Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Nowe audio

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
lordkain
fanatyk nissana
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-27, 16:04
Lokalizacja: Dębno / Świdwin

Post autor: lordkain » 2012-01-05, 11:23

GrzegorzPPP, zamień z kimś akumulator i zobacz jak będzie. Moim zdaniem to zbyt duże obciążenie aku i on nie daje rady. Jeżeli wszystko jest dobrze podłączone i nie ma zwarcia to możliwe jest, że końcówki mocy w twoim nowym radyjku nie dają rady pociągnąć głośników i radio aby uniknąć spalenia końcówek mocy wyłącza się przy nadmiernym obciążeniu.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-01-05, 11:48

lordkain pisze:końcówki mocy w twoim nowym radyjku nie dają rady pociągnąć głośników
Audio jest pod wzmacniaczem.
Też stawiam na akumulator lub kiepskie kabelki :P

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-05, 12:13

Jastrząb pisze:radio podpięte pod seryjną instalację zasilającą ??
Tak radio podpięte pod seryjną instalację. Tak jak moja poprzednie, ale na tamtym poziom głośności był porównywalny, a nic nie przygasało.
DubSon pisze:Może masz jakąś kombinowaną instalację, ja radio podpiąłem pod oryginalnie nissanowskie kostki i nic nie przygasa choćbym sluchał na max. Vol.
Masz jakąś tubę czy coś ? Jeśli masz i jest pasywna - zasilana z radia to ją sprzedaj. Dlaczego ?
Wszelkiej maści tuby itp to ZUO :) strasznie zniekształcają bas.
Tubę mam. Oczywiście w planach jest zmiana bo bas mi się nie podoba kompletnie, ale póki co pieniędzy na ten cel brak.

Radio mam tak podłączone, że są te kostki Nissana oryginalne, do nich podpięte przejściówki ISO i do tych ISO jeszcze jedne ISO, żeby pasowały do wejścia ALPINa.

DubSon pisze:A co za radio miałeś wcześniej ? Może nie masz dobrego ucha ? :D
Radio miałem Clariona DB1888RMP. Dałem za nie 3 lata temu 250zł. Więc po taniości.

Głównie chodzi o bas w nowym radiu jest zarąbiście twardy. W dodatku jest problem tego typu, że jak wezmę na cichutko, żeby grało to słychać szum w tweeterach, a z doświadczenia wiem, że nawet jeśli ten szum jest malutki to przy głośniejszym słuchaniu nie daje tej czystości dźwięku.

Myślałem, że to radio mnie zmiażdży tak jak głośniki które wymieniłem. A tu póki co lipa.
radziejwwl pisze:Swieza bateryjka ? lepsze zasilanie radia ? kondensator to byla by juz przesada.
Bateria nie pierwszej młodości. Jednak rok temu przy -23 i tygodniowym postoju odpaliła.

Wczoraj przy bawieniu się radiem i słuchaniu dosyć głośno po 1,5h były już problemy z odpaleniem. Wiadomo odpalił, ale trochę pohauczał.
SiwoL pisze:A sprawdzałeś może ładowanie??? Ja miałem taki problem z radiem przy słabym ładowaniu.
Jak to sprawdzić i jakie powinienem otrzymać wartości :?:

Awatar użytkownika
SiwoL
fanatyk nissana
Posty: 1254
Rejestracja: 2009-12-09, 00:18
Lokalizacja: :))
Kontakt:

Post autor: SiwoL » 2012-01-05, 12:23

Przykładasz zwykły miernik do plusa i minusa akumulatora jak odpalony i patrzysz jakie wartosciu powinno byc powyzej 13.5 najlepiej koło 14 :))
Octavia 3RS 2.0TSI 250km
BMW F30 316i 136 mods 210/320

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2012-01-05, 13:41

moze byc problem rowniez w tych przejsciowkach , ale raczej bateria plus zasilanie . Faktycznie mozesz ladowanie sprawdzic , ale raczej za przyczyne bym nie stawiał .

Awatar użytkownika
lordkain
fanatyk nissana
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-27, 16:04
Lokalizacja: Dębno / Świdwin

Post autor: lordkain » 2012-01-05, 14:35

Faktycznie przejściówki mogą być problemem zwłaszcza jeżeli styki są wykonane z kiepsko przewodzących metali to mogą występować na nich dość duże spadki napięcia co może powodować zakłócenia w tweeterach, nieczysty bas itp. Ogólnie połączenia na kilka przejściówek emitują zakłócenia, gdyż nigdy nie są tak dobrze odizolowane jak tradycyjny przewód.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-05, 15:44

Dobra dzięki :)

W takim razie jak zrobię całe audio to podjadę to profesjonalistów niech mi to wszystko ładnie poogarniają.

A słuchajcie jeszcze takie pytanie. Procesor dźwięku, do czego to jest :?: Tylko, żeby wystroić system, czy musi być podłączony na stałe :?:

I jeszcze jedno pytanko.
Są skrzynie basowe z maskownicami :?: Często w bagażniku wożę różne rzeczy i nie chciałbym żeby coś mi się wbiło w głośnik.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-05, 16:04

GrzegorzPPP pisze:Procesor dźwięku, do czego to jest Tylko, żeby wystroić system, czy musi być podłączony na stałe
Tak .. służy on do dopasowania dźwięku (częstotliwości, opóźnień) do wnętrza pojazdu oraz dodaje pewne efekty - musisz mieć podpięty na stałe.
np http://ms8.jbl.com/index.html#/ms-8-intro
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-06, 21:16

Nie mogę z tym radiem. Bawiłem się wszystkimi ustawieniami i jest po prostu TRAGEDIA :!:

Jak gra powiedzmy stosunkowo dobrze na cichym to przy głośnym słuchaniu jest totalna klapa. Nie mogę w ogóle wyregulować basu. Jest strasznie twardy, taka łupanina zwykła. Oczekiwałem raczej miękkiego cieplutkiego brzmienia. Wokal też nie powala.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-06, 21:44

GrzegorzPPP, jesteś pewien, że to wina odtwarzacza ?.
Niestety audio jest tak podle niewdzięcznym teamtem ,. że tu gra wszystko .. odtwarzacz, kable, zasilanie i oczywiście głośniki.. ale też temperatura, wilgotność itp..
Jak chcesz mieć zestaw "perfect" zacznij od wygłuszenia auta potem zainwestuj w DOBRE kable .. miedź beztlenowa na głośniki i porządne, ekranowane przewody sygnałowe (te są najbardziej narażone na "śmieci" z otoczenia). Zasil system przez odfiltrowane napięcie (kondensator na wzmacniacz + filtry na odtwarzacz) i użyj procesora do wystrojenia zestawu .. Strój na muzyce poważnej, symfonicznej .. a nie na "łupaninie". Wiem co mówię .. kiedyś sam się przekonałem nagrywając w studiu, że kable "brzmią" :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-06, 21:53

Na moim Clarionie za 200zł lepiej grała całość.

Jutro go ponownie podłączę, bo aż wierzyć się nie chce.

Co do kabli, to aż takim melomanem nie jestem. W domu mam też sprzęt audio oraz kable za 500zł i takie za 60. Osobiście nie widzę żadnej różnicy w graniu.

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2012-01-06, 21:56

To szczerze ? po co ladowac kase w takie cos ?:) Sa ludzie ktorzy (wybaczcie) sa zboczeni i slysza kazda roznice , a tak naprawde przecietny czlowiek nie uslyszy:) wiec nasluchales sie ludzi ktorzy widza roznice teraz caly osprzet sobie popraw , wyglusz wymien przeowdy zasil wzmakami nie radiem. :D

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-06, 22:00

GrzegorzPPP, zrób podstawy .. a potem oceń brzmienie.. :) Też nie jestem melomanem .. ale chciałem trochę przekornie uzmysłowić Ci, że DOBRE audio ... a "dobre" audio .. to kwestia gustu .. :)
Zobacz "stary" odtwarzacz..i porównaj z nowymi głośnikami... i daj znać jakie są wrażenia :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-07, 11:28

radziejwwl pisze:To szczerze ? po co ladowac kase w takie cos ?:) Sa ludzie ktorzy (wybaczcie) sa zboczeni i slysza kazda roznice , a tak naprawde przecietny czlowiek nie uslyszy:) wiec nasluchales sie ludzi ktorzy widza roznice teraz caly osprzet sobie popraw , wyglusz wymien przeowdy zasil wzmakami nie radiem. :D
Jeśli chodzi o przewody to ze swojego doświadczenia wiem, że to już zboczenie. Tak jak mówiłem w domu też mam całkiem niezłe audio oraz drogie, dobre przewody i takie zwykłe tanie. Podłączając jedne i drugie nie słyszę kompletnie żadnej różnicy.

Za to kiedyś wymieniłem amplituner na trochę wyższy model (tej samej firmy) i różnica była słyszalna od razu, dlatego myślałem, że też tak będzie w przypadku tego radia, jednak przyznam szczerze, że póki co jestem nieco zawiedziony.

Podłączyłem jedno i drugie radio. Jednak ALPINE gra lepiej, problemy tylko są, że praktycznie do każdego rodzaju muzyki trzeba ustawiać radio, co jest czasochłonne i denerwujące.

No nic, póki co będę musiał się pomęczyć. Później dokupię procesor dźwięku, lepszy wzmacniacz, skrzynię basową i pojadę na regulację.
scubzik pisze:GrzegorzPPP, zrób podstawy .. a potem oceń brzmienie.. :) Też nie jestem melomanem .. ale chciałem trochę przekornie uzmysłowić Ci, że DOBRE audio ... a "dobre" audio .. to kwestia gustu .. :)
Zobacz "stary" odtwarzacz..i porównaj z nowymi głośnikami... i daj znać jakie są wrażenia :)
Podstawy tzn. :?: Jeśli chodzi o przewody to różnicę słyszę w sygnałowych (mam do wymiany) oraz być może jest problem z zasilającymi radio. W przewody do głośników nie uwierzę, że takie za 500zł zagrają na tyle lepiej żebym za nie zapłacił.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-01-07, 11:31

GrzegorzPPP, zajmij się przede wszystkim tymi kablami, które mają największy wpływ na dźwięk . .czyli sygnałowymi .. Głośnikowe ew. na końcu .. no i ogarnij zasilanie
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-07, 11:39

Sygnałowe się wymieni i tak muszę dokupić dwa komplety.

Co do zasilania to muszę poszukać kostki ISO do Nissana i z wyjściem na alpine, bo na obecnych przewodach mam taką plątaninę, że radio swobodnie sobie leży na fotelu i przewodów starcza. Może tu tkwi problem w zasilaniu.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-01-07, 14:25

GrzegorzPPP pisze:W przewody do głośników nie uwierzę, że takie za 500zł zagrają na tyle lepiej żebym za nie zapłacił.
Jak miałbyś sprzęt za 10k zł to byś zauważył, a tu faktycznie nie ma sensu.
Ja nawet sygnałowe mam jedne z tańszych (hollywood cośtam) i jest SI :)
Głośnikowe oryginalne od Vibe BA6, zasilanie wzmaka miałem już gdzieś dość grube, z bezpiecznikiem przy aku.

Także ja bym stawiał na zasilanie radia i wzmacniacza i kable sygnałowe puszczaj tam gdzie masz najmniej kabli dot. kompa itp. (nie będzie tego świstu przy przyspieszaniu).

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-07, 14:57

Wzmaka mam zasilonego 10mm2 również z bezpiecznikiem przy aku.

Tylko radio jest zasilone seryjnie.

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2012-01-07, 15:56

Jesli dobrze zrozumialem , wzmaka masz tylko do suba. Radio zasilane orginalnie jest dosc słabe szczegolnie jesli ma sie tyle polaczen , jesli jestes w stanie dorob sobie oddzielne zasilanie do radia , nie bedzie to bardzo duzo roboty , mozesz ewentualnie sie wpiac w zasilanie wzmaka. Innym wyjsciem bylo by danie wzmacniacza niewielkiej mocy na zasilanie przodu. Bedzie gralo to zawsze lepiej niz radio a i nie bedziesz przerabial radiowej wiazki ;)

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-01-07, 18:09

radziejwwl, z tego co ja się doczytałem, to jets wzmacniacz po przód :)
Nie ma suba, tylko tubę, a one zwykle mają juz własny wzmacniacz.

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2012-01-07, 20:48

Tuba z własnym wzmacniaczem ? Nie zartuj ;) a co do zasilania przodu moglem nie doczytac , ale skoro mu radi przygasa od glosniejszej muzyki to mniemam iz glosniki ma silane z radia, jesli tak nie jest naprostujcie mnie :D

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-01-07, 20:55

radziejwwl pisze:Tuba z własnym wzmacniaczem ? Nie zartuj
Nie żartuje :roll: Może przesadziłem, że zwylke mają, ale słyszałeś o tubie aktywnej ?

http://www.profet.pl/1019,boschmann-apache-b-100p#

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2012-01-07, 21:11

Słyszalem jednak nie jest to "zwykle" a zadkosc. i jest to niska polka budzetowka a nie audio. Troszke sie w zyciu tego namontowalem, nie musisz mnie oswiecac ;)

Awatar użytkownika
Tony
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: Puławy/W-wa

Post autor: Tony » 2012-01-08, 13:57

GrzegorzPPP uporałeś się z zasilaniem radia ??
U mnie po wymianie radia również miałem problem z przygasaniem itd...
Problem tkwił w masie.. Podłączenie grubszego przewodu wyeliminowało "dyskoteke" :)
Niestety kostki stosowane w naszych primerach są marne.
Prędkość nigdy Cię nie zabije... Jedynie nagłe zatrzymanie...

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-01-08, 14:15

radziejwwl pisze:Jesli dobrze zrozumialem , wzmaka masz tylko do suba
Nie nie :)

Przód i tubę mam zasilane ze wzmacniacza, jedynie tył gra pod radiem.

Tony212 Nic nie robiłem i pewnie przez najbliższe parę miesięcy nie zrobię. Jak dokupię cały zestaw audio to pojadę do jakiegoś profesjonalnego zakładu i tam mi porobią, sam nie mam czasu się z tym bawić niestety :(

Awatar użytkownika
Tony
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: Puławy/W-wa

Post autor: Tony » 2012-01-08, 14:36

GrzegorzPPP pisze:Tony212 Nic nie robiłem i pewnie przez najbliższe parę miesięcy nie zrobię. Jak dokupię cały zestaw audio to pojadę do jakiegoś profesjonalnego zakładu i tam mi porobią, sam nie mam czasu się z tym bawić niestety :(
Ale to jest kilka minut roboty :) najszybciej, będzie podłączyć dodatkowy przewód masowy do obecnego (czarnego z kostki) i podłączyć gdzieś do karoserii,np: pod jakąś śrubkę.
Prędkość nigdy Cię nie zabije... Jedynie nagłe zatrzymanie...

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-03-04, 08:39

Miałem niby kupować etapami, ale jednak za długo się schodzi, więc dokupuję cały zestaw :)

Mam tylko problem z subem.

Wzmak to będzie u-DIMENSION -Jr. 4-300
Procesor Alpine
Noi ten sub... Nie wiem w jakiej obudowie kupić z jakim głośnikiem itd. Najważniejsze, żeby był ciepły miły dla ucha basik max. do 700zł. Jakieś porady :?:

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-03-04, 09:57

Najlepiej zrobić sobie skrzynię samemu.
Policzyć litraz pod konkretny głośnik ;)

Awatar użytkownika
bogib184
wiem o czym pisze
Posty: 69
Rejestracja: 2012-02-19, 08:31
Lokalizacja: Mazowsze :)

Post autor: bogib184 » 2012-03-04, 10:53

Czytałem cały temat, co do radia - ta seria CDA, którą kupiłeś, nie ma nic wspólnego ze starszą serią CDA, więc przepaści w jakości dźwięku się nie ma co doszukiwać :) a niekiedy stary jak by się wydawało Clarion niszczy je pod każdym względem. Przygasanie wyświetlacza, to często występujący problem (miałem Alpine i też po jej montażu zaczęła przygasać i wyłączać się przy większych głośnościach - Alpine radzę podłączyć po kluczyku, bo mają spory pobór prądu w spoczynku, szczególnie jak panela się nie zdemontuje) i winę ponoszą cienki kabelki zasilania kostki ISO, wymiana kabelków na grubsze załatwia sprawę. Pytanie jakiej muzyki słuchasz, a raczej w jakim formacie - jeżeli masz szmery na MP 3 to się nie dziw, bo to normalne w tym przypadku, chyba że są to gwizdy z alternatora, wtedy inna sprawa. Jakość muzyki to tylko Audio CD, oryginalne płyty, nawet najlepszy system jak wrzucisz płytkę z mp3, będzie kupa :) Wzmacniacz u-Dimension gra fajnie, ale jak dla mnie nadaje się raczej do bi-ampingu, bo subwoofera, to on za tęgiego nie zasili, chyba, że traktujesz suba jako uzupełnienie przodu. Co do suba - np. Helix P10, Intertechnik MDS10 w BR gra świetnie - jest piekielnie szybki nawet w techno go nie zgubisz, a zejście ma fajniutkie, także polecam. Osobiście wolę 2 wzmacniacze - 2 kanały na przód, 2 lub mono na tył, wolę klasowy sprzęt używany z pewnej ręki i kilka klas wyższy, jak nową masówkę :) szczególnie mówię o wzmacniaczach.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)

Kenwood KDC-BT92SD >> Phase Linear .8 kW >>Rodek RC164RP >> Rainbow SAC20 >> Phase Linear .6 kW >> Infinity Kappa KCS-100ib

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2012-03-04, 13:28

DubSon pisze:Najlepiej zrobić sobie skrzynię samemu.
Policzyć litraz pod konkretny głośnik ;)
Będąc w domu parę godzin w tygodniu uwierz mi, że nie mam czasu ani ochoty się bawić w robienie skrzyni :)
bogib184 pisze:Alpine radzę podłączyć po kluczyku, bo mają spory pobór prądu w spoczynku, szczególnie jak panela się nie zdemontuje)
Tak mam zrobione :)
bogib184 pisze:winę ponoszą cienki kabelki zasilania kostki ISO, wymiana kabelków na grubsze załatwia sprawę.
Wymienić tylko w kostce ISO czy oryginalne też :?:
bogib184 pisze:Pytanie jakiej muzyki słuchasz, a raczej w jakim formacie - jeżeli masz szmery na MP 3 to się nie dziw, bo to normalne w tym przypadku
Muzyka w 80% rap, reszta 20%. Techna i podobnych rzadko. Co do szmerów, są zarówno na oryginalnych płytach jak i MP3. W domu mam przecież ten sam format MP3 i o ile jest w jakości 320kb/s to nie widzę wielkiej różnicy między FLAC a MP3.

bogib184 pisze:Jakość muzyki to tylko Audio CD, oryginalne płyty, nawet najlepszy system jak wrzucisz płytkę z mp3, będzie kupa :)
Z własncyh obserwacji mogę powiedzieć, że masz rację, ale tylko jeśli słucha się muzyki na pół miasta to widać minimalną różnicę (pomijam MP3 128kb/s)
bogib184 pisze:Wzmacniacz u-Dimension gra fajnie, ale jak dla mnie nadaje się raczej do bi-ampingu, bo subwoofera, to on za tęgiego nie zasili, chyba, że traktujesz suba jako uzupełnienie przodu.
Tak tylko o to mi chodzi.
bogib184 pisze:Osobiście wolę 2 wzmacniacze - 2 kanały na przód, 2 lub mono na tył, wolę klasowy sprzęt używany z pewnej ręki i kilka klas wyższy, jak nową masówkę :) szczególnie mówię o wzmacniaczach.
2 wzmaki odpadają. Nie jestem jakimś extra audiofilem ale lubię jak coś pięknie czysto i soczyście gra. I tylko o to mi chodzi. Nie żadne zawody car audio czy dyskoteki na pół miasta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”