Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Tino] Jaki akumulator?

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[Tino] Jaki akumulator?

Post autor: SnowLady » 2009-12-07, 18:03

Jaki akumulator polecacie? - Tino 1.8
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wg mnie najtanszy ktory ma sensowna gwarancje i masz sprawdzonego dostawce (zaufany sklepik w miescie) i oczuwscie wazny jest prad rozruchu (mniej istotna jego pojemnosc)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akumulator chyba kupię 54ah Centry albo Varta - prąd rozruchu 510A.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
akuratnie na przełomie wiosna/lato wymieniałem, zapytałem w ASO, wskazali 47A/h, a ja frajer-pompka, demontując stary-padły nie spojrzałem na jego parametry, i kupiłem Centrę 47A/h (jakiś wzmocniony, i 3lata gwarancji), nie pomnę prądu rozruchu, ale wiem już że, za mały zarówno prad, jak i akumulator - po zakupie, z netu zciągnąłem rozpiskę Centry i dla Tino wskazana jest jakaś 50-tka, z wyższym prądem rozruchu, dodatkowo zalecenia Centry potwierdziła moja żonka, ona jeździła na starym aku, i po zmianie stwierdziła, że kręci, ale jakby słabiej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mam pytanie dotyczące akumulatora-w spadku po poprzednim właścicielu mam aku 47ah 420a-prawdopodobnie to jest wytwór nissanowski, bo ma na wierzchu "made in uk",a poza tym żadnych oznaczeń producenta. auto zapala na dzień dzisiejszy, ale niekiedy gdy stoi dłużej trzeba trochę pokręcić. obawiam się, że jak przyjdą mrozy, to może być z nim problem. czy nie wydaje się Wam, że trochę za mały jest prąd rozruchowy? zastanawiam się czy nie kupić 55ah 600a centra futura.co byscie zrobili na moim miejscu?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacje widziałbym tak, jeżeli między moją 47Ah Centrą Futurą nie ma innej 50-tki Centry Futury, to wskazana przez Ciebie powinna być tą zalecaną przez Centrę do Tino. Bo jak pamiętam, to jakaś 50-tka z futury (a nie innego typu/rodzaju) była właśnie zalecana w broszurce centrowskiej.
Dla pewności/sprawdzenia, zciagnij sobie (powinna być w PDF'ie) ze strony Centry rozpiskę/tabelkę z autami i przeznaczonymi do nich aku.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na stronie Centry jako odpowiedni do Tino z silnikiem 1.8 widnieje przy futurze oznaczenie CA602, czyli 60Ah 600A, więc jest b. duża różnica między montowanym w fabryce akumulatorze 47ah a w/w... Podobno (tak twierdzą Panowie z ASO) do Tino powinno się wkładać nic większego niż 52ah o zbliżonym do 600a prądzie rozruchowym... Jesteś zadowolony z futury?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ogólnie jestem zadowolony z tej "małej futurki", kręci bezproblemowo za każdym razem, od jednego przekręcenia. Ma też juz za sobą niemalże całkowite rozładowanie (autko zostawione na światełkach), po którym trzeba było odpalić po kablach od innego auta. Po tym incydencie miałem wziąść futurkę na noc do domu podpiac pod prostownik, ale jakoś nie miałem czasu, no i, że odpala bezproblemowo, to nie miałem przymusu, to i tak zostało. Niemniej myślę, że jednak jest za słaby, bo żonka stwierdziła że kręci nieco dłużej niż poprzednik. Trzeba też zaznaczyć, że moja futurka została zakupiona w okresie wiosenno-letnim br, więc nie wiem jak sie będzie zachowywać, gdy przyjdzie zima, i chwycą mrozy. W planach mam kupno mocniejszego, ale to tez zależy co zima przyniesie.
Sprawdzę, jeszcze swoje sasoby dyskowe, może została mi rozpiska z czasu, kiedy kupowałem swoją futurkę, to zweryfikowałbym to, z tym co Tobie Centra wskazała. Co by mi jednak nie wyszło, to przy wskazaniach uzyskanych przez Ciebie z ASO, zdecydowałbym się, i jesli przyjdzie mi wymieniać, to wybiorę zakup wskazanej przez Ciebie Futury 55Ah 600A - bo prąd taki jak wskazali w ASO, a różnica 3Ah, to nie różnica 13Ah jak w przypadku tego, co wskazała Ci Centra.
No dobra, sprawdziłem, mam "stary" katalog Centry "2006/2007", i faktycznie Centra przewiduje dla Tino w benzynie 1.8/2.0, akumulatory 62Ah. W moim katalogu wskazane są akumulatory: CF04 - Centra Futura 62Ah 640A, i CP12 - Centra Plus 62Ah 540A. Jednak, jak już wspomniałem wcześniej, ze względu na wskazania z ASO, osobiście wybrałbym tą 55-kę czyli CF06 - Centra Futura 55Ah 600A.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tino”