Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Tablet jak centrum multimedialne.

Moderatorzy: janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Tablet jak centrum multimedialne.

Post autor: Arias » 2015-04-24, 13:05

Ostatnio o tym sporo w necie, ja już dawien dawno o tym myślałem, tym bardziej, że planuję EMU instalować i komunikować się z tabletem.

Plan mam taki: Tablet, największy jaki wejdzie w konsolę środkową w P11, oczywiście pełen custom konsoli, bo ściągać z USA konsolę pod 2DIN z G20 to przesada.

Audio: Tablet połączyć z procesorem dźwięku i dalej na głośniki.

Nawigacja: Obawiam się o siłę sygnału GPS dlatego chyba by wartało dołożyć antenę bluetooth

Internet: Wifi poprzez smartfona


Nie mam zamiaru wydawać kroci na tableta, tylko jakiś stabilny tablet na Androidzie, który uciągnie Navi + odtwarzacz MP3. Kwestia zasilania, to po prostu + po stacyjce.

Jakieś sugestie, co do filtrów, komponentów ?? Temat nie jest raczej na już, na razie zbieram info, a dłubię mechanikę dalej :P
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2015-04-25, 10:07

Na forum 100nx chłopak wstawiał tableta do setki.
Niestety nie rozwinął zagadnień technicznych tylko wizual :-? a widać ze działało :->

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2015-04-25, 10:16

No zasadniczo, poza rzeźbą nie widzę negatywnych skutków takiego działania :D Bo tablet + procesor dźwięku zagra lepiej niż radio, a moje już ledwo zipie. Przyciski boczne tabletu bym po prostu wyprowadził na zewnątrz, dodatkowo też dołożył zewnętrzny czytnik kart.
Ostatnio zmieniony 2015-04-25, 10:17 przez Arias, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2015-04-25, 10:27

Tak to wyglądało

Obrazek
foto pobrane z 100nxfora

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2015-04-25, 11:22

noo i już pewien zarys jest :)
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

donatello
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-30, 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: donatello » 2015-04-30, 11:41

Całkiem całkiem :) Takie zestawienie nie wygląda najgorzej. W multi-moto przerabiają panele pod tablet. Takie modyfikacje zaczynają być coraz bardziej popularne.

Awatar użytkownika
ronnie333pl
wiem o czym pisze
Posty: 87
Rejestracja: 2013-02-27, 16:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ronnie333pl » 2016-03-30, 12:56

Hej! Mam nadzieję, że nie dostanę nagrody złotej łopaty, ale pomyślałem, że pokażę co mi się udało zmajstrować.

Spersonalizowałem zwykły tablet, do potrzeb używania go w samochodzie. Mój tablet to Samsung Note 8 N5100. Z ważniejszych rzeczy, posiada 3G, WiFi i GPS. Tablet ma wgraną nakładkę graficzną którą trochę przerobiłem wg własnego uznania. Można sterować nim głosowo (można ustawić skróty do programów i akcje) lub tradycyjnie z palca. W moim przypadku tablet jest sparowany z radiem za pomocą bluetooth. Prócz bezprzewodowej komunikacji z radiem, umożliwia mi to odbieranie połączeń za pomocą przycisku na radiu, lub sterowanie odtwarzaczem muzyki za pomocą przycisków na jego panelu.

Na tablecie wgrany jest m.in program Torque do odczytu parametrów silnika przez obd2 (przez bluetooth) Do tego wgrany jest plugin ekonomizera, który po ustawieniu wszystkich parametrów pokazuje całkiem realne spalanie (u mnie dość dokładnie wskazuje spalanie gazu) resztę funkcji torque można sobie wyczytać w internecie :)

Z bajerów, wgrana jest nakładka graficzna do Torque, rodem z samochodu rajdowego :) Są nawet wskazania aktualnego przełożenia. Do tego wgrany jest iBoost (Dla osób które marzą o turbo :D )

iBoost

Poniżej kilka screenów jak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aktualny "patent" na zamontowanie tabletu (sorry za jakość zdjęcia)

Obrazek


Mam nadzieję, że kogoś z Was to zainspiruje :)

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-03-30, 13:39

ronnie333pl, no i gitara. Sam kiedyś u siebie zrobię, ale cały czas inne wydatki...
Co to za nakładkę graficzną przerabiałeś? Podrzucisz jakiś namiar? ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
ronnie333pl
wiem o czym pisze
Posty: 87
Rejestracja: 2013-02-27, 16:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ronnie333pl » 2016-03-30, 16:57

Sam interfejs to standardowy android. Natomiast wszystkie przyciski typu nawigacja, muzyka itd to juz grafika razem z tapeta (trzeba stworzyc w photoshopie lub w innym programie). Jest z tym troche roboty ale dzieki temu mamy dowolnosc jesli chodzi o wyglad interfejsu. Do tego zrobione sa tzw hotspoty dzieki ktorym po dotknieciu fragmentu ekranu np napisu "nawigacja" wlaczy nam sie program jaki sobie ustawimy. W uproszczeniu to takie customowe skroty. Zeby je stworzyc trzeba zainstalowac apke uccw. Nie bede tutaj pisal tutaj tutoriala jak to zrobic, no chyba ze ktos z Was bedzie potrzebowal pomocy :)

Teraz tablety wcale nie sa takie drogie dlatego mysle ze to fajna opcja. Szczegolnie ze jest spora szansa, iz tablet lenovo tab 2 a7 (czesto spotykany w biedronce za ok 300 zl) wpasuje sie w miejsce panelu radia w p11.144

Fogo
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2015-08-10, 14:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Fogo » 2016-03-30, 17:33

a czy do Almery n16 z 2001 roku w dieslu ten interfejs, który masz też by zadziałał? No i jeszcze pytanie jaki interfejs dokładnie masz?

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-03-30, 20:47

ronnie333pl, i o tą nazwę apki mi chodziło! Dzięki! :D
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
ronnie333pl
wiem o czym pisze
Posty: 87
Rejestracja: 2013-02-27, 16:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ronnie333pl » 2016-03-30, 21:26

Fogo, Musisz sprawdzićczy interfejs ELM327 pasuje do Twojego silnika. Googlaj w temacie, na pewno coś znajziesz :) ja moge powiedzieć tylko, że działa w qg18de

Zielkq, no problemo :)

nebhir
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-02-03, 22:14
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: nebhir » 2016-03-31, 14:02

połączenie do z czytywania z OBD2 masz z elma327 czy coś innego? mi z bluetooha nie działa, z kabla działa...połączenie kablowe na androidzie z tego co się orientuje nie działa, bo nie ma sterowników pod andka. Więc zostaje laptop, nie testowałem tableta z okienkami

I druga rzecz co mnie interesuje karbon sam robiłeś czy to jakieś naklejki kokpitowe?
.:Rogue4Life:.

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2016-04-01, 07:24

@nebhir
Ja mam jeden z najtańszych elm327 na BT i działa mi z każdym telefonem.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
ronnie333pl
wiem o czym pisze
Posty: 87
Rejestracja: 2013-02-27, 16:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ronnie333pl » 2016-04-01, 07:55

nebhir, ELM 327 Bluetooth u mnie działa.

carbon dociałem sam, został mi z oklejania deski :)

septeq
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-05-19, 21:33
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: septeq » 2016-06-11, 09:13

ronnie333pl pisze:Hej! Mam nadzieję, że nie dostanę nagrody złotej łopaty, ale pomyślałem, że pokażę co mi się udało zmajstrować.

Spersonalizowałem zwykły tablet, do potrzeb używania go w samochodzie. Mój tablet to Samsung Note 8 N5100. Z ważniejszych rzeczy, posiada 3G, WiFi i GPS. Tablet ma wgraną nakładkę graficzną którą trochę przerobiłem wg własnego uznania. Można sterować nim głosowo (można ustawić skróty do programów i akcje) lub tradycyjnie z palca. W moim przypadku tablet jest sparowany z radiem za pomocą bluetooth. Prócz bezprzewodowej komunikacji z radiem, umożliwia mi to odbieranie połączeń za pomocą przycisku na radiu, lub sterowanie odtwarzaczem muzyki za pomocą przycisków na jego panelu.

Na tablecie wgrany jest m.in program Torque do odczytu parametrów silnika przez obd2 (przez bluetooth) Do tego wgrany jest plugin ekonomizera, który po ustawieniu wszystkich parametrów pokazuje całkiem realne spalanie (u mnie dość dokładnie wskazuje spalanie gazu) resztę funkcji torque można sobie wyczytać w internecie :)

Z bajerów, wgrana jest nakładka graficzna do Torque, rodem z samochodu rajdowego :) Są nawet wskazania aktualnego przełożenia. Do tego wgrany jest iBoost (Dla osób które marzą o turbo :D )

iBoost

Poniżej kilka screenów jak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aktualny "patent" na zamontowanie tabletu (sorry za jakość zdjęcia)

Obrazek


Mam nadzieję, że kogoś z Was to zainspiruje :)






Wygląda nieźle zrobiłęm u siebie to samo ale zamieniłem miejscami bo przy odpalonej navi czy innych pierdołach na tablecie cięzko mi było zerkać na dół i pilnować drogi :D
Tyle że u cb to łądnie wygląda ale niestety robiłem budżetowo i póki co ma tylko działac kosmetyka później :D

Obrazek[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car PC”