Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Ucieka płyn do chłodnicy

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

[N16] Ucieka płyn do chłodnicy

Post autor: lamcpp » 2016-10-08, 15:28

Hej,

w moim Nissanie Almera N16 2003 r (gaz) mam taki problem, że gdzieś mi ucieka płyn do chłodnicy i nie mogę zlokalizować gdzie.

Kilka dni temu wracałem do domu, z pod maski zaczęło się dymić, przewody całe zalane i zero płynu do chłodnicy. Myślałem że zagotowało się ze względu na niski stan płynu do chłodnicy (od jakiegoś czasu bardzo wolno ale jednak płyn do chłodnicy mi ubywał)

Dzisiaj wykonałem kolejną próbę jazdy. Dolałem na maxa płyn do chłodnicy zarówno do zbiornika wyrównawczego jak i do samej chłodnicy. Przejechałem 15 km, wróciłem, płynu ubyło mniej więcej 1/3 zbiornika. Po wyłączeniu samochodu i odczekaniu jakieś pół godziny płyn uciekł w całości. Nie zauważyłem śladów kapania (dodatkowo jest mokro więc ciężko coś zauważyć).

Co może być przyczyną? Co najpierw sprawdzić? Wygląda mi to na jakąś uszczelkę albo przewód, ale żadnych uszczelek tam nie widzę.

Ps. kilka miesięcy temu również miałem problem z płynem do chłodnicy ale wtedy winna była pompa wody, która została wymieniona i wszystko działało.

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2016-10-08, 16:34

Nie dymi Ci na biało ? Sprawdź, czy nie ma przedmuchu do zbiorniczka wyrównawczego lub zapachu spalin w nim. Ponadto stan i wygląd oleju na bagnecie. Wszelkie odstępstwa (podniesienie stanu oleju lub biaława maż) wskazywałyby na uszkodzenie uszczelki pod głowicą).
Ponadto, jako że masz LPG - sprawdź i dokręć wszelkie połączenia przewodów gumowych na kolankach i przejściówkach prowadzących do parownika (profilaktycznie wymień je później na metalowe) - plastik z których są wykonane puszcza na połączeniach i płyn ubywa. Ile ma instalacja LPG - może już czas na wymianę parownika (płyn ubywa wewnątrz parownika - pęknięcie membran).
Szukaj białawych wykwitów (po odparowaniu płynu) na bloku silnika, chłodnicy lub przewodach gumowych.
To, że płyn wycieka po zatrzymaniu silnika świadczyłoby o słabym dokręceniu obejmy przewodu na dole chłodnicy i/lub przeciekach na przewodach reduktora (reduktor z pewnością u dołu poniżej skrzyni ??)
LPG Lovato Smart

Saqu
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-01-25, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Saqu » 2016-10-09, 18:27

ewentualnie zobacz w środku dywaniki czy nie są mokre bo może przez nagrzewnicę ucieka.

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: lamcpp » 2016-10-10, 10:50

a czy to może być wina termostatu?
sprawdzałem po przewodach i nie widzę wycieku,
sprawdzałem również uszczelkę pod głowicą - kupiłem odczynnik, który podpina się do zbiorniczka chłodnicy i sprawdza czy zabarwi się na zielono - u mnie się nie zabarwił więc wygląda, że to nie uszczelka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”