Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Note I] przeskoki i ewentualne koszty

Moderator: Zielkq

wawa123
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-01, 18:38
Lokalizacja: Kutno

[Note I] przeskoki i ewentualne koszty

Post autor: wawa123 » 2015-06-01, 18:47

Witam, jestem tu nowy, sporo szukałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Mój samochód to Note 1.4 z końcówki 08r z przebiegiem 56 kkm, samochód sprawuje się super z pominięciem jednej rzeczy, ( gdy było zimno nie występowało to lub w mniejszym stopniu) otóż na postoju jest okej, ale gdy samochód się toczy i skręcam lewo/prawo słychać głuche pojedyncze przeskoki najbardziej odczuwalne np na nierównej drodze, wjeżdżaniu/zjeżdzaniu z krawężnika, przeskoki są po minimum jednym obrocie kierownicy, oporów żadnych nie odczułem. Czy to mogą być końcówki czy krzyżak ( jaka jego cena, czy występuje detalicznie czy może inne rady) proszę o pomoc

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: JACKO29 » 2015-06-02, 07:13

Raczej obstawiałbym łożysko Mcphersona.
Ono daje taki efekt.Jeszcze przy takim przebiegu nie słyszałem o krzyżaku,czy końcówkach.A łożyska padały nagminnie.
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

Awatar użytkownika
El_Diablo
fanatyk nissana
Posty: 698
Rejestracja: 2009-12-09, 12:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: El_Diablo » 2015-06-13, 10:53

Tak jak pisze Jacko zacznij od sprawdzenia łożysk McPersona, można spróbować samemu - potrzebna jest druga osoba do pomocy i kanał lub ewentualnie bez, jeden zawodnik niech trzyma sprężynę tak by było czuć ewentualne przeskoki, a drugi niech kręci kierownicą. Jak się boisz to podjedź na stację diagnostyczną i poproś o sprawdzenie zapłacisz parę złotych a będziesz miał pewność.

wawa123
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-01, 18:38
Lokalizacja: Kutno

Post autor: wawa123 » 2015-06-13, 21:01

Byłem u swojego mechanika i zawieszenie jest ok, łożyska również, problem tkwi w przekladni/ maglownicy, kazał jeździć i sie nie przejmowac, ten typ tak ma, w razie czego regeneracja kolumny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Note”