Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Gaśnie Słabnie Brakuje mu mocy ...

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

[P12/WP12] Gaśnie Słabnie Brakuje mu mocy ...

Post autor: B 52 » 2010-11-25, 11:47

Pierwszy raz w tym dziale także witam wszystkich serdecznie !
Znajomy znajomego ma problem z Primera P12 diesel, a mianowicie podczas jazdy potrafi zgasnąć, brakuje mu mocy i szarpie, dławi się.

Byliśmy w aso na kompie i nic komputer nie pokazał.

Być może to zawór egr, przepustnica była wymieniana na inna używaną.

Bardzo proszę o pomoc, dzięki.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-11-25, 15:13

A ze tak zapytam Filtr paliwa wymieniał a moze pompa wstępna ? Bo to w nowych dieslach często pada.
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

[P12/WP12]

Post autor: B 52 » 2010-11-25, 15:41

Michalllo pisze:A ze tak zapytam Filtr paliwa wymieniał a moze pompa wstępna ? Bo to w nowych dieslach często pada.
Nie wiem co to jest pompa wstępna ale dzwoniłem i nie wymieniał jej.

Filtr paliwa wymieniał.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-11-25, 16:33

Pompa wstępna znajduje się przeważnie przy zbiorniku paliwa i podaje paliwo mniej więcej tak jak w samochodzie benzynowym :)
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2010-12-24, 21:45

Temat już zamknięty, proszę wykasować temat.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

D@wiD
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2010-11-08, 13:14
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Post autor: D@wiD » 2010-12-26, 10:35

wiem ze moj kolega miał to samo i to mu naprawili jak sie dowiem to tutaj napisze co mial
Pierwszy w polsce klub nissana Primery--->>> www.PrimeraKlub.pl Dołącz do nas juz dziś!!!

jar1612

Post autor: jar1612 » 2011-05-22, 15:45

Witam
Chciałem spytać czy naprawiliście to auto? Mam primerę p12 2,2 dci i też mi przerywa nie ma mocy na ciepłym silniku potrafi zgasnąć. Wymieniłem wszystkie filtry i olej. Teraz mechanik chce się zabrać za zawór EGR ale może wcale nie trzeba go ruszać? Proszę o pomoc może ktoś zdiagnozował problem i opisał usunięcie usterki. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-12, 17:49 ]
Właśnie jestem po czyszczeniu EGR
Po 1 mechanik powiedział, że EGR nie był brudny. Nic nie polepszyło się w ciągu 2 dni było tak samo, szarpał i powiedziałbym częściej gasł. Kiedy jechałem do pracy już myślałem, że nie dojadę i nagle przestało szarpać na niskich biegach (1,2,3) Auto już nie szarpie tak bardzo..., ale się słabiej zbiera i od czwartego biegu potrafi się przydusić. Pojechaliśmy na 2 komputer i oczywiście nic prócz niewłaściwego konta czegoś tam (coś z rozrządem) ale to dopiero ma być sprawdzone pod koniec miesiąca. Nie wiem o co chodzi ale czuję jakby auto było słabsze (turbina chodzi) ale nie ma tego skoku po 2500 obrotów jaki był wcześniej. Tak jakby płynniej wchodził na obroty ale wolniej, bez tego depnięcia jak kiedyś. Nie mam pojęcia co może być, a do tego jeszcze pedał sprzęgła zaczął mi dziwnie skrzypieć jakby skokowo chodził i tarł metal o metal. Jak auto wróci od mechanika dam znać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”