Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10] Nakrętki prowadzące (wpuszczane) czy zwykłe ?

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Filip_212
stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 2010-03-01, 08:15
Lokalizacja: Warszawa

[P10] Nakrętki prowadzące (wpuszczane) czy zwykłe ?

Post autor: Filip_212 » 2012-08-14, 23:30

Cześc, mam problem, bo kupiłem komplet nowych nakrętek (12x1,25) na allegro, bo mechanik mi jedną oryginalną ukręcił :-/ Poza tym te miały w końcu 17 lat.

Nie w tym rzecz: oryginalne (na tyle oryginalne, że nawet w katalogu w ASO takich samych nie mają, a te są bankowo oryginalne Nissana :mrgreen: ) są na klucz 21, tzw. wpuszczane.
Nowe są na klucz 19, i już nie wpuszczane, tylko zwykłe. i nowe i stare są stożkowe. Czy rozmiar klucza ma znaczenie?
Czy to, czy są wpuszczane, czy nie, też ma znaczenie?
nie chcę zniszczyć felg, proszę o pomoc !

Wrzucam fotkę przedstawiającą jak wyglądały moje stare nakrętki (mniej więcej) a jak wyglądają nowe:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-15, 12:10 przez Filip_212, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Z Nissanem od IX 1995

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-08-15, 05:39

Filip_212 są dwa rodzaje nakretek. Jedne do stalówek i oryginalnych alusów, a drugie to alusów nieoryginalnych. Ty kupiles te drugie. Pytanie czy dobrze Ci bedzie stożek trzymał. JA w tej zimie przejezdzilem tak na stalówkach z nakretkami od alu i jakoś wytrzymało

Awatar użytkownika
Filip_212
stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 2010-03-01, 08:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip_212 » 2012-08-15, 10:01

właśnie problem polega na tym, że w ASO (po VIN-ie) proponowali mi nakrętki, które wyglądały tak samo jak te, które kupiłem, tylko prawie 3 razy drożej...
Chyba po prostu dobiorę sobie takie, które będą podobne do tych oryginalnych - no trudno, za bezpieczeństwo warto zapłacić. Nie mam pewności,czy te które kupiłem (allegro) mają jakieś certyfikaty i spełniają jakiekolwiek normy, ale straty dużej nie ma.
Obrazek
Z Nissanem od IX 1995

ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi, Opony i Nakrętki”