Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Narzędzia - czyli czym kręcimy w naszych Nissanach

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8402
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Narzędzia - czyli czym kręcimy w naszych Nissanach

Post autor: janusz » 2016-12-31, 00:01

Szukając informacji o narzędziach - firmy - wielokrotnie spotkałem się z tym, że na forach są zamieszczane informacje jakich firm narzędzia kupować, a czego się wystrzegać.
Więc stwierdziłem, że na naszym forum też dobrze byłoby posiadać taki wątek.

Moje opinie o narzędziach - osobiście używam narzędzi takich firm jak Jonnesway, Proxxon, SATA, Hans (dynamometry), Hitachi.

Większość nasadów to mam Jonnesway'a - cena/jakość na prawdę genialna. Zwykłe nasady często obrywają kluczem udarowym i o dziwo żyją. Grzechotka Jonnesway'a na 1/2" - hmmm, że ona jeszcze żyje. Tyle co oberwała to na prawdę. Co więcej mam też dynamometr 42-210Nm 1/2" Jonneswaya i daje radę.
Wkrętaki i bity Jonneswaya - bardzo dobre.

Klucze płasko-oczkowe - Proxxon - ehhhh ile te klucze już przeżyły - głównie 10, 12, 14, 17,19 i nadal żyją. Obrywanie młotkiem, zakładanie klucza na klucz - nie ma problemu. Warto było wydać tą kasę na ten zestaw.
Mam też zestaw Proxxona na 1/4" - jedynie grzechotka po ponad 3 latach zaczyna odmawiać posłuszeństwa, ale w sumie może, bo lekkiego życia nie ma

Nasady udarowe HITACHI - w skrócie - mocne i wytrzymałe - nadal żyją.

Klucze płasko-oczkowe z podwójną grzechotką SATA - na razie sobie sprawiłem, jakie są w boju - się okaże przy najbliższym kręceniu. Za to zwykłe, krótkie klucze płasko-oczkowe SATA są jak najbardziej OK. Nie ma problemu, dają radę.

Hans - klucze Hansa jakoś nie leżą mi w łapie. Dużo wygodniejsze są Proxxona, które posiadam. Klucze dynamometryczne - inne gadanie, mam 5-25Nm 1/4" i jest ok. Za niedługo dołączy też 19-110Nm 3/8".


Miałem też okazję pracować kluczami TOPTULa (nie mylić z marketowym badziewiem) - narzędzia bardzo dobrze leżą w ręce i sporo też wytrzymują :] Klucze płasko-oczkowe firmy ASTA - jakieś maślane mi się wydają - miękkie.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

arczar
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2015-10-10, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arczar » 2016-12-31, 01:09

Grzechotkę proxxona 1/4" - jest MOC - potiwerdzam ;)

A z tańszych to taki zestaw nasadowych Proline sprawdza się w naszych rodzinnych Nissanach i Lexusach już od 8 lat: http://www.ceneo.pl/1919288;pla?se=GbUR ... #tab=click
Hobbysta Japanista

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2016-12-31, 15:00

5 lat temu dostałem od mej luby zestaw 320 elementów yato. Mam do dziś, wszystko działa :) wszystko przy nissanie robiłem tymi kluczami, co prawda nie grałem akcji typu rurka na grzechotke itp ale lekko swego czasu nie miały :) Płaskie to mam taką zbieraninę w sumie, od mających po 30 lat po dziadku po jakieś nowe.
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Post autor: PrzeRuSco » 2017-01-01, 19:37

Ja cztery lata temu dostałem zestaw YATO 100 ileśtam elementów, na pewno nie przeszły tyle co klucze janusza i Pawła ale jak na razie nie zawodzą. Płaskie i oczkowe to nawet nie wiem jakie mam.Paweł raczej zbie
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2017-01-02, 10:56

PrzeRuSco, spoko, spoko, yato w rękach janusza też dają radę, a i nasady na kluczu udarowym wytrzymały :->
Tylko bitów z tej firmy nie polecam.
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2017-01-02, 11:21

Ja służbowo uzywam narzędzi wera. Grzechotka i ampuly nie zniszczalne. Dalej to tak jak kolega pisal wyzej toptul bardzo solidna firma.

Prywatnie mam walizke yato bity + nasadki. To grzechotka mala juz druga na wykonczeniu i duza jeszcze oryginalna tez ledwo zipie i po lamana nasadka 16. Druga walizka moze mniej znana lidlowska firmy powerfix przezyly wiecej niz yato, naprawialismy nimi ciagnik i wiele innych rzeczy i nic sie nie poddalo.

Vo do plaskich to tez powerfix i yato bym mogl osobiscie polecić

pio13
wiem o czym pisze
Posty: 54
Rejestracja: 2014-10-28, 18:50
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: pio13 » 2017-01-02, 21:11

Jonnesway strasznie się w Polsce rozrósł, ich narzędzia są chyba na każdym warsztacie ;-) .

Jakiś czas temu pracowałem w uk. Musiałem nabyć jakieś narzędzia. Tamtejsze ceny zwaliły mnie z nóg.
Krótkie poszukiwania w rodzinnych okolicach i padło na:

Obrazek
Wyposażenie sam sobie dobierałem. Jestem zadowolony. Jednak wiedziałem co robię - znałem markę od dawna.

Żeby nie było tak pięknie, to nie polecam:

Obrazek
Zbyt łatwo się obrywały. Chociaż możliwe, że są przeznaczone do wnętrz.


Obrazek
To też trochę plastelinowe, nadają się chyba jedynie do poprawiania gwintów.


Obrazek
Tutaj do jakości nie można się przyczepić, wręcz przeciwnie - są niezniszczalne. Ale dlaczego nie ma w zestawie nasadek 15 i 18mm :-o

Nadal używam ich na co dzień, i jedyne co dokupowałem, to kilka nasadek które zwyczajnie zgubiłem. No może jednego bita torx35, którego założyłem na pneumata, dawał radę ;-)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8402
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2017-01-02, 23:20

Sprawa YATO ma się następująco - jest YATO i jest YATO. Dobre jato to te, które są kupowane w normalnych sklepach z narzędziami. Sam mam zestaw do wciskania tłoczków, nasady TORX-Security oraz nasad do świec YATO i daje radę.
Ale YATO kupowane w markecie budowlanym to szmelc.

Zielkq, owszem YATO obrywało udarem, ale chyba nie w takiej intensywności jak Jonnesway :d

W sumie pracowałem też narzędziami HONITONa (walizeczka Vespa) - narzędzia dobrze leżały w łapie.


Teraz jeszcze myślę nad zakupem czegoś ze stajni TengToolsa :]




_
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Post autor: PrzeRuSco » 2017-01-03, 07:49

janusz pisze:Ale YATO kupowane w markecie budowlanym to szmelc.
Ja na szczęście mam na wolumenie sklep z narzędziami STATOOL miedzy innymi YATO, więc jak coś potrzebne to mam blisko :)
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2017-01-03, 10:59

janusz pisze:Ale YATO kupowane w markecie budowlanym to szmelc.

Zielkq, owszem YATO obrywało udarem, ale chyba nie w takiej intensywności jak Jonnesway
Z intensywnością to nie wiem, nie znam się i nie pamiętam. :P
Ale moja walizeczka była z promo w Castoramie :mrgreen:
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2017-01-03, 12:03

Ja mam od jakichś 4 lat walizeczkę 200 coś elementów firmy Coval i jestem bardzo z niej zadowolony może nie jest używany jakoś mega często ale wszystko wykonywałem nimi bez problemu ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2017-01-03, 15:49

Robiłem swego czasu w warsztacie i były tam szafki warsztatowe z narzędziami toptula. Wiadomo jak to ze zakładowymi rzeczami, nikt ich nie oszczędzał. Wstrzymywały naprawdę sporo i tą firmę mogę polecić. Mieliśmy też pokrętła przegubowe firmy yato i jonnesway i w nich była kilka razy wymieniana główka.
Ja mam teraz u siebie pokrętło przegubowe toptula 600mm i daje radę. Można skakać po nim przy odkręcaniu śrub.
Mam też zestaw kluczy wspomnianego powerfixa z lidla i jestem zaskoczony jakością, naprawdę dają rade. Grzechotki wytrzymują siłę rąk, nigdy nie zakładałem rury bo od tego mam pokrętło przegubowe.
Mam jeszcze taką poniemiecką grzechotkę która się kręci w jedną stronę i trzeba ją obracać jak chce się kręcić w drugą stronę (pewnie kojarzycie jak to działa u nas też takie kiedyś były) i ona bez problemu wytrzymuje przedłużanie rurami.
Mam do tego płasko-oczkowe kluczę przywiezione kiedyś z niemiec.
Miałem też okazje pracować grzechotką z teleskopową rękojeścią NEO i też jest wytrzymała. Pracowałem też kluczami kuźnia i też nie są złe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”