. podkład antykorozyjny Śnieżka UREKOR S 2 Litry
3. konserwacje bitumiczne ( np. bitex, baranek czy coś w tym stylu). 5 Litrów

Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie i zerwanie luźnej warstwy konserwacji z podwozia, dajesz Brunoxa pędzelkiem - 2 warstwy i czekasz parę godzin do pełnego wyschnięcia. Póxniej Śnieżka - przy +25 celsjusz schnie bardzo szybko 3-4 warstwy , i na koniec warstwa bitumiczna ( nie żałować 2-3 mm grubości , najwydajniej pod kompresor z pistoletem do mas ). Tyle.

Ja u siebie tak robiłem i wszystko jest ok. powodzenia
Nissan, Opel, Vw, Bmw, Peugeot .... jeden pies, wszystko ma 4 koła i jeździ.

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-06-06, 08:38

dualowiec1111 pisze:Chłopie nikt lepiej nie zrobi Ci tej konserwacji jak Ty sam. Kup sobie .
1. szwajcarski podkład epoksydowy Brunox - najlepszy , lub nasz cortanin F 400 ml
2. podkład antykorozyjny Śnieżka UREKOR S 2 Litry
3. konserwacje bitumiczne ( np. bitex, baranek czy coś w tym stylu). 5 Litrów

Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie i zerwanie luźnej warstwy konserwacji z podwozia, dajesz Brunoxa pędzelkiem - 2 warstwy i czekasz parę godzin do pełnego wyschnięcia. Póxniej Śnieżka - przy +25 celsjusz schnie bardzo szybko 3-4 warstwy , i na koniec warstwa bitumiczna ( nie żałować 2-3 mm grubości , najwydajniej pod kompresor z pistoletem do mas ). Tyle.

Ja u siebie tak robiłem i wszystko jest ok. powodzenia
ile czasu już minęło odkąd zrobiłeś swoje zabezpieczenie?

dualowiec1111
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2010-02-09, 20:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dualowiec1111 » 2011-06-06, 09:01

Jakieś 2 miesiące temu.
Nissan, Opel, Vw, Bmw, Peugeot .... jeden pies, wszystko ma 4 koła i jeździ.

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-06-06, 09:19

dualowiec1111 pisze:Jakieś 2 miesiące temu.
Ciekawe jak będzie za np dwa lata :)

Ja bym polecał konserwację zrobić tak:

- myjemy podwozie, zdzieramy stare warstwy zabezpieczenia i rdzę
- natryskujemy na całość dobry dwukomponentowy wash primer.
- na to dajemy podkład akrylowy
- jako kolejną warstwę najlepiej dać natryskową masę polimerową. To dość drogi środek, ale do podwozia jest idealny. Po związaniu ma konsystencję gumy i jest to najbardziej zbliżone do zabezpieczenia fabrycznego.

Brunoxa nie polecam podobnie jak cortanin F - to są bardzo słabe środki, przereklamowane a efekty są mierne.
Bitex po zastygnięciu robi się twardy - z czasem zacznie się wykruszać, a pod niego wchodzić woda, no a dalej to wiadomo...

khamul
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-12-20, 06:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: khamul » 2011-06-06, 19:33

Wszystko ładnie i pięknie i dzięki za rady ale...podejrzewam, że potrzebny jest kanał-nie mam dostępu. Jaki sprzęt "dozujący" byłby niezbędny, jakieś pistolety czy cos? I ostatnie: z tego co słyszałem, to nie jest takie hop zajęcie, są pewne elementy które się omija-nie wolno ich zabezpieczać itp., prawda li to?

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-06-07, 08:01

khamul pisze:Wszystko ładnie i pięknie i dzięki za rady ale...podejrzewam, że potrzebny jest kanał-nie mam dostępu. Jaki sprzęt "dozujący" byłby niezbędny, jakieś pistolety czy cos? I ostatnie: z tego co słyszałem, to nie jest takie hop zajęcie, są pewne elementy które się omija-nie wolno ich zabezpieczać itp., prawda li to?
No kanał by się przydał, a nawet jest w sumie niezbędny.
Możesz kombinować z kobyłkami i leżeć pod autem, ale raz, że muszą być dobre kobyłki, a dwa że to i tak będzie niewygodnie.

Pistolet i kompresor by się przydał - choćby do położenia gruntów i podkładów. Później do końcowych mas już nie trzeba i można to dać z pędzla, choć można i pistoletem ale potrzebny jest specjalny i kosztuje sporo.

Elementy których nie chcesz zabezpieczyć zaklej sobie papierem - wiadomo - wydechu nie maluj :P

Awatar użytkownika
kubek
aktywny forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2009-12-09, 15:10
Lokalizacja: lublin

Post autor: kubek » 2011-06-07, 09:35

pistolet do konserwacji podwozia i zarazem profili zamkniętych to wydatek ok 35 zł problem leży bardziej po stronie kompresora
If you want to PLAY, you got to PAY
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-06-07, 09:38

kubek pisze:pistolet do konserwacji podwozia i zarazem profili zamkniętych to wydatek ok 35 zł problem leży bardziej po stronie kompresora
Mi chodziło o taki pistolet jak mają tu pokazane:
http://www.app.com.pl/products/?prid=492

Tam mają też tą masę polimerową o której pisałem powyżej.

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-06-07, 14:31

Piotrek_S pisze:kubek napisał/a:
pistolet do konserwacji podwozia i zarazem profili zamkniętych to wydatek ok 35 zł problem leży bardziej po stronie kompresora


Mi chodziło o taki pistolet jak mają tu pokazane:
http://www.app.com.pl/products/?prid=492
Pistolet to nawet jeszcze mniejszy wydatek , bo niecałe 20 zł :)
http://www.tradetec.pl/product_info.php ... bdd093130c

Po co iść w koszta, skoro będziemy (przynajmniej ja) wykorzystywać go amatorsko. A ten pokazany z linku mam u siebie, wykorzystałem go ok 5 razy przez ostatnie 3 lata i naprawdę daje radę. W zestawie jest rurka do profili zamkniętych.

Brunox odradzam tylko ze względu na kosmiczną cenę... :/ Poza tym jest ok.

Ja stosuję preparaty BOLL`a. Są tanie i wg mnie ok. Wytrzymują spokojnie jedną zimę, potem tylko wystarczą poprawki. Lub co dwa alta ale już bardziej kompleksowo. BOLL jest po nałożeniu taki gumowaty więc nie kruszy się za bardzo po odbiciu kamienia.
Ale tak ja wspomniałem, nie jest wieczny i trzeba robić poprawki. Dzięki temu u mnie spód auta jest w stanie bdb. Gorzej z progami ale i tak w porównaniu z innymi japońcami, które widziałem jest dobrze dzięki właśnie konserwacji.
Tutaj nie ma co się spieszyć i robić po łebkach, bo wyjdzie to szybciej niż nam się wydaje :)

Awatar użytkownika
Ralfberecik
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-07, 10:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ralfberecik » 2012-01-09, 07:35

Ja ponad rok temu użyłem do progów i drzwi Fluid Film (i do jeszcze innych profili typu klapa tylna, maska). Z kolei podwozie trysnąłem srebrnym Perma filmem i jest gucio. Póki co jestem zadowolony, no i ładnie mi się świeci :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
walti
nowy na forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-14, 10:34
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: walti » 2012-04-20, 09:27

No tak super gucio to chyba nie jest, bo na twoim zdjęciu widać rudą wyłażącą na zgrzewie (spawie) prawo skos od sprężyny.... :lol:

[ Dodano: 2012-04-20, 11:33 ]
Jako odrdzewiaczy nie polecam Brunoxa - zawsze wyłazila mi spod niego ruda, a ponadto dlugo schnie.
Do tej pory najlepszym preparatem, ktory używalem był NIGRIN (dostępny w OBI
i PRAKTIKERZE, generalnie firma ta robi 2 rodzaje: pierwszy jest w kolorze mlecznokawowym i kosztuje ok. 30 PLN, a drugi bezbarwny i kosztuje ok. 10 PLN). Niczego sobie jest też Noxudol, ale nie tworzy on podkładu pod farbe i trzeba go zmywać.
Ciszę się, jeśli moja odpowiedź okazała się pomocna przy rozwiązaniu Twojego problemu...

Awatar użytkownika
kaktus2907
wiem o czym pisze
Posty: 67
Rejestracja: 2011-11-13, 22:00
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kaktus2907 » 2012-04-22, 22:16

a ja mam takie pytanie wstepne jak umyc podwozie ? moze troszke glupie no ale jak dokladnie... ?

jechac na myjnie, zaplacic za mycie podwozia czy tez samemu w sprayu miec wode (nie mam dostepu do karchera) i psikac i traktowac szczota? :roll:

a i jeszcze jedno ...
niestety w n15 mam zaatakowana juz podloge :( pewnie jest tam dziura bo sie leje... wiec oczyszczenie nic nie da i jedyne wyjscie to wspawac kawalek blachy ?

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2012-04-23, 09:47

kaktus2907, jak masz dziurę to tylko łatanie, mycie wiele nie pomoże ;)
Mycie podwozia w automatycznych myjkach ma taką samą skutecznośc jak wjazd w kałużę, przy czym w kałużę wjeżdzasz za darmo i jak jest na czystym asfalcie to możesz to powtarzać wiele razy i wtedy to jest lepsze niż myjnia :)
Ew. podjedź na myjkę samoobsługową, padnij na glebę i lej wodą gdzie się da.
O ile błoto można w kałuży spłukac to sa miejsca gdzie bez myjki się nie obejdzie i tam trzeba sobie jakoś radzić. Wąż, kran, polewaczka ogrodowa z regulacją strumienia i jakoś sie wypłucze syf z zakamarków.

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-04-23, 09:55

agaj666 pisze:Mycie podwozia w automatycznych myjkach ma taką samą skutecznośc jak wjazd w kałużę, przy czym w kałużę wjeżdzasz za darmo i jak jest na czystym asfalcie to możesz to powtarzać wiele razy i wtedy to jest lepsze niż myjnia :)
Yyyy to oczywiście był żart, prawda ?? :)

Ja mam dostęp do Karchera, ale i tak podjechałem na myjnię, gdzie auto podnieśli na podnośniku i DOKŁADNIE każdy zakamarek umyli pod ciśnieniem. Inaczej zostanie Ci sporo syfu w zakamarkach, a środek konserwujący na tak nieoczyszczoną powierzchnię nie będzie się po prostu trzymał i szybko odpadnie.

Potem oczyszczenie zaatakowanych miejsc i zabezpieczenie środkiem antykorozyjnym, a na koniec na wszystko konserwacja :)

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2012-04-23, 10:08

maniek_NKP, wbrew pozorom niekoniecznie o ile porównamy tzw. mycie podwozia w myjkach automatycznych z wjazdem w czystą kałużę. Czystą, na asfalcie, a nie blotnistą maź. Na myjkach toto co oni nazywają myciem podwozia to krótki przelot sikawki, która coś tam namoczy, a kałuża to kałuża :)
No i nie ma to jak świeża deszczówka :)

Awatar użytkownika
gogen
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-27, 02:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: gogen » 2012-11-28, 18:17

Piotrek_S pisze:No kanał by się przydał, a nawet jest w sumie niezbędny.
Możesz kombinować z kobyłkami i leżeć pod autem, ale raz, że muszą być dobre kobyłki, a dwa że to i tak będzie niewygodnie.

Pistolet i kompresor by się przydał - choćby do położenia gruntów i podkładów. Później do końcowych mas już nie trzeba i można to dać z pędzla, choć można i pistoletem ale potrzebny jest specjalny i kosztuje sporo.

Elementy których nie chcesz zabezpieczyć zaklej sobie papierem - wiadomo - wydechu nie maluj :P
No i właśnie dlatego ja zdecydowałem się na konserwację podwozia w serwisie (to mam zrobione). Wychodzę z założenia, że jak się ktoś nie zna i nie ma odpowiedniego sprzętu, to lepiej niech się za takie rzeczy nie bierze :P

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-04, 14:56

Jestem świeżo po konserwie podwozia. Powiem szczerze, że te konserwację położyłem , bo ..... położyłem - już miałem kanał i kompresor. W sumie to była tylko taka lekka poprawka po ostatniej (jakieś 3-4 lata temu) stara trzymała się bardzo dobrze jak na taki okres. Dlatego szczerze polecam ten zabieg jak ktoś chce dłużej użytkować swoje auto. Mi już leci 7 rok i zamierzam spokojnie drugie tyle wykręcić :P
Używałem BOLLa. Zostały mi jeszcze progi i wnęki, ale to już z poziomu zerowego (nie z kanału) będę robił.

Awatar użytkownika
Ralfberecik
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-07, 10:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ralfberecik » 2016-09-08, 08:49

Do przemyśleń przy wyborze środków do ochrony przed korozją,
ciąg dalszy, a właściwie rozstrzygnięcie testu środków do konserwacji przestrzeni zamkniętych.
http://www.oldtimer-markt.de/rostschutztest
W części 3 wracają do zakonserwowanych w 2009 roku próbek i opisują swoje spostrzeżenia.
Ostatecznie po 4 latach pierwsza 10 wygląda tak:

1 TimeMax
2 Mike Sanders
3 UBF 2000
4 Siegafett
5 Fluid Film Liquid A/ Liquid AR
6 Dinitrol/Dinol
7 Holts
8 Berner
9 Technolit
10 Prosol

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2016-09-08, 09:38

Ralfberecik, fajny test, dzięki za namiar :)
Obrazek

Ekuraf
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-13, 08:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ekuraf » 2017-02-13, 08:16

Ja tam wolę oddać sprawdzonemu specjaliście niż samemu kombinować :) Jak dla mnie to jest lepsze rozwiązanie.
_____________
bezpieczny bus wynajem poznań
Za spam dziękujemy.
Ostatnio zmieniony 2017-02-13, 12:40 przez Ekuraf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-02-13, 09:03

Ekuraf, malo który specjalista zrobi to tak dokladne jak właściciel auta. Dla specjalisty liczy sie sztuka, nie dokładność roboty.

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2017-02-13, 09:19

Prawda jest taka, że jak zrobi to porządnie to weźmie kupe kasy, nikt za darmo robić nie będzie. A jak zrobi tanio to np nie wyczyści dokładnie i na jakieś tam naloty rdzy nałoży konserwacje i wtedy rdza będzie swoje robić w ukryciu.

Awatar użytkownika
jswistow
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 12:58
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jswistow » 2017-02-13, 12:27

ja za konserwacje płaciłem 700 zeta jakieś 6 lat temu
co było robione :
pościągane zderzaki, błotniki przód (jeden wymieniony bo na starym zadomowiła się ruda, auto solidnie umyte od spodu, tzn. było przewracane na takiej kołysce na boki, później 2-3 dni schnięcia,( to był lipiec)
kolejny etap to czyszczenie spodu, nadkoli itp,( też na kołysce,idealny dostęp) kolejne 2-3 dni minęło, następnie podkład
(jakiś okrtętowy), schniecie i konserwacja (valvoline)
progi i profile również Valvoline
czas jakie auto spędziło na spa to ok 10 dni, tyle trwało przygotowanie i konserwacja
robił mi to znajomy mechanik (konserwacje robi tylko w okresie letnim, jak mówi tylko wtedy jest pewność że wszelkie profile i zakamarki będą suche, nie ma wilgoci)
efekt jest taki że póki co nadal wygląda to wszystko przyzwoicie
komuś kto by mi zaproponował konserwacje za 200-300 zeta i auto następnego dnia do odbioru z góry bym podziękował
widziałem ile pracy włożone było w moją nyskę

gracjan
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-01-08, 18:17
Lokalizacja: polska

Post autor: gracjan » 2017-03-21, 06:54

Gdyby cena była podobna lub lekko większa to też być może bym się zdecydował na coś takiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”