Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Problem z alarmem i centralnym zamiek

Moderator: sergiej

adi715
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-18, 18:49
Lokalizacja: Warszawa

[N15] Problem z alarmem i centralnym zamiek

Post autor: adi715 » 2009-12-18, 19:10

Siema
Od niedawna mam almere N15 z 1996 1,4
I mam mały problem z alarmem i centralnym zamkiem.
W drzwiach nie mam dziurek na kluczyk wiec drzwi można zamykać i otwierać tylko za pomocą pilota od alarmu. A on raz zamyka drzwi raz włącza alarm a drzwi nie zamyka albo zamyka tylko jedne drzwi. Tez problem jest z otwieraniem, ostatnio w ogóle obu drzwi nie chciał mi otworzyć, jak patrzyłem przez szybę to te zamki tylko tak delikatnie drgały i nie otwierały się.
Akumulator się nie rozładował bo dziś wszedłem do środka przez bagażnik i od środka drzwi otworzyły się bez problemu. Odpaliłem go trochę pochodził, potem siedząc w środku pilotem zamykałem go i otwierałem i wszystko działa ok jeszcze raz go odpaliłem a potem znowu już chodził jak chciał raz zamykał a raz nie.
Zastanawiam się nad wywaleniem tego alarmu i kupić i zamontować sam centralny zamek z pilotem. I to będzie potrzebna tylko ta centralka, sterownik tak? Bo te siłowniki chyba są w drzwiach czy je lepiej tez wymienić żeby była pewność ze wszystko będzie działać ok?


I może żeby nie robić drugiego tematu napisze tutaj
Bo ogólnie akumulator tez mam słaby ale jak na razie dobrze jeszcze odpala ale tez myślę go wymienić na nowy. Według "Sam naprawiam N15" akumulator powinien mieć pojemność 60-65Ah. Prąd rozruchowy 150-195A i napięcie 12V).

http://allegro.pl/item841889585_akumula ... _w_wa.html

http://allegro.pl/item856010285_akumula ... szawa.html

Czy któryś z tych będzie dobry? W sumie to maja parametry takie same wiec której firmy będzie lepszy? Czy może polecacie jakiś inny w podobnej cenie?
Ostatnio zmieniony 2010-01-03, 09:39 przez adi715, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roshi
stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 2010-02-07, 20:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: roshi » 2010-02-07, 23:51

Z tym centralnym to czasem Ci nie przymarzł jak był mróz? Ja mam tak z prawymi drzwiami ze jak temperatura spada poniżej -5 to z pilota sie nie otworzą. A jak nie to zdejmij boczki drzwi i zobacz jak są siłowniki połączone z zamkami bo czasem jak ludzie robią za dużo łączeń i jakieś wydziwiasy tymi drutami co sie łączy to wtedy siłownik nie przekazuje całej siły na zamek i się nie otworzy.

Propo aku to ja bym radził Centre. Mam i jeździ już bardzo długo i nigdy nie było żadnego problemy nawet jak 2 tygodnie stał na trzaskających mrozach to odpalił od pierwszego kopa.

Bosha nigdy nie używałem to nie moge sie wypowiedziec. Natomiast kupiłem kiedyś bardzo drogie wycieraczki Bosha które zaczęły piszczeć po tygodniu i zmieniłem na takie za 9 zł za sztke ALCA i śmigają ładnie już kawał czasu.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
86mateusz
aktywny forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 2009-12-09, 15:54
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: 86mateusz » 2010-02-08, 15:27

Jeżeli chodzi o zamki to ja tez stawiam na mróz. Rozbierz drzwi popryskaj wszystko WD-40 albo poczekaj do wiosny ale na przyszły rok radze popryskać.

Awatar użytkownika
Varial
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Varial » 2010-05-04, 06:44

Jesli nie masz fabrycznego centralnego zamka to moze sie dziac tak, ze laczniki ciegien sie poluzowaly, silowniki chodza, ale nie pociagaja ciegien i nie otwiera zamka.

Awatar użytkownika
NOWICJUSZ
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-08-08, 15:28
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: NOWICJUSZ » 2010-12-14, 11:35

Siemka ! Mam podobny problem , teoretycznie wszystko dziala ale jak chce zamknac auto z pilota to latam nim po calym aucie i wydaje mi sie ze ten czujnik za kazdym razem jest w innym miejscu na dodatek zamek mi sie rozlatal i musze go wymienic . Mial juz ktos z Was takie problemy ?? Czy wkladka zamka od p 10 bedzie pasowac do p 11 ??

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-01-28, 14:23

mam problem z centralnym centralny jest na kluczyk bez pilota jak zamykam drzwi to automatycznie sie otwierają da rade je zamknąć musze włożyć kluczyk przekręcić i przytrzymać na chwile bez odbijania wtedy się zamkną od pasażera się wtedy nie zamykają musze wcisnąć ten guzik przy klamce wewnetrznej żeby się zamkneły ma ktoś jakieś pomysły
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

szymektoja
aktywny forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 2010-12-30, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: szymektoja » 2012-01-28, 20:43

Mi ostatnio central nie zamykal drzwi pasazera i musialem odlaczyc ten pstryczek od zamykania wewnatrz, bo silniczek juz nie domagal i mial za duzo opor.

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-01-29, 00:51

a jak ty żeś ten pstryczek odłączył wolał bym naprawić niż odłaczać pstryczek czy to znaczy ,że mam drzwi wymieńić :) bo niewiem
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

szymektoja
aktywny forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 2010-12-30, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: szymektoja » 2012-01-29, 01:45

Trzeba zdjac boczek. I z klamki ida takie dwa 'druty', jeden jest od otwierania drzwi a drugi od zamka. Oba ida poziomo do takiej ruchomej czesci i z niej ida dwa pionowo w dol. Ja odpialem ten pionowo w dol(rozowy zaczep trzeba zsunac z 'drucika') i na dole drzwi jeszcze odpialem ten sam drucik od samego silniczka od centrala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”