Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Akumulator się rozładowuje przez ogrzewanie tylnej szyby

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

lamcpp
wiem o czym pisze
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-26, 08:17
Lokalizacja: Polska

Akumulator się rozładowuje przez ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: lamcpp » 2016-01-29, 19:05

W innym poście napisałem że nie mogę odpalić auta. Winny okazał się akumulator - wymieniłem go na nowy (pomimo że tamten używałem tylko rok).
Teraz szukam przyczyny rozładowania akumulatora i wydaje mi się że ją znalazłem - pomimo wyłaczonego zapłonu i wyciągniętego kluczyka co jakiś czas załącza mi się ogrzewanie tylnej szyby... jak to możliwe?
Dzisiaj przejechałem się chwilę to lampka ogrzewania tylnej szyby sama się zapala (Najczęściej jak najadę na jakąś dziurę lub próg zwalaniający ale nie zawsze) i sama się wyłącza.
Gdy wyłącze samochód to również się zapala..jak to jest możliwe, dopływ prądu chyba powinien być przerwany.
Na razie poradziłem sobie tak, że wyciągnęłem całkowicie bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? W jaki sposób naprawić/albo jak zdiagnozować co mogło się popsuć?
Czy może to być np. przekaznik?

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2016-01-29, 19:11

zapewne przekaznik :-)

wujo38
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2013-10-18, 13:42
Lokalizacja: Świętochowice

Post autor: wujo38 » 2016-09-21, 11:49

Mam fajny artykuł http://www.iparts.pl/artykuly/jak-pozna ... c,183.html który może Ci się na pewno przydać. Możesz przeczytać na co zwrócić uwagę przy nowym akumulatorze jeśli byś chciał wymieniać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”