Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Micra] K11 Mikusia

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Weronique
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-11-11, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

[ Micra] K11 Mikusia

Post autor: Weronique » 2016-05-09, 22:20

Witam Was z nowym moim autkiem :)
Auto zakupione w styczniu 2016 roku, po tym jak w poprzednie moje auto (N15 wisienka) ktoś postanowił się zagapić, wjechać w tył i almera kończyła się na tylnej kanapie.

Obrazek

Szukałam kolejnej almerki, ale padło tym razem na mniejszą siostrę - Micrę. Samochodzik cały, każdy element w fabrycznym kolorze zielonym (czyli teoretycznie nie bita), szyby korby, zielone zegary z obrotomierzem, fotele w ładnym zielonym paćkatym welurze, bez klimy, "lekko" zardzewiała od spodu. Sprowadzona do Polski z Grecji w 2008 roku, czyli już wiadomo, że braki w podłodze, progach i błotnikach, spowodowane były powodzią w Grecji...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fakty:
MODEL: 1996 Micra K11 3-door

SILNIK: 1.0 s

MOC: 70 KM

UKŁAD DOLOTOWY: seria

UKŁAD WYDECHOWY: seria z lekko dziurawym ostatnim tłumikiem :)

ELEKTRONIKA: seria

ZAWIESZENIE: seria, nowe

UKŁAD HAMULCOWY: seria

BODY-KIT: lotka na klapie

OŚWIETLENIE: seria, przednie kierunki w lampach oklejone na pomarańczowo

ŚRODEK: seria,

CAR AUDIO: w boczkach przednich Clarion 16,5cm, w słupkach przednich syczki Clarion, jednostka sterująca Pioneer mp3 z usb.

Cóż, skoro już kupione, to remontujemy i jeździmy :) Mikusię, bo tak ma na imię, zabrał chłopak Maciek (Negra) na warsztat. Rozebrał do imentu i wyszło jak widać na zdjęciach poniżej... niby tylko progi i reperaturki, ale potem to już poszło po całości... (przepraszam za ilość zdjęć, ale nie da się inaczej).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Do wymiany poszła cała podłoga bez tunelu środkowego, podciągi, progi wewnętrzne i zewnętrzne, a nawet podłużnice, które zostały wykonane tym razem z blachy 2mm grubości pochodzącej z nowych podłużnic Forda Transita :) Czyli teraz pierwsze co odpadnie - to dach - za 10 lat :) Zamówiona nowa tylna klapa, prosto z alledrogo, wraz ze spoilerkiem dachowym. Poprzednią klapę schrupała ruda, do tego stopnia, że oświetlenie tablicy rejestracyjnej, trzymało się na śrubach meblowych i nic to nie dało :) Do tego doszły reperaturki tylnych nadkoli wewnętrzne i zewnętrzne, tylny pas dostał nowe życie, przednie podłużnice także wymagały naprawy, łącznie z przednim pasem. Mikusia dostała dwa nowe przednie błotniki oraz grill. Wszystko zabezpieczone Polrustem, czerwoną farbą tlenkową, gumą na szczeliny i spawy, oraz zostały położone nowe maty kellera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mikrusek został przygotowany do lakieru, cała poszła w podkład oprócz dachu. Jak to Maciek (Negra) powiedział, jest tak krzywy, że już nic mu nie pomoże...

Obrazek

Obrazek


Całość polakierowana została na nowy kolor perłowy, zielony (262 LagunenGruen) z palety BMW z dodatkiem zielonego i różowego brokatu :) Autko w zależności od mocy słoneczka, mieni się od niebieskiego, przez lekki żółty aż do zielonego. Na klapce paliwa, pojawiły się delfinki i ksywka Mikusia. Wszystko malował Negra aerografem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Całe nadwozie i podwozie, wszystkie szczeliny zostały wypsikane fluidolem (doprofilowo), a na końcu barankiem 2w1 (z gumą).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnim "zabiegiem" było oklejenie dachu w szachownicę (pocięte na kawałki biała i czarna folia o wymiarach 18x18 cm), oraz lusterka. Doszły także znaczki MICRA, emblematy "s" (z mini coopera) oraz znaczek na grillu Nissan. Na kółka trzynastki trafiły dekielki, na aluski trzeba jeszcze troszkę poczekać. Auto na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziękuję za pomoc Maćkowi (Negra) w naprawieniu mojej Mikusi, oraz za wsparcie techniczne przy pisaniu tego posta :)

Zapraszam do komentowania,
pozdrawiam, Weronique.

PS
Temat z Almerą N15 Wisienka - można (niestety) zamknąć.

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bziuk » 2016-05-09, 22:31

Może trudno w to uwierzyć, ale moja micra wyglądała jeszcze gorzej.. Naprawdę szacun za ogrom pracy włożony w autko, teraz pojeździ następne naście lat. Graty !
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2016-05-10, 09:23

Wow nieźle. Teraz nie bedziesz miała wykretów by na spot podjechać

Fogo
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2015-08-10, 14:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Fogo » 2016-05-10, 14:15

Kawał dobrej roboty zrobiony :)
oby teraz się nie psuło :)
Mi się delfiny średnio podobają, ale kolor i patent z szachownicą nie taki zły.
Teraz swap na większy silnik i będzie grubo :)

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bziuk » 2016-05-10, 15:15

1.3 w zupełności wystarczy. Moja miała taki i Toyotę 1.6 robiła jak chciała:)
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

KOBRA
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-21, 17:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KOBRA » 2016-12-21, 17:43

Weronique, Czy mogę poprosić o namiary do NEGRY który zrobił Twoją Micrę. Mam od nowości z 1993 roku kupioną w Polsce u dealera, ma już 23 lata, i należałoby się nią zając profesjonalne, nie chcę jej sprzedawać. Będę zobowiązany za dane do kontaktu.
Stanisław

Awatar użytkownika
garygary
fanatyk nissana
Posty: 724
Rejestracja: 2012-05-07, 11:33
Lokalizacja: WPR

Post autor: garygary » 2016-12-21, 19:24

Namiary. X2 kawał swietnej roboty z blacharką <brawo>

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-12-21, 21:14

KOBRA, sam napisz do negry: viewtopic.php?t=17874 ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Negra
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-10-12, 20:11
Lokalizacja: Białydrut

Post autor: Negra » 2017-01-11, 18:28

Autko rozdupcone, temat można zamknąć :-? Na jego miejscu już od września jest kolejne - Almera N15 BS7 1.4 power...

pozdro, Negra,

Zablokowany

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”