Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Problem z radiem

Moderator: sergiej

gienek
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-05, 11:48
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[N16] Problem z radiem

Post autor: gienek » 2014-08-12, 12:45

Po włączeniu silnika przyciski od radia chwile działają i przestają, tzn. nie działa pokętło, przyciski wyboru stacji radiowej, przełączanie radio/cd, itp. Co może być przyczyną?

dwiescienoga
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-22, 18:27
Lokalizacja: uk

Post autor: dwiescienoga » 2015-02-22, 18:41

witam
Chciałem odświeżyć problem który poruszył gienek.
W moim przypadku to almera tino 1.5 z roku 2003. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, kostka wydaje się być podłączona prawidłowo. Wydaje mi się ze gdyby coś nie pasowało w tym 'departamencie' to radio nie miało by momentów w którym działa.
Przeszukałem to forum i fora konkurencyjne (lub równolegle), fora o tematyce elektronicznej i ogólnie dostępne mi zasoby internetu w dwóch językach o tej tematyce i nic. Jest kilka osób które zmagały się z podobnym problemem jednak wątki które rozpoczęły zostają bez odpowiedzi. Dodam że radio jest na tyle szalone ze czasem działa w 100%, czasem nie działa wcale, a czasem działa radiostacja ustawiona wcześniej bez możliwości regulacji głośności i jakichkolwiek innych parametrów radia. Sprawa wydaje się nie mieć styczności z wibracjami czy innego typu poluzowanymi połączeniami. Poprę to tym ze dziś siedziałem w miarę nieruchomo w samochodzie na parkingu i w ciągu 10 minut radio włączało się, zawieszało, a potem odblokowywało 2 razy.
Chciałbym problem ten rozwiązać bez fachowców serwisantów i podzielić się na forum. Nie dysponuje wieloma narzędziami, ale mam miernik, laptop i kabel diagnostyczny obdII (jak i narzędzia "pierwszej potrzeby").
Prosił bym o sugestie co mogę zrobić żeby było lepiej ?

Awatar użytkownika
snorlaxs
fanatyk nissana
Posty: 300
Rejestracja: 2013-01-01, 19:12
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: snorlaxs » 2015-02-23, 09:01

stawiam na tzw "zimne luty" w radiu, możesz dać do kolesia od elektroniki niech je obejrzy albo kupic nowe, ceny nie są wygurowane (czasami kupno nowego będzie tańsze od naprawy starego :P )
Chłopak z japońca, co kręci do końca
była: A32B 3.0 Automat California Edyjszyn
jest: s210 3.0TD Szkop Edyjszyn
Obrazek

Awatar użytkownika
Kwietas
fanatyk nissana
Posty: 1177
Rejestracja: 2010-01-03, 23:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwietas » 2015-02-23, 16:51

Miałem kiedyś problem ze swoim radyjkiem, że też czasem działał, a czasem nie, zwłaszcza w zimniejsze lub bardziej wilgotne dni albo nie reagował albo robił co chciał. Rozebrałem je więc i po rozkręceniu niczego niepokojącego na płytce od radia nie zauważyłem. Złożyłem je, porządnie skręciłem i... działa do dziś bez problemów. Może też tak zrób? :)

dwiescienoga
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-22, 18:27
Lokalizacja: uk

Post autor: dwiescienoga » 2015-02-24, 16:36

Rozebrałem. Nie moglem odłączyć przednich pokręteł (radio csw 8250d) więc nie wyjąłem płytki z obudowy, widziałem tylko tylną cześć. Wyglądała normalnie. Bez przebarwień, bez luźnych lutów, nic nie smierdzi spalenizna, nic nie zaśniedzialo. Wyczyściłem, przedmuchałem, złożyłem. Niestety bez zmian. Działało około 5 sekund i zawiecha. Moze gdyby udalo mi się wyjać płytke zobaczył bym wiecej, ale nie mam pojecia jak odłaczyć te pokrętła, wydaja sie być przyklejone.
poglądowo jeszcze zdjęcie jak panel wyglada, bo z tego co poczytalem to jest kilka rodzajów.
Obrazek

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Nabrałem troche animuszu bo musze przyznać byłem juz w kropce.

Awatar użytkownika
Kwietas
fanatyk nissana
Posty: 1177
Rejestracja: 2010-01-03, 23:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwietas » 2015-02-24, 21:19

Sek w tym, ze (przynajmniej u mnie w radiu przedliftowym) bez problemu dostalem sie do plytki, a tam byly jakies kostki i inne zlaczki, przeczyscilem i dziala. Na pewno jest jakis sposob, by to Twoje rozebrac...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”