Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Problem ze skrzynią biegów

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[N16] Problem ze skrzynią biegów

Post autor: SnowLady » 2009-12-01, 19:01

Mam problem, zaczęło odzywać sie łożysko oporowe sprzęgła, tak przynajmniej zdiagnozował mechanik a w sumie mechanicy bo u kilku byłem. Słyszałem juz kilka możliwych scenaruiuszy. Wymiana oczywiście łożyska ale mogą być do wymiany wszystkie łącznie ze sprzegłem. Kolejne wyjście to zakup nowej skrzyni. Podobno w almerach szybko padają skrzynie. Czy to prawda? Aha szacunkowy koszt naprawy czyli wymiana wszystkich łożysk, łącznie ze sprzęgłem i robocizna 2.500 pln. Teraz prośba o radę, czy ktoś miał ten problem albo o nim słyszał?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpierw wymien sprzegło. Koszt sprzegla kompletnego VALEO ok 500 zł + 200 zł wymiana. Jak nie pomoze to wyslij do tamtego warsztatu skrzynie. Z wysyłka koszt ok 400 zł, wiec calkowity koszt to góra 1100. Podsumowujac: nie słuchaj naciągaczy!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zakładając, że sprzęgło jest wyregulowane dobrze, tzn jest luz na sprzęgle, to przy puszczonym pedale pracuje skrzynia, a nie łożysko wyciskowe sprzęgła. Wiec po tych krótkich opisach można mówić o łożysku pewnie sprzęgłowym w skrzyni biegów, a nie o łożysku wyciskowym.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koledzy dobrze mówią sprawdź dokładnie sprzęgło najpierw . Bo skrzynie to siadają ale w modelach z silnikiem 1.5 a w almerach 1.8 nie ma tego problemu i tu jak coś siadzie to jest rzadkość dlatego też skrzynia do 1.8 kosztuje 600-700 zł używana a do 1.5 1500-2000 zł
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na 1,2,3 biegu skrzynia jest głośna to co to może być? też lożyska czy za niski poziom oleju?? dodam, że pojawiły mi sie jakiś czas temu plamy w garażu z pod silnika, chodzi o skrzynie do 2,2dci 5 biegów
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprawdz w takim razie poziom oleju
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
U mnie tez jakis czas temu,po wymianie oleju w skrzyni,skrzynia zaczela byc glosna.W czasie jazdy jakby lekko huczy,a najgorsze jest to,ze na rozgrzanym silniku,gdy sprzeglo nie jest wcisniete klekocze cos jak diesel.Mechanik ktory wymienial olej,oraz sprzeglo stwierdzil,ze to jakies lozysko w skrzyni...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprawdź czy zalałeś właściwy olej. Ja słyszę skrzynię dopiero przy prędkości ok 130 km/h, ale żadne klekotanie, zwykły szum łożysk.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

Awatar użytkownika
Szyman
doświadczony forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 2009-12-09, 12:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post autor: Szyman » 2009-12-09, 14:02

mimo, że mam n15 to to nie robi różnicy, więc napisze bo też mam teraz problem ze skrzynią, mianowicie chrobocze mi coś na 1, tylko i wyłącznie, podejrzewam łożysko, ale nie jestem pewien, aktualnie stoi u mechanika i sprawdza co tam siedzi, jak nic nie zdziała oddaje do Pana Dmowskiego w Siedlcach, podobno magik w tych sprawach ??

PS. dzwoniłem do spec majstra przed chwilą, rozebrał skrzynie i... skrzynia w idealnym stanie, zęby całe i w ogóle :O podejrzewają, że to łożysko od 1, zamówili jutro będą składać, mówi, że to bardzo podejrzana sprawa, jak po wymianie łożyska będzie dalej to samo to nie wiadomo co jej dolega... :p duchy? :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Varial
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Varial » 2009-12-16, 11:01

Może padają synchronizatory?

Mieso
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-26, 17:17
Lokalizacja: Mrągowo

Stuki ze skrzyni biegów

Post autor: Mieso » 2011-12-09, 11:42

Podłączę się pod ten temat.
Podczas jazdy na kolejnych biegach słychać stukot, dziś pojechałem do mechaników 2-óch i usłyszałem po podniesieniu samochodu i jeżdzie na sucho że najprawdopodobniej jest to skrzynia biegów i żebym zaczął szukać kolejnej.
Macie może jakiś warsztat w okolicach mragowa, olsztyna który mógłby obejrzeć i ewentualnie naprawić taką skrzynie? a może w razie czegoś ma ktoś skrzynie do almery n16 1.5 benzyna 98 km na zbyciu?
ps. a orientuje sie ktoś czy do almery 1.5 b była wkładana jedna skrzynia, czy też nie daj Bóg więcej rodzajów? bo wszystko wskazuje na to że zostaje tylko wymiana..... wrrrrrrr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”