Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Klimatyzacja - kilka pytan

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

NismoMan1
aktywny forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 2011-11-14, 15:26
Lokalizacja: Legnica

[P/WP11.144] Klimatyzacja - kilka pytan

Post autor: NismoMan1 » 2012-10-21, 15:00

Chcialbym rozwiac pare watpliwosci jesli chodzi o klime (czy jest to normalne itp):
1. Klima na AUTO. Ustawiam sobie 26 stopni na klimie. W zaleznosci od naslonecznienia, klima zchladza bardziej badz slabiej. W bardzo sloneczny dzien idzie jak glupia, w mniej sloneczny mimo iz temp. w aucie tez jest wysoka dziala slabiej.

2. W instrukcji mam opisane ze osuszanie z odmrazaniem dziala np przy nawiewie na szyby, a gdy ustawie na szyby i na nogi to powietrze jest tylko osuszane itp. (dokladnie nie pamietam ale w taki sposob jest to opisane). Czy to nie sa jakies bzdury? Wydaje mi sie ze jak zalacze klime to caly czas jest osuszane powietrze a kwestia jest tylko w ktorym kierunku sobie ustawie nawiew.

3. Jak uzywac ogrzewania zima? Rozumiem ze musze klapke przestawic na cieple powietrze. Ale czy uzywac samej dmuchawy czy zalaczac auto klime? Czy klima podniesie bardziej spalanie czy dmuchawa?

4. Ida mrozne poranki a wraz z nimi oblodzone szyby i para zbierajaca sie na nich podczas podrozy autem. W jaki spobo efektywnie korzystac z klimy czy dmuchawy aby ladnie odmrozic z rana szybki. W jaki sposob przeciwdzialac parowaniu szyb podczas jazdy?

Rozumiem ze pytania laickie, ale nigdy nie mialem klimy w aucie i dla mnie to nowosc.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-10-21, 15:09

NismoMan1 pisze:1. Klima na AUTO. Ustawiam sobie 26 stopni na klimie. W zaleznosci od naslonecznienia, klima zchladza bardziej badz slabiej. W bardzo sloneczny dzien idzie jak glupia, w mniej sloneczny mimo iz temp. w aucie tez jest wysoka dziala slabiej.
Temperatura jest brana z czujnika na podszybiu i stad różne jej działanie w zależności od tego jak jest na zewnątrz
NismoMan1 pisze:2. W instrukcji mam opisane ze osuszanie z odmrazaniem dziala np przy nawiewie na szyby, a gdy ustawie na szyby i na nogi to powietrze jest tylko osuszane itp. (dokladnie nie pamietam ale w taki sposob jest to opisane). Czy to nie sa jakies bzdury? Wydaje mi sie ze jak zalacze klime to caly czas jest osuszane powietrze a kwestia jest tylko w ktorym kierunku sobie ustawie nawiew.
NIe ma takiego czegoś jak odmarażanie szyby. Dając nawiew tylko na szybę dajesz najwięcej powietrza i stad szybkie odparowanie
NismoMan1 pisze:3. Jak uzywac ogrzewania zima? Rozumiem ze musze klapke przestawic na cieple powietrze. Ale czy uzywac samej dmuchawy czy zalaczac auto klime? Czy klima podniesie bardziej spalanie czy dmuchawa?
Ja nie używam nigdy klimy na auto. W zimę przy minusowych temperaturach i tak nie będzie działać. Takie zabezpieczenie
NismoMan1 pisze:4. Ida mrozne poranki a wraz z nimi oblodzone szyby i para zbierajaca sie na nich podczas podrozy autem. W jaki spobo efektywnie korzystac z klimy czy dmuchawy aby ladnie odmrozic z rana szybki. W jaki sposob przeciwdzialac parowaniu szyb podczas jazdy?
Wystarczy dać nawiew na szybę z włączona klimą. Dosłownie kilkanaście sekund wystarcza by odparować. A szyby należy skrobać a nie czekać na rozmrożenie przez nawiew

NismoMan1
aktywny forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 2011-11-14, 15:26
Lokalizacja: Legnica

Post autor: NismoMan1 » 2012-10-21, 15:33

Dzieki za szybka i przede wszystkim konkretna odpowiedz. Podsumowujac, to jak dobrze zrozumialem - zima tylko dmuchawa + klima na minutke na odparowanie szyb?

ps. sprawdzilem instrukcje i na str. 77 jest mowa o odmrazaniu i odparowywaniu szyb i osobna o ogrzewaniu i odparowywaniu szyb. A na 78 o klimie i ogrzewaniu z osuszaniem, chlodzeniu i odparowywaniu szyb z osuszaniem. Rzeczywiscie wydaje mi sie to niedorzeczne, ale jakby nie patrzec autor musial widziec w tym jakis sens ;)

adam_gda
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-08-15, 10:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adam_gda » 2012-10-23, 18:59

jesli nie masz wlaczonej kilmy a przestawisz pokretlo na szybe ona sama sie wlaczy a powietrze z klimatyzacji jest suche z tad osuszanie szyby.

Smeti_sc
nowy na forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-02-14, 20:13
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Smeti_sc » 2013-03-06, 17:56

ja też mam pytanko o klime więc się dołączę.
Zawsze mam włączone A/C jak włączam dmuchawe ,czy to normalne że w zimie lub i teraz gdy się robi cieplej klima zawsze chodzi, często ją wyłączam ale zawsze gdy zgaszę silnik i potem znów odpalę muszę powtórzyć czynność wyłączenia no chyba że dmuchawa jest wyłaczona

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-03-06, 18:06

Smeti_sc klima zawsze się właczy jak będzie nadmuch na szyby

Smeti_sc
nowy na forum
Posty: 37
Rejestracja: 2013-02-14, 20:13
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: Smeti_sc » 2013-03-06, 18:13

zaraz idę sprawdzić hehe :->



no i po sprawdzeniu faktycznie tak jest dzięki

Awatar użytkownika
hochoł
fanatyk nissana
Posty: 815
Rejestracja: 2009-12-08, 22:36
Lokalizacja: 3 City

Post autor: hochoł » 2013-03-07, 17:31

Wystarczy,że pokrętłem od regulacji kierunku nawiewu przekręcisz o jeden stopień w lewo i przy każdorazowym włączeniu autka jeśli masz klimę wyłączoną to nigdy się ona nie włączy :)
micra K10 1,0 lx 89r R.I.P.
Primera P11.144 2,0 TD kombi 2000r R.I.P.
Primera P11 2.0 TD hb 1997 R.I.P.
http://www.drezyny.pl/
W TRASIE ZAWSZE NA "DZIEWIĘTNASTCE"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”