Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Problem z obrotami, gazem, strzały z wydechu

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

monimix
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-14, 14:55
Lokalizacja: Pilawa

[N16] Problem z obrotami, gazem, strzały z wydechu

Post autor: monimix » 2015-02-02, 21:44

Pacjent: almera N16 1.5 16v 2001r. B+G (Stag 4)
Całe ferie zimowe stała na podwórku, akumulator padł(pewnie jeszcze gdzieś jakąś choinkę mam), po naładowaniu akumulatora (komputer się zresetował na pewno) i 2 dniach normalnej jazdy nagle wczoraj w trakcie skręcania na skrzyżowaniu zgasła mi, odpaliłem ją i w samochodzie zaczęło śmierdzieć spalenizną jakiś przewodów, może gazem.. Pod maską zmian nie widać, przestała trzymać niskie obroty i gaśnie(raz zgaśnie raz nie) Postała dzień, dzisiaj odpaliłem i tak po prostu obroty same się podnosiły (silniczek krokowy już wyjęty, czeka na w miarę szybką wymianę) i przestały mi świecić światła mijania. Wprowadziłem do garażu, po odpaleniu i przełączeniu na gaz (i po wyłączeniu gazu tez) obroty falują od 1 do 2 tyś przy czym przy 2 tyś następuje takie jakby uderzenie i z wydechu po chwili taki jakby strzał spalin i obroty spadają i tak w kółko.

Ktoś coś poradzi, co mam z tym fantem zrobić? :)
Ew jakieś adresy do dobrych elektryków samochodowych i serwisanta instalacji gazowych podeślijcie (mazowieckie, powiat garwoliński/otwocki) :)

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2015-02-03, 07:32

jest kilka tematów na temat gazu i strzałów w wydech/dolot...być może któryś z nich Ci pomoże ...proponuje zapytać w odpowiednim podobnym do Twojego temacie...tak mówi regulamin forum...(aby nie zakładać nowego tematu jeśli podobny wątek już istnieje)

Jest też opcja szukaj na forum której można użyć ...naprawde pomaga. :)

Jesli masz STAGA to zapewne jest to sekwencja ...byc moze brak napiecia rozprogramował kompa i dlatego auto Ci niedomaga ...ja bym pojechał do gazownika niech się tym zajmie...niestety nie znam warsztatu w mazowieckim
Wystrzały na gazie
strojenie LPG
STAG 4
strzelił dusi sie falują obroty LPG

Zablokowany

Wróć do „Almera”